Uz www.jekaba.lv

Ziemeļkoreja jeb stāsts par to, kas Korejas lācītim vēderā – 2. daļa

Ieva Lūkina, grupu vadītāja
3 min. lasāmviela

Mīts Nr. 2: Iebraukšana un izbraukšana no valsts tiek stingri kontrolēta. Mobilie telefoni tiek konfiscēti lidostā un atdoti atpakaļ, tikai izbraucot no valsts. Fotokameras ar objektīvu lielāku par 150 mm tiek uzskatītas par spiegu ierīcēm.”

Patiesībā: Šie apgalvojumi ir tikai daļēji patiesi.

Ziemelkoreja_002

Nu jau vairākus gadus tūristu mobilie telefoni lidostās, kā arī uz sauszemes robežām vairs netiek konfiscēti. Tos brīvi var ņemt līdzi un izmantot kā pulksteni, fotokameru vai lukturīti, jo mobilo sakaru tīkls Ziemeļkorejā tūristiem nav pieejams.

Ziemelkoreja_003

Valstī drīkst ievest arī foto un video kameras, taču jāievēro daži noteikumi. Objektīva garumam tiešām jābūt mazākam par 150 mm, turklāt ievestā aparatūra nedrīkst būt “profesionāla”. Taču svarīgākais ir, lai uz mobilo telefonu vai klēpjdatoru ekrāniem nebūtu norādes uz GPS. Ja uz ierīces korpusa ir uzraksts GPS”, to labāk atstāt mājās. Ja mobilajā ierīcē ir kāda satelīta programma, vēlams to izdzēst no darbvirsmas vai paslēpt, lai robežsargi to neredzētu.

Ziemelkoreja_004

Šķērsojot robežu turpceļā, jābūt gatavam cītīgai pārbaudei. Tiks izpētītas visas ierīces un to saturs – uzņemtās bildes un video un pat e-grāmatas. Arī bagāža tiek pārbaudīta, īpašu uzmanību pievēršot grāmatām un žurnāliem. Mūsu delegācija atvadījās no diviem žurnāla “Klubs” numuriem, jo trūcīgi ģērbtās blondās skaistules dupsis dziļi samulsināja robežsargus – sociālistiskajā valstī erotiska rakstura literatūra nav atļauta. Tāpat šajā valstī nedrīkst ievest Bībeli un citas reliģiska satura grāmatas, kā arī jebkāda veida tūrisma rokasgrāmatas par DPRK (lai izbēgtu no nepatiesas informācijas par šo valsti un, pasarg Kims, vietējie iedzīvotāji no grāmatu autoriem neuzzinātu kādu alternatīvu skatījumu par savu valsti).

Ziemelkoreja_005

Mūsu vagons, kurā kopā bijām 48 DPRK teritorijā ieceļojoši ārzemnieki, pēc kārtīgas divarpus stundas ilgas pārbaudes, kad tika iztaustītas visas ceļotāju mantas un izskatīti visi datu nesēji, atvadījās vien no pāris žurnāliem un dažām tūrisma rokasgrāmatām par Ziemeļkorejas republiku. Atpakaļceļā mūs nepārbaudīja. Stāsta, ka citreiz pārbaudot fotoaparātus un prasa kādas bildes izdzēst, bet tāpēc jau ir vairākas atmiņas kartes, kurās svarīgākos valstī iemūžinātos kadrus paslēpt un noglabāt! :)

P.S. Ilustrācijām izmantoti daži kadri, kas uzņemti pa vilciena logu turpceļā.

Ziemelkoreja_006

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.