Uz www.jekaba.lv

Uganda: Pa kalnu gorillas takām – 3. diena

Ieva Lūkina, grupu vadītāja
5 min. lasāmviela

Pamostos zem lielā baldahīna. Gulētas vien trīs stundas, jo viesnīcā ierados nakts melnuma aizsegā. Naktī aiz loga, iespējams, ducināja pērkons un skaļi klaigāja putni, bet man par to ir tikai nojausma, jo snaudu ar ausu aizbāžņiem. Vāļājos gultā līdz pēdējam brīdim, kad vēl varu paspēt uz brokastīm.

Man par pārsteigumu viesnīcas personāls uzvedas tā, it kā mani pazītu – katrs laipni sveicinās, jautā par lidojumu un manu naktsmieru. Jūtos ļoti omulīgi un aprūpēti. Viltīgi aprēķinu galvā, ka viesnīcā ir tikai 20 numuriņi, tādēļ personālam visu viesu iegaumēšana nesagādā lielas pūles. Ļoti viegla un patīkama komunikācija.

Uganda_001

Izmantoju iespēju uzzināt, ka mana tālākā ceļojuma programma sāksies pēcpusdienā, kad došos braucienā ārpus Entebes, tāpēc izlemju iziet vietējās apkārtnes apskatē. Saulesbrilles uz acīm, dolāri kabatā, maza konsultācija pie viesnīcas darbiniecēm un dodos virzienā, kur atrodasVictoria Mall” – viens no apvidus lielākajiem iepirkšanās centriem, ko pa taksometra logu manīju jau naktī. Viesnīcas meiteņu solītās piecas minūtes ceļā pārvēršas par 10 minūšu pastaigu gar ugandiešu līvānmājiņām.

Uganda_001

Uganda_002

Uganda_003

Izmantoju izdevību ceļmalās apskatīt kokus un zaļos augļu (Jack Fruit) bumbuļus, kamēr galvai pāri pārlaižas lieli gārņveida putni.

Uganda_002

Viens iezemietis laiski sēž zālītē, cits cērt gaļu, lai pārdotu to turpat blakus savā dēļu būcenī, trešais karina uz striķa apenes – katram sava nodarbe, bet no visiem sajūtu neviltotu interesi par sevi kā blondu brīnumu, kas uz veikalu iet ar kājām.

Uganda_006

Uganda_007

Iepirkšanās centrs ne ar ko īpašu nepārsteidz, vien interesanti, ka visi preču nosaukumi un uzraksti uz veikaliem ir angļu valodā, kas ir atgādinājums par Ugandas britu koloniālajiem laikiem. Patiesībā, angļu valodā var sazināties ar jebkuru ugandieti, jo skolās tā tiek apgūta kā viena no pamatvalodām. Turklāt arī televīzija un avīzes te ir angļu valodā. Varētu šķist, ka ar 230 valodām un dialektiem, kas skan Ugandā, varētu būt gana, taču tos ugandieši izmanto tikai ikdienas saziņā, nevis avīzēs vai grāmatās.

Uganda_004

Samainot bankā 100 dolārus, kļūstu teju par miljonāru – ielieku kabatā 266 tūkstošus šiliņu un jūtos stāvus bagāta! Bet atliek vien ieiet veikalā, lai atgrieztos realitātē. Par sulas paku, ūdens pudeli, matu gēla tūbiņu un dažiem citiem niekiem vien atvados jau no 20 tūkstošiem. Eh, dzīvot lēti šajā valstī tomēr nesanāks…

Uganda_005

Pēc vizītes uz lielveikalu dodos Viktorijas ezera piekrastes apskatē – atrodas burtiski dažu soļu attālumā no viesnīcas. Ar nožēlu atklāju, ka piemīlīgi siltajā laikā ezera piekrastē visā tās garumā izvietoti brīdinājumi, ka peldēties nedrīkst. Pāršalc netaisnīguma sajūta: “Bet vietējie taču peldas!” Taču nolemju neriskēt un peldes vietā samierinos ar pastaigu pa pelēki smilšaino ezera krastu un gardām pusdienām kādā piekrastes picērijā.

Uganda_008

Uganda_010

Uganda_004

Arī pēcpusdiena izvēršas patīkama, jo mums ir iespēja apmeklēt Entebes piepilsētas botānisko dārzu. Pa dārza teritoriju tiekam vizināti ar džipu, jo tajā nav ne miņas no koptiem ceļiem – patiesībā “dārzs” izrādās sajoslots mežs ezermalā, kur pa kokiem lēkā pērtiķi un apkārt ganās kazas. Bez dzīvniekiem dārzā uzturas arī diezgan daudz vietējo jauniešu – tie spēlē futbolu, sēž piknikos, klausās mūziku un dejo, kā arī vāc lielus zarus, ko pēc tam milzu saišķos uz galvas nes mājās.

Uganda_014

Līdz ar saulrietu atgriežamies savā naktsmītnē. Ārā ezera piekrastes picērijās un bāriņos skan jautra latino mūzika, ir dzirdamas cilvēku čalas. Krāsaino lampiņu virteņu gaismā uz viesnīcas ēku sienām skraida ķirzakas, un mums ir brīvs vakars kokteilim un atpūtai.

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.