Uz www.jekaba.lv

Tests: Kāds ir tavs ceļotāja tips?

Jēkaba Ceļojumi
5 min. lasāmviela

Mēs visi esam tik dažādi – arī ceļošanas ziņā! Vienam patīk zvilnēt pludmalē, citam – kāpt kalnos, vēl kādam – smelties iedvesmu mākslas muzejos. Un kāds ceļotājs esi tu? Aizpildi mūsu testu un noskaidro!

Kāds ir tavs ceļotāja tips?

Aizpildi šo testu, lai noskaidrotu, kuram no sešiem ceļotāju tipiem tu visvairāk atbilsti!

Atpūtnieks

Tu ceļo, lai atpūstos! Tev patīk zvilnēt saulē, laiski malkojot atspirdzinošus dzērienus, un kaitināt draugus, sociālajos tīklos publicējot momentuzņēmumus, kas dokumentē šo svarīgo nodarbi. Tu dod priekšroku komfortam un augsti vērtē labu servisu – tev patīk, ja par visu ir padomāts tavā vietā. Dažkārt tu tomēr pamet pludmales zviļņa karstos apskāvienus, lai dotos šopingā vai kādā nelielā ekskursijā, taču tas nav uz ilgu laiku. Pavisam drīz tu atkal tur atgriezies tur, kur ir tava īstā vieta – pludmalē – un turpini baudītu pelnīto atpūtu.
Tev piemēroti tādi galamērķi kā Taizeme un eksotiskā Bali sala.

Kolekcionārs

Gluži kā citi kolekcionē retas monētas vai pastmarkas, tu kolekcionē apceļotās vietas. Tu zini, kas katrā no tām ir jāredz, jāapmeklē un jānogaršo, un nedosies mājās, pirms tas viss nebūs izdarīts! Tu nespēj iedomāties braucienu uz Parīzi bez Luvras apmeklējuma vai ceļojumu uz Itāliju bez iestiprināšanās pasaulē labākajā picērijā. Ceļojumu plānošana tev ir ļoti svarīga – tu sāc ceļot, jau veicot izpēti par savu nākamo galamērķi, un bieži vien plānu kalšanu un sarakstu rakstīšanu tu sāc jau labu brīdi pirms paša brauciena. Tie, kas ceļo kopā ar tevi, var pilnībā atslābināties un ne par ko nesatraukties, jo tu esi izcils gids un ceļojuma organizators vienā personā. Tev piemēroti pasaulē izslavētākie tūrisma galamērķi – piemēram, Tadžmahals Indijā vai krāšņās Isfahanas mošejas Irānā.

Ballīšu karalis

Tu ceļo, lai izklaidētos! Tev patīk iepazīt pasauli draugu kompānijā, taču arī tad, ja ceļo viens, jaunu draugu iegūšana tev nesagādā grūtības. Tu esi dejas grīdas pavēlnieks un spontānu ideju piekritējs. “Dzīvojam taču tikai vienreiz!” tu saki un par pasaulē lielāko sērgu uzskati garlaicību. Taču tev tā nedraud, jo, lai arī kurp tu dotos, jautrība tev allaž seko. Kādam no malas tava pieeja ceļošanai var šķist virspusēja, taču tu zini, ka tā pa īstam vietas var iepazīt, tikai ļaujoties dzīves svinēšanai kopā ar vietējiem. Tev piemēroti tādi vispasaules ballīšu epicentri kā Taizeme (īpaši pilnmēness ballīte Koh Phangan salā), Ibicas sala un Berlīne.

Piedzīvojumu meklētājs

Savos ceļojumos tu reti kad mierīgi sēdi uz vietas. Kamēr vien blakus ir kāds kalns, kurā vēl neesi uzkāpis, vai ūdeņi, kuros neesi ieniris, tev nav vaļas atpūsties! Tava atpūta ir jaunu virsotņu sasniegšana. Tu esi gatavs spontāniem lēmumiem un riskantām avantūrām un īstas piedzīvojumu garšas dēļ labprāt ziedo prāvu daļu komforta. Ceļojot tu negribi stundām ilgi nīkt muzejos vai vecās baznīcās, jo zini, ka īstā dzīve un piedzīvojui tevi gaida tur, “ārā”. Tavā obligāti izdarāmo lietu sarakstā noteikti iederas tādas aktivitātes kā džungļu pārgājiens un tikšanās ar šamaņiem Indonēzijā un laivošana caur Kambodžas lietusmežiem.

