Uz www.jekaba.lv

Vērtīgi padomi, kā gudri sapakot ceļasomu

Jēkaba Ceļojumi
2 min. lasāmviela

Daudziem vienīgās galvassāpes atvaļinājuma laikā sagādā ceļasomas sapakošana. Kā šo procesu padarīt maksimāli efektīvu? Lasi mūsu ceļojumu ekspertu vērtīgos padomus, un kļūsti par ceļasomas pakošanas guru!

Izveido sarakstu

Lai pēdējā mirkļa drudzī neaizmirstu ielikt ceļojuma somā ko svarīgi, noteikti izveido līdzi ņemamo mantu sarakstu! Smelties idejas somas saturam vari internetā vai arī iepriekšējos Jēkaba Ceļojumu katalogos, kuros publicējām pakošanās špikerus.

Tu rullē, es rullēju!

Lai iepakotās drēbes saglabātu maksimāli gludas, tās ieteicams nevis locīt un kraut vienu otrai virsū, bet gan sarullēt un likt sānu pie sāna.

Slepenās rezerves

Drēbes, aksesuārus un citus mazus priekšmetus vari likt apavos, tā somā ietaupot vērtīgo vietu.

Mmm, cik smaržīgi!

Lai izvairītos no sastāvējušos drēbju smakas, ieliec somā kaut ko aromatizējošu – piemēram, speciālos smaržu maisiņus, kas paredzēti drēbju skapjiem. Vai arī izmanto omīšu metodi – ieliec somā smaržīgu ziepju gabaliņu auduma masiņā.

Nodrošinies pret noplūdēm

Vai arī Tev kādreiz gadījies atvērt savu ceļojumu somu un konstatēt, ka tajā noticis “šampūna sprādziens”? Lai nodrošinātos pret šādiem incidentiem, savu tualetes piederumu pudelītēm pirms vāciņa uzskrūvēšanas uzliec nelielus pārtikas plēves gabaliņus. Tie nodrošinās, ka vāciņi tiek uzskrūvēti patiešām cieši, un pasargās no noplūdēm arī no vāciņiem ar attaisāmām atverēm.

Ak, šīs vērtīgās zeķes!

Lai pasargātu no saplīšanas stikla priekšmetus, piemēram, smaržu pudelīti, ieliec to zeķē.

Nosveries! (Nopietni!)

Maksa par bagāžas maksimālā svara pārsniegšanu ir patiesi barga. Tādēļ, lai lidostā izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, nosver savu bagāžu vēl mājās. Tev nemaz nav vajadzīgi speciāli svari. Uzkāp uz parastajiem svariem, kas noteikti atrodami Tavā vannas istabā, vienreiz bez somas, otrreiz – turot rokās somu, un izrēķini starpību!

Iezīmē savu teritoriju

Būsim atklāti – lielākā daļa čemodānu izskatās diezgan līdzīgi. Lai izvairītos no situācijas, ka lidostā kāds kļūdas pēc paņem Tavu somu, padari savu čemodānu atpazīstamu. Šim mērķim lieti noder krāsaini čemodānu pārvalki (kas pie viena pasargā arī no skrāpējumiem un netīrumiem), auduma lentes, uzlīmes. Pie viena piestiprini somai arī kartiņu ar savu kontaktinformāciju – ja nu soma tomēr kaut kur noklīst.

Noderīgākais ceļojumu atribūts

Šveices nazītis? Nē, milzu lakats! Tā noteikti nav pirmā manta, kas ienāk prātā, veidojot ceļojumā līdzi ņemamo mantu sarakstu, taču liels kokvilnas lakats pavisam noteikti ir noderīgāko mantu saraksta augšgalā. To var izmantot kā apģērba gabalu (īpaši tad, ja siltajās zemēs kādas svētvietas apmeklējuma laikā jānosedz kājas), kleitu, somu, galvassegu, galdautu, dvieli… un noteikti atrast vēl 100 citus pielietojumus!

Ceļasoma sapakota, bet nezini, kurp doties? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

 

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.