Uz www.jekaba.lv

Ziemeļkoreja jeb stāsts par to, kas Korejas lācītim vēderā – 5. daļa

Ieva Lūkina, grupu vadītāja
3 min. lasāmviela

Mīts Nr. 5: “Valstī pastāv absolūts vadoņu kults.”

Patiesībā: Ir tieši tā! Korejas Tautas Demokrātiskā Republika ir totalitāra diktatūra ar izteiktu vadoņa personības kultu.

Ziemelkoreja_014

Ziemeļkorejā tiešām jūt valsts veidotu propagandu un absurdu vadoņu kultu. Jau no pirmās dienas te var redzēt un ar katru dienu arvien vairāk pārliecināties par to, ka katram iedzīvotājam jau trīs paaudzēs “mutē ieliets”, ka šajā pasaulē nav nekā svētāka par vadoņiem Kimiem.

Ziemelkoreja_012

Ziemelkoreja_003

Neviena pilsēta šajā valstī nevar aļauties iztikt bez diviem svētajiem Kimiem – šī brīža vadoņa Kima Čonina vectēva Kima Irsena un tēva Kima Čenira. Pilsētu ielās un to galvenajās ēkās ir izkārtas abu nelaiķu ģīmetnes, parkos un laukumos uzslietas statujas un uzcelti pieminekļi ar iegrebtu frāzi: “Mūsu godājamie vadoņi Kims Irsens un Kims Čenirs ir mūžīgi kopā ar mums!”

Ziemelkoreja_011

Ziemelkoreja_008

Ziemelkoreja_006

Starp citu, 1994. gadā mirušais vectēvs Kims turpina būt šīs valsts “mūžīgais prezidents”, kas faktiski nozīmē, ka Ziemeļkoreja ir pasaulē vienīgā nekrokrātija jeb valsts, ko vada miris prezidents.

Ziemelkoreja_007

Ziemelkoreja_005

Ziemelkoreja_004

Tu jautāsi, kā izpaužas propaganda? Tūrists parastais to, visticamāk, uz savas ādas nemaz tik ļoti neizjūt. Mēs gan ar savām vērīgajām latviešu acīm, kam ir padomju laiku rūdījums, mērķtiecīgi centāmies novert katru propagandas kripatiņu, ko iespējams salasīt mauzoleja marmora sienās un lauku kolhoza paraugtelpās.

Ziemelkoreja_009

Ziemelkoreja_013

Stāsta, ka korejiešiem aizliegts izslēgt valsts radio – nakts laikā to atļauts nogriezt klusāk, bet tam jābūt ieslēgtam! Pa pilsētu un ciematu ielām dienas laikā pārvietojas speciālas automašīnas ar milzu skaļruņiem, kas atskaņo pacilātu nacionālo mūziku un izklaidē ar korejiešu mēlē diktētiem lozungiem. Citi rietumnieku tūristi mēdz stāstīt, ka ģimenēs mātes mācot saviem bērniem ienīst amerikāņus – šim mērķim esot pat izgudrotas speciālas dziesmas un dejas, kā arī spēles, piemēram, darts ar šautriņām, kura mērķis ir mirstošs amerikāņu karavīrs.

Ziemelkoreja_002

Ziemelkoreja_010

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.