Uz www.jekaba.lv

Zanzibāras velo piedzīvojums – 7. daļa (noslēgums)

Olita Jakovele, sajūtu un attiecību speciāliste
2 min. lasāmviela

Apzinīgākie mostas uz saulrietu. Vēl jāpagūst izbaudīt silto okeānu un nesteidzīgas brokastis. Beidzot arī pie manis ir atnācis mazais, pelēkais mērkaķēns, pazīstams arī kā Žuļiks, un, uzsēdies uz palodzes pie manas mājiņas, mēģina man no azotes izķeksēt maisiņu.

Kristīne ierodas ar mašīnu, kas pilna ar ananasiem, ko bijām pasūtījuši līdzvešanai uz mājām. To sulīgo un saldo garšu nevar aprakstīt, tāpēc jāved mājiniekiem, lai paši nobauda. Žēl tikai, ka nododamā bagāža ir 15 kg, citādi būtu pilnus koferus pielādējuši.

Ap pusdienlaiku esam jau sapakojuši mantas un gatavi mājupceļam. Sirsnīgi atvadāmies no Kristīnes un viņas puikiem. Uztaisām kopbildi un solām zanzibāriešiem vēl kādreiz atgriezties – ticu, ka mēs visi to patiesi vēlamies.

Zanzibara_006

Komfortabls busiņš mūs aizved uz Stone Town. Lidostā darbinieki atkal nav gatavi apkalpot tik lielu ceļotāju skaitu, rinda kustas lēni, un kā nu ne – iekāpšanas kartes tiek rakstītas ar roku! Mūsu čarterreiss aizkavējas par nepilnu stundu, bet neviens no mums nesteidzas prom no šīs paradīzes salas, visiem ir iestājies hakuna matata (“nav problēmu”) stāvoklis. Galu galā – šoreiz mēs neko nevaram nokavēt!

Zanzibara_007

Īpatnības:

  • Ēdienreizēs dakšiņas un nazīšus nemaina – jāatstāj nākamajiem ēdieniem;
  • Saule riet ap pl. 18.00 un tūlīt iestājas tumsa;
  • Bēgums divreiz diennaktī. Novembrī tas sākas pirms pl. 19.00, pirms tumsas vēl var pagūt izpeldēties. Okeāns atgriežas no rīta uz saullēktu pl. 5.00 un līdz pl. 10.00 var peldēties, tad atkal bēgums. Ūdens atgriežas apmēram uz pl. 17.00.

Zanzibara_004

Kāpēc es vēlos atgriezties Zanzibārā?

Vienkāršība, neviltota sirsnība, patiess dzīvesprieks.

Brīvības sajūta. Siltums. Rāmums. HAKUNA MATATA – pastāvīgs stāvoklis, ko tik ļoti gribas pieturēt arī ierastajā māju vidē, kur katrs notikums nāk ar savu stresa devu.

Zanzibāra manī ir ierotējusi kā liela saules bumba. Trāpījusi tieši sirdī. Esmu iemīlējusies un šoreiz tā ir beznosacījuma mīlestība. Nedēļas laikā manī ir ielikts “savējās” kods.

Bet nebrauc uz Zanzibāru, ja tev ir lielas pretenzijas pret dzīvi, milzīgas ambīcijas un vienaldzība pret pasauli. Šī ir zeme, kas jāatklāj ar sirdi. Un Zanzibāra ir tā, kas, neprasot atļauju, atver tavu sirdi plaši vaļā.

Šī ir vieta, kas maina apziņu. Ja esi tam gatavs, tad zini – tu vienmēr tur esi gaidīts viesis.

Uz drīzu tikšanos, mana dzīslās ritošā Zanzibāra!

Zanzibara_003

Zanzibara_002

Vēlies iepazīt Zanzibāru? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.