Uz www.jekaba.lv

Ziemeļkoreja jeb stāsts par to, kas Korejas lācītim vēderā – 9. daļa

Ieva Lūkina, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

Mīts Nr. 9: Viesnīcās tūristi tiek izvietoti tikai konkrētos stāvos un numuros, kuros tos nepārtraukti novēro.

Patiesībā: Visticamāk, tā nav.

Pirms brauciena Google atrastajos ierakstos citi Ziemeļkorejas apmeklētāji stāstīja, ka rietumnieki viesnīcā, kurā plānojām apmesties, tiekot izvietoti tikai 42. stāvā.  Ar mums gan tā nenotika. Mūsu delegācija tika izvietota 47 stāvu viesnīcas 35. stāvā. Turklāt mūsu stāvu apdzīvoja arī citi ārzemju viesi, bet gidi tika “izmētāti” pa dažādiem stāviem, līdz ar to kādu noteiktu loģiku tūristu izvietošanā pa viesnīcas stāviem nenovērojām.

Ziemelkoreja_004

To, vai mūsu viesnīcas numuriņos tika veikta video novērošana vai sarunu noklausīšanās, droši mēs, protams, nezinām. Visādā ziņā nekādas noklausīšanās ierīces “dušas klausules lielumā” netika manītas.

Taču bez valsts iestāžu uzmanības mūsu vizīte noteikti neiztika. Mūsu draudzīgā gide Sonja ceļojuma beigās pastāstīja, ka gidi un šoferi katrai tūrisma grupai tiekot komplektēti pēc nejaušības principa un ikdienā kopā nestrādājot. Turklāt katrs no darbiniekiem ik dienu savai vadībai iesniedzot atskaites, ziņojot gan par tūristu grupas, gan savu kolēģu uzvedību ekskursiju laikā. Tātad, tika ziņots arī par mums.

Ziemelkoreja_003

Taču skaidrs ir viens – ja mēs, delegācija no Latvijas, būtu ko nogrēkojušies valstiskā līmenī, mēs būtu cītīgi pārmeklēti lidostā pirms došanās mājup. Tas nenotika. Līdz ar to varam spriest, ka esam godīgi apmeklējuši šo brīvo tautas republiku un neesam nodarījuši kādu skādi šīs valsts ideoloģijai vai tēlam. Fū, ar Kimpalīgu!

Ziemelkoreja_002

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.