Uz www.jekaba.lv

Ziedu ceļš un Saulainais krasts Salvadorā

Zaiga Runce, ceļotāja
4 min. lasāmviela

Salvadorā pavadījām sešas dienas ­– pusi laika Ziedu ceļā (Ruta de las Flores), otru pusi Saulainajā krastā (Costa del Sol). Gan viena, gan otra vieta bija burvīgas laika pavadīšanai kopā ar bērniem.

Ziedu ceļš ir 32 km garš, līkumains ceļš cauri košiem koloniālajiem ciemiem un kafijas plantācijām. Nosaukums radies ceļa malās ziedošo krūmu un puķu dēļ. Lai tos redzētu, pats labākais ceļojuma laiks ir starp novembri un februāri. Starp ciemiem ir ļoti laba sabiedriskā transporta satiksme (“vistiņbusi” un mikroautobusi).

Conception de Ataco jeb vienkārši Atako ir kalnu ciemats (1240 m vjl), viens no ciemiem Salvadoras Ziedu ceļā. Šis reģions ir pazīstams ar kafijas plantācijām, kas esot labākās visā Centrālamerikā. Lonely Planet ceļvedī rakstīts, ka daudziem ceļotājiem Atako ir mīļākā vieta Salvadorā. Ciems sāka piesaistīt tūristus 2004. gadā, kad tā iedzīvotāji uzvarēja valdības sponsorētā konkursā un sāka apgleznot māju sienas. Tās arī ir viena no šī ciema galvenajām “atrakcijām”. Ar laiku tur savas galerijas sāka atvērt mākslinieki, te sāka rasties arvien jauni restorāni, kafejnīcas, rokdarbu veikaliņi un suvenīru tirgotavas.

Vēl bez veikaliņiem ciemā ir arī centrālais laukums, kurā nedēļas nogalēs notiekot ēdienu tirgus. Mēs gan bijām darba nedēļas sākumā, kad centrālais laukums bija pilnīgi kluss.

Neviens neticēs, ka esi bijis Salvadorā, ja nebūsi pagaršojis pupusas ar sieru, pupiņām, gaļu pildītas kukurūzas tortiljas. Mēs ēdām dievīgas pupusas nelielā, lētā ēstuvē blakus Casa Pino Hotel. Turpat atrodami arī izdevīgākie pusdienu piedāvājumi ciemā.

Būt kafijas audzēšanas reģionā un nenogaršot vietējo kafiju – tas ir grēks. Mums garšoja vidēji grauzdētu pupiņu kafija ar gaisīgām piena putām kafejnīcā Arabica.

Savukārt netālu no Juayua ciema atrodas septiņi ūdenskritumi (Chorros de la Calera). Viesnīcas un privāti gidi piedāvā sešas stundas garas tūres uz šiem ūdenskritumiem, ejot pa kalnu takām, laižoties pa zipline trosi lejup un tikai tad nonākot pie ūdenskritumiem. Cenas no ~15 USD. To visu var izlaist un bez maksas soļot pa putekļainu, slidenu (sīkie akmentiņi uz ceļa ellīgi slīd) ceļu līdz ieejai. Tā it kā slēgta, visādas brīdinājuma zīmes, bet strādnieki, kas turpat malā bija apsēdušies atpūsties, teica, ka varam droši iet. Pie paša lielākā ūdenskrituma mākslīgi izveidots baseins, kurā pēc karstā gājiena var atvēsināties.

Netālu no Ahuačapanas atrodas divi termālo baseinu kompleksi – Termales Santa Teresa un Termales Alicante. Mēs apmeklējām otros, jo tie atradās nedaudz tuvāk autobusu pieturai un bija uz pusi lētāki (5 USD/pers.). Nogriežoties no šosejas uz nelielākas ielas, norādes uz Santa Teresa ir uz katra staba, bet nav nevienas norādes uz Alicante, taču paiet garām nevar, jo ieeja ir pamanāma.

Alicante termālo baseinu kompleksā ir veseli 11 baseini džungļu vidū, dažāda lieluma un dažādas ūdens temperatūras. Mēs izmēģinājām tikai trīs no tiem, turklāt bijām gandrīz vienīgie apmeklētāji, bez mums vēl tikai viens pāris, kas ātri vien aizgāja.

Saulainais krasts stiepjas 15 km garumā gar Kluso okeānu. To var raksturot kā vienu garu, garu ielu, kuras vairākos posmos ir tādi kā nelieli centri.

Šīs pludmales ir vienas no slavenākajām un labākajām visā Salvadorā, īpaši ģimenēm ar bērniem, jo tur nav klinšainu krastu un okeāns salīdzinoši mierīgs. Realitātē galīgi nevarēja just, ka šī ir populāra tūristu vieta. Ielās neviena tūrista, nemanīja arī īpaši daudz vietējo. Redzējām vairākas lielas viesnīcas, kuras izskatījās tukšas, arī viesnīcā, kur mēs palikām, aizņemta bija tikai mūsu istaba – viena no divdesmit! Tas mums bija pats lielākais pārsteigums un arī prieks.

Esot pie okeāna, noteikti vajag pagaršot kaut ko no okeāna veltēm. No sirds un vēdera varu ieteikt Mariscos Mary. Mēs tur ēdām omāru un garneļu seviči. To parasti gatavo no jēliem jūras produktiem, kas marinēti citrusu (citrona vai laima) sulā un pasniegti kopā ar sīpoliem. Šī bija vislabākā, visgaršīgākā seviče, kādu ēdām visa Centrālamerikas ceļojuma laikā. Meloju, tā bija labākā, kādu vispār esam ēduši!

Vēlies iepazīt Centrālameriku? “Jēkaba Ceļojumiem” ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.