Uz www.jekaba.lv

Ziemeļkoreja jeb stāsts par to, kas Korejas lācītim vēderā – 13. daļa

Ieva Lūkina, grupu vadītāja
3 min. lasāmviela

Mīts Nr. 13: Ziemeļkorejā ēd suņus!

Patiesībā: Suņus tur tiešām ēd.

Varam raukt degunu un teikt, ka draugs Reksis noteikti to nesaprastu, bet Ziemeļkorejas restorānu ēdienkartēs suņa gaļa ir lielā cieņā. Korejieši tic, ka gada laikā apēsts suns viņiem nodrošina dzīvi bez slimībām. Apēst suni nozīmē dzīvot veselīgi.

Ziemelkoreja_006

Turklāt Phenjanā izdotais likums aizliedz suņiem pārvietoties pa pilsētas ielām, jo vadonis Kims (piemirsies, kurš tieši no tiem) ir uzsvēris, ka galvaspilsētas ielām vienmēr jābūt tīrām. Suņi netiek uzskatīti par gana higiēniskiem radījumiem, lai tā vienkārši skraidītu pa pilsētu, tāpēc tie pa ielām var pārvietoties tikai ārpus galvaspilsētas.

Ziemelkoreja_004

Ziemelkoreja_005

Atgriezušies no ceļojuma, grupas biedri sūdzējās, ka pieņēmušies svarā, un tas ir tikai pašsaprotami. Tūristus Ziemeļkorejā baro labākajos restorānos, baro daudz un izsmalcināti.

Virtuves ziemeļu un dienvidu Korejas daļās ir ļoti līdzīgas, tikai ar dažām sadzīviskām atšķirībām. Piemēram, korejiešu nacionālā kāpostu ēdiena kimči ēšana – Dienvidkorejā šī ir tradicionāla uzkoda, sākot maltīti, savukārt Ziemeļkorejā tā ir galvenā ēdienreizes sastāvdaļa. Iespējams, daudzi tūristi šo asajās garšvielās pūdēto kāpostu brīnumu starp 20 citiem ēdieniem uz bagātīgi klātā galda nemaz nepamana, taču kimči Korejas virtuvē ir īpaša loma.

Ziemelkoreja_002

Ziemelkoreja_003

Tā kā Ziemeļkorejā valda preču deficīts, valsts katram iedzīvotājam “uz taloniem” ik gadu iedala 40 kg kāpostu, ko katrs izmanto pēc saviem ieskatiem. Nabadzīgie iedzīvotāji šos kāpostus sapilda burkās, ierok zemē un pūdē garšvielās, lēnām tos ēdot. Daži ceļotāji, kam ir neiedomājamā kārtā sanācis iemaldīties kādā no parasto iedzīvotāju rajoniem, stāsta, ka pūdēto kāpostu aromāts tur virmo gaisā pastāvīgi.

Kādi vēl ir tradicionālie korejiešu ēdieni? Izslavētās aukstās korejiešu nūdeles (Raengmyŏn), karstā poda zupas (hot pot) un tāds dīvains, bet interesants deserts kā tomāts ar cukuru.

Ziemelkoreja_007

Ziemelkoreja_009

Ziemelkoreja_008

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.