Uz www.jekaba.lv

12 Ziemassvētku dāvanas, kas iepriecinās ikvienu ceļotāju

Diāna Krampe, ceļotāja
6 min. lasāmviela

Sākotnēji šis raksts bija iecerēts kā apkopojums ar idejām, ko dāvināt Ziemassvētkos ceļotājiem. Taču raksta tapšanas gaitā es apjautu, ka patiesībā teju visas no šeit uzskaitītajām lietām būs lieliska Ziemassvētku dāvana jebkuram – arī tiem, kurus ikdienā neuzskatām par lieliem ceļotājiem. Galu galā, cik tad Tu pazīsti tādu cilvēku, kam nepatīk ceļot? Tieši tā, arī es zinu tikai dažus un, ja godīgi, līdz galam viņu apgalvojumiem par attiecībām ar ceļošanu neticu. Gada nogale vairs nav aiz kalniem, tādēļ ceru, ka šis Ziemassvētku dāvanu saraksts Tev būs noderīgs.

1. Skrāpējama pasaules karte

Dāvana tiem, kas kolekcionē apceļotās valstis – tās šajā kartē var atzīmēt, ar kādu asu priekšmetu noskrāpējot aizsargslāni no apmeklēto valstu kontūrām. Un tad garos ziemas vakaros var skatīties uz raibo karti pie sienas un sapņot par jauniem galamērķiem vai atsaukt atmiņā jau apciemotos.

Cena: ~EUR 15 (ar bezmaksas piegādi uz Latviju)

karte

2. Pašportretu statīvs

Lai arī gana izsmiets, pašportretu statīvs jeb “pašiņu nūja” (no angļu val. selfie-stick) ceļojumos var izrādīties pat ļoti noderīgs brīžos, kad blakus nav nevienas izpalīdzīgas rokas, bet bildi ar sevi galvenajā lomā uzņemt tomēr gribas. Taču noteikti brīdini dāvanas saņēmēju, ka viņa rokās tiek nodots bīstams agregāts – šogad “selfiju” taisīšanas rezultātā bojāgājušo skaits jau pārsniedzis haizivs uzbrukumos cietušo skaitu.

Cena: no ~EUR 7

Foto: Alan Light, Flickr.com
Foto: Alan Light, Flickr.com

3. Mikrošķiedras dvielis

Pirmoreiz uzzināju par šādu dvieļu esamību, kad posāmies savam 100 dienu ceļojumam pa Dienvidameriku. Toreiz mums šādu mantu uz atvadām uzdāvināja draugi. Mēs to tik ļoti iemīļojām, ka pēc pazaudēšanas uzreiz nopirkām jaunu. Mikrošķiedras dvielis ir īpašs ar to, ka, lai arī daudz plānāks un mazāks par parasto dvieli, tas spēj uzsūkt daudz vairāk šķidruma un ļoti ātri žūst.

Cena: EUR 10-20

Foto: Vernon Swanepoel, Flickr.com
Foto: Vernon Swanepoel, Flickr.com

4. Pārgājienu šūpuļtīkls

Viss ģeniālais ir vienkāršs! Gulta, ko iespējams paņemt līdzi un ierīkot it visur, ja vien ir, kur to piestiprināt. Ar saukli “ceļotāju radīts ceļotājiem”, Ticket to the Moon šūpuļtīkli sevi piesaka kā telts konkurenti – kompakti un viegli (sver tikai puskilo), izturīgi (izgatavoti no augstākās klases izpletņu neilona auduma), gatavi lietošanai ātrāk nekā minūtē un īpaši noderīgi vietās, kur apmešanās ar telti nav atļauta vai nav iespējama. Runā, ka tie esot tik ērti, ka laimīgie īpašnieki tos izmanto ne tikai ceļojumos, bet arī mājās esot – lai nosnaustos diendusu savā dārzā vai uz terases. Pilnīgam komfortam šūpuļtīklu var papildināt ar jumtiņu un moskītu tīklu.

P.S. Dārgais Ziemassvētku vecīt, ja nezini, ko man šogad atnest, tad šis būs īstais!

Cena: Vienkāršākās konfigurācijas vienvietīgais šūpuļtīkls ar piegādi uz Latviju izmaksās ~EUR 60

Jau gatavus guļammaisus Latvijā iespējams iegādāties veikalos “Virsotne”.

ticket_to_the_moon_2

 

5. Binoklis

Izcila dāvana putnu un dabas vērotājiem, kā arī vienkārši ziņkārīgajiem. No pieredzes varu teikt, ka binoklis nu reiz ir tā lieta, ko pati nekādi nespēju saņemties iegādāties (jo tā šķiet tāda kā “ekstra”), bet kas allaž pietrūkst tad, kad jau esmu ceļojumā.

