Uz www.jekaba.lv

Ziemeļkoreja jeb stāsts par to, kas Korejas lācītim vēderā – 15. daļa (noslēgums)

Ieva Lūkina, grupu vadītāja
3 min. lasāmviela

Brauciena noslēgumā katra ceļotāja prātu parasti pārņem ļoti svarīgs uzdevums – uz atvadām iegādāties apmeklētajai valstij atbilstošus suvenīrus, kādu nacionālo dzērienu vai garšīgu piemiņu. Bieži vien ir jāizpilda arī radu un kolēģugums pārvest viņiem no ceļojuma kādus tradicionālos našķus un magnētiņus ledusskapja kolekcijas papildināšanai. Tā nu arī mūsu grupa ķērās pie Ziemeļkorejas suvenīru “medībām”, kas izrādījās diezgan grūts uzdevums.

Protams, arī suvenīru veikali šajā valstī ir īpaši. Vietējie iedzīvotāji šajās bodītēs nemaz netiek ielaisti, tās ir paredzētas tikai tūristiem un norēķini tur notiek tikai ar “cieto valūtu” – ASV dolāriem, eiro un Ķīnas juaņām. Cenas ir norādītas ārzemju valūtā un ir desmitiem (un dažkārt pat simtiem) reižu lielākas nekā par tādām pašām precēm parastā veikalā.

Mūsu grupai bija neviltota interese gan par Ziemeļkorejas pastmarku un plakātu veikalu, gan par grāmatu un mākslas darbu veikaliem, tomēr vēl priecīgāki bijām par izdevību iegādāties ikdienišķas, sadzīviskas lietas.

Ziemelkoreja_004

Ziemelkoreja_005

Ziemelkoreja_003

Ziemelkoreja_002

Ziemelkoreja_006

Kādā komercveikalā mums bija ekskluzīva iespēja nopirkt tualetes poda sildītājus ar rāvējslēdzi, ar žeņšeņa saknes piemaisījumiem gatavotas ziepes, zobu pastu un konfektes, kā arī dažādus stiprinātus uzlējumus – dzērienus, ko ziemeļkorejieši gatavo no žeņšeņa saknes, rīsiem, sēnēm un briežu ragiem. Lai rosinātu mūs iegādāties pēc iespējas vairāk suvenīru, gidi cītīgi mums stāstīja, ka žeņšeņs ir pasaules labākā zālīte, kas izdziedē visas slimības un uzlabo seksuālo apetīti.

Ziemelkoreja_011

Ziemelkoreja_010

Ziemelkoreja_009

Ziemelkoreja_007

Taču suvenīri iegādes procesā sev par pārsteigumu konstatējām, ka nekur nemanām nevienu pašu magnētiņu, tādēļ piekodinājām gidiem, ka obligāti nepieciešams atrast veikalu, kur tie būtu pieejami. Sākās drudžaina sazvanīšanās un sarunas ar valsts mēroga vadītājiem un dienu vēlāk tika apstiprināts, ka dosimies uz veikalu, kur var nopirkt magnētiņus. Radās iespaids, ka visā valstī ir tikai viens šāds veikals. Tā nu novērtējām šo suvenīru ekskluzivitāti un sapirkām labi daudz magnētiņu, lai gan izvēle nebija liela – dažas ķēmīgas sejiņas maskās un DPRK karodziņi ar pušķīšiem. Plāns nu bija godam izpildīts un varējām doties mājup!

Ziemelkoreja_008

Ziemelkoreja_012

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.