Uz www.jekaba.lv

Zanzibāras velo piedzīvojums – 5. daļa

Olita Jakovele, sajūtu un attiecību speciāliste
3 min. lasāmviela

Pamostos pirms pl. 6.00. Nelīst. Dodos uz pludmali. Gundega jau ir augšā un māj man, lai pievienojos. Saullēkts, protams, brīnišķīgs! Izbaudu to, līdz saule jau pakāpusies pieklājīgā augstumā, tad dodos vēl kādu stundiņu nosnausties.

Zanzibara_006

Nesteidzīgi izbaudām brokastis, un ap pl. 10.00 sākas mūsu ciemata ekotūre.  Jūraszāļu audzētava, bērnudārzs, tiekam aizvesti arī pie kādas vietējās ģimenes mātes, kura mums rāda, kā no kokosrieksta iegūst eļļu un no kokosrieksta šķiedrām vij virves. Uzzinām par dziedinošām zālītēm pret dažādām slimībām, iepazīstam ciemata vēsturi, aizejam uz seno priekšteču māju, kas mums atgādina brīvdabas muzeju.

Zanzibara_004

Zanzibara_003

Kopumā ekskursija aizņem gandrīz trīs stundas, kurās iepazītam Jambiani ciema dzīvi. Ekskursijas noslēgumā tiekam aizvesti uz pusdienu vietu ciematā, kur atkal vienā no šķūņveidīgām kafejnīcām tiekam pabaroti ar brīnišķīgu vietējo ēdienu – rīsiem, zivīm, astoņkāji, kalmāriem.

Atgriežamies viesnīcā, lai nedaudz atvilktu elpu pirms došanās uz kaimiņu ciemu, kur notiek Tanzānijas play-off turnīrs futbolā. Abas ar Gundegu pārceļamies no klusā pagalma numuriņa uz brīvo see view numuriņu, kur esam pašā pludmales dzīves epicentrā. Jau uzreiz pēc saullēkta mazie knēveļi skrien spēlēties un peldēties jūrā, jūra skaļi šalko jau no kādiem četriem naktī, un tu tik ļoti apzinies, ka esi daļa no tā visa, ka ar smaidu mēģini pierunāt sevi vēl mazliet pagulēt.

Zanzibara_005

Izrādās, ka “Dula Boys FC” komandā ir arī mūsu “Red Monkey Lodge” šefpavārs. Vēl jo lielāka “savējo” sajūta! Bijām plānojuši uz spēli braukt ar sabiedrisko transportu, tomēr Kristīne mums sarūpē elegantu mikroautobusu ar koši rozā elementiem un norīko līdzi vienu no saviem puikiem, kurš mūs nemanāmi uzrauga arī futbola skatīšanās laikā. Nabaga šoferim tiek mūsu joki par, viņaprāt,  busiņa skaisto rozā interjeru, par ko, savukārt, mūsu pieskatītājs Vai, ir ļoti uzjautrināts- tulko šoferim mūsu jokus un garšīgi smejas līdzi.

Zanzibara_007

Tā kā spēle notiek blakus ciemā, pretinieku komandai ir krietni lielāks atbalstītāju skaits (es pat teiktu, ka visi pārējie skatītāji, izņemot mūs), un brīdī, kad “mūsējie” iesit spēles vienīgos vārtus un mēs gavilējam, visi apkārtesošie līdzjutēji pievērš mums nopietnu uzmanību. Spēle drīz vien pēc vārtu guvuma beidzas, mēs skrienam uz laukumu pie savas komandas, lai apsveiktu. Noskan komandas pateicības lūgšana, un tad jau arī spēlētāji ir mūs pamanījuši un ar lielu sparu metas pie mums, lai nobildētos. Bildē mēs neesam redzami, bet futbolistu lielais prieks gan!

Zanzibara_008

Sajūsmināti un pacilāti atgriežamies viesnīcā, pie vakariņu galda dalāmies savos iespaidos ar tiem, kas izmantoja brīvo laiku atpūtai. Pēc vakariņām, protams, atkal bruņojamies ar ežu kurpēm un lukturīšiem un dodamies bēguma izpētē.

Vēlies iepazīt Āfriku? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.