Uz www.jekaba.lv

Zanzibāras velo piedzīvojums – 3. daļa

Olita Jakovele, sajūtu un attiecību speciāliste
5 min. lasāmviela

Bija doma celties agri un noskatīties saullēktu, jo esam austrumu krasta pusē, taču, kad pl. 5.50 atveru acis, aiz loga aumaļām gāž lietus. Pie sevis nodomāju, cik labi, ka nav jāceļas un var pagulēt vēl. Starts braukšanai ir tikai pl. 10.00, tādēļ izbaudām mierīgas brokastis. Ola, gatavota pēc katra vēlēšanās, augļi, sula, tostermaize – nekādas pārbagātības, bet pietiekoši, lai mēs justos paēduši.

Šodien plānots nobraukt apmēram 25 km, kas pēc vakar mērotā ceļa šķiet tīrais nieks. Lietus ir mitējies, bet debesis joprojām apmākušās – tas ir riteņbraukšanai labvēlīgs apstāklis. Lielākā daļa maršruta ieplānota pa lielu, asfaltētu ceļu. No šodienas mums līdzi brauc tikai viens instruktors, tāpēc nolemjam, ka es braukšu pēdējā, lai būtu droša, ka ar visiem grupas biedriem viss kārtībā.

Dodamies uz līci, ko šķērsosim ar laivu. Pa ceļam Suleimans apstājas pie vietējiem augļu tirgotājiem, izvēlas labākos ananāsus, mango un banānus, lai pēc pārcelšanās otrā krastā varam kopīgi tos nobaudīt.

Zanzibara_004

Kad pirmīt pie brokastu galda pārrunājām dienas plānu, mums šķita, ka pl. 12.00, kad plānots nokļūt pie laivām, okeānā būs jau diezgan liels bēgums. Nosmējāmies, ka varēsim ar riteņiem aizbraukt labi tālu. Un tā arī ir. Kad piebraucam pie ciemata, kur mūs gaida pārcēlāji, bēgums jau ir tik liels, ka ar saviem riteņiem pa sauso okeāna dibenu varam aizbraukt līdz pat pašām motorlaivām.

Zanzibara_014

Zanzibara_012

Puiši žigli sakrauj riteņus vienā laivā, mēs brienam līdz savējai – vecai koka laivai, kura ir caura un jau mazliet piesmēlusies ar ūdeni. Jūtos nedaudz nobijusies, bet grupas biedri tik jokojas un smejas. Man atliek vien paļauties uz to, ka Suleimans zina, kur mūs ievedis. Tā kā laiva tiek darbināta ar motoru, ātri braucot, ūdens pa caurumu laivas dibenā iekšā vairs netiek. Es nomierinos, bet ne uz ilgu laiku – abi mūsu laivinieki nolemj uzpīpēt, no vienas laivas uz otru pasniedzot kūpošu cigareti. Viss jau būtu kārtībā, ja vien viņi abi nesēdētu uz degvielas kannām! Bet grupa tik turpina dzīt jokus, un man atkal atliek vien paļauties, ka laivinieki zina, ko dara un ka nav jau pirmo reizi ar pīpi uz degvielas kanniņas.

Zanzibara_010

Brauciens ilgst apmēram 30 minūtes. Esam pārcēlušies pāri līcim uz tālāko austrumu krasta ragu. Sirreāla sajūta – smiltis tik baltas, ūdens smaragdzaļš! Saņemam savus riteņus, lai dotos tālāk, bet Suleimans ir ieplānojis mums augļu ēšanas pauzi, ko ieturam terasē ar jumtu pie kādas kafejnīcas. Pēc brauciena ar laivām grupa ir noilgojusies pēc vēsiem, atspirdzinošiem dzērieniem, ko drīz vien sarūpē sev blakus esošajā kafejnīcā. Kamēr citi atspirdzinās, kopā ar Suleimanu un dažiem grupas biedriem sagatavojam baudīšanai augļus – sagriežam ananāsus, nomazgājam mango, sadalām mazo banānu ķekarus. Augļi, protams, ir debešķīgi – sulīgi un saldi.

