Uz www.jekaba.lv

Zināmā nezināmā Kuba: 4. daļa

Jolanta Lipska, grupu vadītāja
4 min. lasāmviela

Mana otra Kubas mīļpilsēta ir Trinidada ar bruģētajām ielām, Plaza de la Musica, kančančaru un palikšanu pie vietējiem iedzīvotājiem casa particular. Vakara ekskursija, pēc tam brīvs laiks, lai katrs atrastu to, kas viņam vislabāk patīk – mākslas galeriju, krodziņu, labākās foto vietas.

Te gusta Trinidad?*” jautāju šoferītim. Viņš emocionāli atbild, ka nē. Ilgu laiku domāju, kāpēc nepatīk, tad paskatos uz pilsētu no autobusa vadītāja skatpunkta, un saprotu visu, ko viņš man pirms tam ir teicis spāņu valodā. Ielas šauras, daudzas vienvirziena, autobusu stāvvietu nav, ielas malā stāvēt var, bet īsu brīdi, jāuzmanās, lai nepieķer policija – viens liels stress.

Mums gan viss skaisti, tiekam aizvizināti arī līdz Karību jūrai, kura gan šoreiz nepriecē ar zilzaļo krāsu, bet ūdens tāpat ir silts un mums ir iespēja Kubā izbaudīt gan Atlantijas okeāna, gan Karību jūras ūdeņus.

Mana mīļākā vieta Trinidadā ir Plaza de la Musica – Mūzikas laukums, kas ir arī pilsētas centrs. Šeit satiekas visi tūristi, kas pilsētā paliek pa nakti. Apkārt laukumam ir lielākas un mazākas kafejnīcas, restorāni. Ir arī līdzi ņemamo kokteiļu bāri, skan mūzika, visi izklaidējas. Sestdienas vakaros tur notiek deju pēcpusdienas, kad gados vecāki kungi un kundzes saposušies nāk uz dejām. Pat cienījamā vecumā viņu kustības ir graciozas, prieks skatīties.

Pēc ekskursijas uz nacionālo parku mums, trim dāmām, ir plāns kaut kur doties. Plāns beidzas, kad apsēžamies uz slavenajām Trinidadas kāpnēm mazliet paklausīties mūziku un izbaudīt atmosfēru. Kafija laba, mohito varētu vēlēties labāku. Siltie saules stari ieaijā, un slinkums izpleš savas rokas ap mūsu mazliet sagurušajiem ķermeņiem. Dienas aktivitāte Sierra Escambray parkā liek par sevi manīt, un mēs ļaujamies laiskumam. Esam pārņemtas ar vieglo blūzu, beidzot nekur nav jāiet, nemaz nepamanām, ka vakariņu laiks jau garām.

Pēc brīža pie mums pienāk daži grupas biedri, kas ir labi pavakariņojuši un grib turpināt vakara izklaides. Ilgi nav jāgaida, oficianti saprot, ka varēs nopelnīt un atnes papildu galdiņu un krēslus. Puišiem apnīk gaidīt, paši atrod bāru, atnes meitenēm dzērienus, un vakars var sākties.

Ejam dejot, starp graciozajiem kubiešiem esam kā lieli lāči, salsas ritmos neviens nevar izlocīties. Mēģinām Karību ritmiem pieskaņot valša soli, taču tas nemaz nav viegli, jo dejošana notiek uz dažāda lieluma un augstuma akmens plāksnēm. Izdejojamies godam, un atstājam iespaidu uz vietējiem, jo tik jokainu deju viņi vēl nekad nav redzējuši. Vēlāk mēs dejojam pie sava galdiņa, jo slinkums iet tālāk. Skats tik iespaidīgs, ka visi oficianti ir sapulcējušies ap mūsu galdiņu un varonīgi cenšas neblenzt uz mūsu meitenēm, kas savus dupšus nu jau kustina kā īstas kubietes. Vakars ir izdevies, prieks visiem – gan dejotājiem, gan viesiem, gan apkalpojošajam personālam.

Kā jau visur Kubā, tualetes apmeklējums it kā ir par velti, taču tik un tā jāmaksā. Tad nu pēdējo pikantuma devu mūsu vakaram piešķir una grande mujer – iespaidīga izmēra dāma, kas aizšķērso ceļu vienam no mūsu grupas biedriem, jo tas iešmaucis tualetē bez maksas. Sasmejamies visi, un cits nekas neatliek kā par 50 centiem kungu “izpirkt”. Par Kubas tualetēm rakstīt varētu daudz un ilgi, bet, ja raksta īsumā – cena par sniegtā pakalpojuma kvalitāti ir neadekvāti augsta.

Atgriežoties pie Sierra Escambray parka – tā ir izcila vieta aktīvām izklaidēm. Mūsu gids ir puisis, kas mācījies Rīgas Aviācijas institūtā. No parka biroja ēkas ar smago auto tiekam aizvizināti līdz pastaigu takas sākumam, kur sākas mūsu ekspedīcija. Apskatām, kā zied kafijas koks, redzam tokororo – Kubas nacionālo putnu, drosmīgākie izpeldas ūdenskritumā. Un kā balva visiem – garšīgas pusdienas, kurās pasniedz ceptu vistu. Garšīgākais, kas ēsts Kubā!

Jau ceļā uz parku zinošie autobraucēji saklausīja aizdomīgas skaņas, ko izdvesa mūsu autobuss, un klusām noteica, ka atpakaļ var gadīties braukt ar smago auto. Un tiešām – mums par prieku, kad sasniedzam parka galveno birojam, mums tiek paziņots, ka autobuss salūzis, un jautā, vai mums nav iebildumu atpakaļ uz Trinidadu doties smagajā auto. Iebildumu mums nav, un ar prieku visi braucam padsmit kilometrus kravas auto. Diena izdevusies!

Vēlies iepazīt Kubu? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.