Uz www.jekaba.lv

Uganda: Pa kalnu gorillas takām – 10. diena (II daļa)

Ieva Lūkina, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

Dodamies atpakaļ uz Entebi. Braucam pa vienu no retajiem valstī asfaltētajiem ceļiem, šoferis gan vienuviet piedāvā izbraukt pārdesmit kilometrus pa zemes ceļu, lai izvairītos no Kampalas sastrēgumiem.

Uganda_002

Ir svētdiena, tāpēc cilvēki uz ielām ir īpaši saposušies. Domāju, tas tādēļ, ka ir bijuši baznīcā. Kā paskaidro grupas vadītājs, precētās sievietes Ugandā nēsā īpašu tērpu – spilgti krāsainu kleitu ar izšuvumiem un augstiem uzplečiem. Uzpleči norāda uz to, ka sieviete precēta. Vīrieši, savukārt, lielākoties ir ģērbušies uzvalkos ar kaklasaitēm, bet pamanu arī dažus, kam mugurā gari, balti krekli un tūtveidīgas galvassegas.

Uganda_004

Ciematos, kuriem braucam cauri, valda svinīga kņada. Starp daudzajiem gājējiem ievēroju kādu miesās brangu dāmu, kas tērpusies košā tērpā, bet uz galvas nes mazu spīguļiem un izšuvumiem rotātu rokassomiņu.

Ceļa malās atkal priecē dažādas izkārtnes un uzraksti. Šoreiz pamanām tādas pērles kā “Faith of God Restaurant & Take-away”, “Carrier Yourself Office” un “XTREME Beauty Centre”.

Uganda_005

Atmiņā iesēžas arī mazs ugandiešu bērnelis, kas bez jebkādām garlaicības pazīmēm, absolūti priecīgi un ar laimīgu sejas izteiksmi spēlējas, metot gaisā apvītušu banānpalmas lapu. Jā, tieši tik maz ir vajadzīgs pilnīgai laimei!

Vakars pienāk nemanot. Kad ap saullrieta laiku iebraucam Entebē, steigšus dodamies uz atvadu vakariņām ar vietējiem ceļojuma organizantoriem – sasveicināties, sasmaidīties un pateikties.

Jauki pavadām vakaru pie nu jau restorānā gatavota bifeļsteika (kam, protams, vairs nav tāds smeķis, kāds bija nacionālajā parkā), smejamies par saviem piedzīvojumiem, spriežam par ceļojuma laikā divreiz šķērsoto ekvatoru, kas atzīmēts ar lielo nulles zīmi, un prātojam, cik daudz vēl Ugandā ir, ko redzēt. Šīs valsts teritorijā ir 10 milzīgi nacionālie parki, tās dabas resursi ir unikāli un daudzveidīgi, flora un fauna ārkārtīgi dažādas – katram ceļotājam ir iespēja atrast savu īpašo gabaliņu Ugandas eksotikas. Tāpēc ir sajūta, ka šeit vēl atgriezīšos ne reizi vien.

Uganda_003

Pēc vakariņām dodamies uz viesnīcu, kur nakšņojam ceļojuma sākumā un nesteidzīgi baudām vakaru pie baseina. Snaudai atlikušas vien piecas stundas, jau dažas stundas pēc pusnakts šoferīts dudinās mani atpakaļ uz lidostu. Ārā skan liega latino mūzika, ļaudis atpūšas pie Viktorijas ezera.

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.