Vietējais

Ceļošanā tevi visvairāk saista vietējās kultūras iepazīšana un izprašana. Tu esi gatavs strādāt brīvprātīgo darbu, apmeklēt intensīvus valodu kursus un iemaldīties šaubīgos pilsētu nostūros. Tas viss – autentiskas ceļošanas pieredzes vārdā! Tevi kaitina tipiski “tūristu slazdi”, kas veidoti ārzemnieku naudas izvilināšanai. Apmeklējot kādu vietu, tu vēlies ne tikai apskatīt tās uzspodrināto pusi, bet gan iepazīt to pa īstam. Ceļojot tu bieži dibini draudzību ar vietējiem iedzīvotājiem, kas turpinās vēl ilgi pēc ceļojuma beigām. Tev piemēroti galamērķi, kuros kultūra būtiski atšķiras no mūsējās, piemēram, Mongolija, Indija vai kāda no Āfrikas valstīm.

Dabas bērns

Tu ceļo, lai izbaudītu pasaules dabas dažādību pilnā tās krāšņumā. Elpu aizraujoši skati, nakšņošana zem klajas debess un pārgājieni džungļos ir tavu ceļojumu neatņemama sastāvdaļa. Tu esi gatavs stundām ilgi sēdēt krūmu aizsegā, lai kaut uz mirkli ieraudzītu tālumā pazibam kādu eksotisku dzīvnieku. Iespējams, tavu hobiju sarakstā ir klinšu kāpšana, laivošana vai fotografēšana. Tev rūp dabas aizsardzība, tādēļ tu esi ļoti atbildīgs ceļotājs. Tev noteikti vajadzētu kaut reizi dzīvē aizceļot uz neparastajām Galapagu salām un Islandes plašumiem.

Tu esi tikko ieradies sava ceļojuma galamērķī. Kas ir pirmais, ko darīsi?

Nosnaudīšos pie viesnīcas baseina.

Došos aplūkot šīs vietas populārāko tūrisma objektu.

Uzlādēšu savas “GoPro” videokameras baterijas, jo tās jau ir tukšas.

Ielogošos CouchSurfing.com, lai sarunātu tikšanos ar kādu vietējo.

Esmu jau pusceļā uz tuvējā kalna virsotni.

Pasūtīšu kokteili. Ierašanās ir jānosvin!

Kas vienmēr ir tavā ceļojumu somā?

Ceļvedis

Sarunvārdnīca

Peldkostīms/peldšorti

Trekinga apavi

Armijas nazītis

Aspirīna tabletes

Kad esi ceļojumā, kā tu parasti pārvietojies?

Ar taksometru vai īres auto

Ar sabiedrisko transportu

Ar ballīšu busu (“party bus”)

Ar stopiem

Eju kājām

Nekā. Guļu šūpuļtīklā.

Kurš no šiem foto vislabāk iederētos tavā ceļojumu albumā?

undefined

 

undefined

undefined

undefined

undefined

Kurš no šiem dzērieniem visvairāk piestāv taviem ceļojumiem?

Ledusauksts mohito

Metrs tekilas

Tas pats, ko dzer vietējie

Sporta vai enerģijas dzēriens

Nacionālais kokteilis

Avota ūdens

Kā tu visbiežāk savos ceļojumos remdē izsalkumu?

Ar to, ko pienes klāt pie mana atpūtas krēsla

Atjaunoju enerģijas krājumus ar ogļhidrātiem

Iestiprinos izslavētās ēstuvēs

Ar to, kas paņemts līdzi mugursomā

Ar “ielu” ēdienu

Ar ātrajām uzkodām

Kādas naktsmājas tu parasti izvēlies savos ceļojumos?

Telti

“Viss iekļauts” tipa viesnīcu

Man tas nav svarīgi, es naktīs tāpat neguļu!

Organizēju pie vietējiem – noīrēju dzīvokli vai sarunāju dīvānu, uz kura apmesties

Meklēju viesnīcas ar īpašu auru

Hosteli

Apsveicam! Tu tikko esi laimējis braucienu uz Taizemi! Kas ir pirmais, kas iešaujas tev prātā?

Zaļie rīsa lauki

Krāšņie budistu tempļi

Gardie ēdieni

Pasakainās pludmales

Fantastiskas niršanas iespējas

Enerģiskā naktsdzīve

Ko tu, visticamāk, pārvedīsi mājās no sava ceļojuma?

Jaunu niršanas masku vai sērfa dēli

Apmeklēto muzeju ieejas biļetes, transporta kartes, čekus no restorāniem

Jaunas saulesbrilles, pludmales čības un gliemežvāku kaklarotu

Kaudzi ar jauniem “Facebook” draugiem

Vietējo amatnieku darinājumus

Tikai fotogrāfijas!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.