Zanzibara_005

Labi paēduši dodamies tālāk. Atlicis pavisam nedaudz, pirms nokļūstam savā nākamajā naktsmītnē. Kad nogriežamies no lielās šosejas, mūs pārsteidz milzīgas peļķes. Tiešām milzīgas! Ceļš līdz viesnīcai ir apmēram pusotru kilometru garš un sastāv tikai no peļķēm. Brīžiem kājas ar visiem pedāļiem ir ūdenī līdz potītēm. Piebraucam pie viesnīcas, visiem acis mirdz, ir notvertas jaunas sajūtas.

Zanzibara_006

Ras Michamvi Beach Resort viesnīcas teritorija ir ļoti zaļa, ar skaisti iekoptu dārzu kalnā pie okeāna un diviem baseiniem. Numuriņi atrodas atsevišķās mājiņās – plaši, eleganti. Pa kāpnēm var nokāpt līdz pludmalei.

Iekārtojamies numuriņos un dodamies pusdienās. Ēdienus varam pasūtīt no ēdienkartes, cenā iekļautas arī sulas un kokteiļi. Protams, brīdi jāpagaida, kamēr saņemam maltīti, bet ēdiens ir svaigi gatavots un atkal ļoti garšīgs. Kamēr gaidām savas porcijas, ievērtējam gleznaino skatu no restorāna, kā arī bildējamies uz blakus esošā baseina fona, kas ar savu dzidri zilo ūdeni veido neaprakstāmi skaistu ainavu uz zaļganzilā okeāna fona.

Zanzibara_007

Zanzibara_009

Zanzibara_008

Turpat pie restorāna ir arī suvenīru veikaliņš. Beidzot esam gatavi sākt izvēlēties, ko pārvest mājās no Zanzibāras. Izvēle ir plaša – dažādas krūzītes, šķīvji, kleitas, lakati, T-krekli, aproces, glezniņas, piekariņi, koka statujas.

Pēc pusdienām paredzēts brīvais laiks, bet, tā kā grupa ir ļoti aktīva, organizējamies kolektīvai saulrieta vērošanai raga rietumu pusē. Viesnīcas sarūpētais busiņš mūs aizved uz kādu kafejnīcu (tik vienkāršu, ka to pat nevar īsti saukt par kafejnīcu), kur nesteidzīgi un rāmi vērojam mākoņainu, bet ļoti gleznainu saulrietu. Pasūtām kafiju (šķīstošo), mums līdzi ir arī Latvijas upeņu balzams, ko pa malciņam iztukšojam. Tiklīdz saule noriet un kļūst tumšs, dodamies atpakaļ pie pacietīgā šofera, lai atgrieztos viesnīcā. Vēl īsti nesākuši braukt, pie ceļa pamanām lielu krabi – protams, maniem ekspeditoriem uzreiz jālec laukā no busa, lai to patrenkātu.

Zanzibara_013

Atgriezušies viesnīcā, gatavojamies vakariņām, paredzot, ka no pasūtīšanas brīža līdz ēdiena saņemšanai paies vismaz pusstunda. Ēdiens atkal ļoti iepriecina. Šoreiz cenā iekļauts arī alkoholiskais dzēriens – pudele alus vai glāze vīna.

Nobaudījuši gardās vakariņas, sadalāmies – daži dodas pie miera, kamēr zinātkārā grupas daļa atkal meklē ežu kurpes un lukturus okeāna bēguma ekspedīcijai. Šī nu ir krabju paradīze – saskaitām deviņus dažādus krabju veidus! Bēguma atstātajās ūdens peļķēs pamanām visādus jūras iemītniekus – jūras gurķus, jūras ežus, jūras zvaigznes, garneles, neredzētas zivis, krabjus gliemežvākos, pat baltas čūskas ar melniem lāsumiem. Izdodas atrast arī planktonu.

Zanzibara_002

Zanzibara_003

Pēc pusnakts arī mēs beidzot dodamies pie miera. Rīt pēdējā diena uz riteņiem.

Vēlies iepazīt Āfriku? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.