Cena: sākot no EUR 25

Foto: Tim & Selena Middleton, Flickr.com
Foto: Tim & Selena Middleton, Flickr.com

6. Žurnāla “National Geographic” abonements

Ģeogrāfijas entuziastu ikmēneša populārzinātniskā bībele “National Geographic” liekus komentārus neprasa. Tā būs lieliska dāvana tiem, kurus interesē aizraujoši raksti par ģeogrāfiju un skaistas dabas bildes.

Gada abonements angļu valodā: EUR 39.

National_geographic

 

7. Ūdensdrošs mantu maiss

Ļoti praktiska dāvana tiem, kas ceļojumos iecienījuši aktīvu atpūtu. Ūdensnecaurlaidīgais mantu maiss pasargās vērtīgas mantas gan no samirkšanas lietū, gan no noslīkšanas džungļu upē.

Cena: EUR 10-20

mantu_maiss

 

8. Fotogrāmata

Lielākā daļa ceļotāju mājās atgriežas ar digitāli iemūžināto mirkļu pilnām fotoaparāta atmiņas kartēm, taču iedvesmas un uzņēmības pēc tam sakārtot bilžu simtus (un ne reti pat tūkstošus) pietiek retajam. Tad nu dāvanu karte skaistas ceļojuma fotogrāmatas drukai varētu kalpot par gana spēcīgu motivatoru beidzot saņemties, atlasīt skaistākās bildes no kāda ceļojuma un izdrukāt tās glīta albuma veidā. Latvijā populārākā fotogrāmatu drukātava ir “Picture Happy“. Vienkāršākās fotogrāmatas cena ir 10 eiro, glaunākas grāmatas ar bieziem vākiem maksā, sākot no 24 eiro.

Cena: no EUR 10

picture_happy

 

9. Ceļotāja miega komplekts

Piepūšams kakla spilvens un miega brilles ilgstošu pārvietošanos ar lidmašīnu, vilcienu vai autobusu spēj padarīt mazliet patīkamāku un ļauj nosnausties tik komfortabli, cik nu tas, atrodoties ceļā, vispār ir iespējams. Ārzemju interneta veikalos var iegādāties jau gatavus ceļošanas komplektus (Cena ar piegādi uz Latviju: ~EUR 20 ), taču ko līdzīgu viegli var sakombinēt arī saviem spēkiem, kopā samaksājot ap 15 eiro.

Cena: no ~EUR 15

miega_brilles

 

10. Sarullējama bezvadu tastatūra

Mazs tehnoloģisks brīnums, kas būtiski atvieglos mūsdienu ceļotāja dzīvi – atliks vien saslēgt bezvadu tastatūru ar viedtālruni un rakstīt e-pastus uz mājām vai ceļojuma blogu varēs tikpat ātri kā ar datoru. Turklāt salocītā veidā šāda tastatūra somā aizņems krietni mazāk vietas nekā laptops.

Cena ar piegādi uz Latviju: ~EUR 25

bezvadu_tastatura

 

11. “VeloSock” čemodāna pārvalks

Skaists ietērps garlaicīgam čemodānam, kas ne tikai atvieglos savas bagāžas atrašanu uz lidostas lentes, bet arī pasargās to no bojājumiem. Made in Latvia!

Cena: no EUR 20

velosock

 

12. Vislabākā dāvana – ceļojums!

Bet, protams, lai arī cik labas būtu iepriekš uzskaitītās dāvanu idejas, jebkurš ceļotājs piekritīs – nav labākas dāvanas par ceļojumu! Ja svētkos vēlies iepriecināt savu ģimeni, kādu īpašu cilvēku vai pat vienkārši pats sevi, šī būs īstā izvēle. Galu galā, ziema ir īstais laiks, kad doties baudīt ziemas priekus vai gluži pretēji – sildīties dienvidu saulē vai mesties piedzīvojos. Ja vesels ceļojums neatbilst dāvanas budžetam, vari sarūpēt ceļojumu aģentūras dāvanu karti un tādējādi pamudināt saņēmēju drīz posties ceļā. Piemēram, “Jēkaba Ceļojumu” dāvanu kartes iespējams iegādāties jebkādā nominālvērtībā un tās var izmantot ne tikai, lai iegādātos dalību grupas ceļojumos, bet arī lai vienkārši rezervētu aviobiļetes vai nakšņošanu viesnīcā.

DK

 Ir ideja par vēl kādu labu Ziemassvētku dāvanu ceļotājiem? Pastāsti komentāros!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.