Uz www.jekaba.lv

Smieklu stāsti: Ziņu reportieru lomā Kolumbijā

Laine Pērse, ceļotāja
2 min. lasāmviela

527 dienas ceļojot apkārt pasaulei, gadās piedzīvot daudz mirkļu, kad vairs nezini – smieties vai raudāt. Amizanti pārpratumi un neticamas sakritības gadās ik uz soļa. Lūk, otrais no pieciem stāstiem, kas mums joprojām liek plati smaidīt.

Kolumbijā Arčam nedaudz sašūpojas veselība, bet neapstājamies un stopējam tālāk. Kamēr Arča mašīnā guļ, es runāju ar šoferīti, līdz nokļūstam milzīgajā salsas galvaspilsētā Kali. Arča jūtas labāk, tāpēc turpinām braši soļot pa ielu, līdz kādā krustojumā viņam tomēr sametas nelaba dūša – es pagūstu vien pasniegt maisiņu.

Tieši tobrīd pie mums piestāj divi militārie vīri un sāk izprašņāt, kurp dodamies un kur gulēsim. Tie skaidro, ka pat dienas gaismā šis rajons ir bīstams, un aicina mūs savā auto, lai nogādātu pilsētas drošajā daļā. Vārds pa vārdam, un atklājas, ka abi vīri strādā netālu esošajā militārajā bāzē – viens ir helikoptera pilots, otrs ir tā paša lidaparāta inženieris. Atvadoties lādzīgie vīri jautā, vai mēs vēlētos apskatīt viņu darba vietu. Bet protams! Jaunie draugi apsola, ka to varēsim izdarīt rīt.

Nākamajā dienā, kā norunāts, Omārs un Višs mūs nogādā militārās bāzes teritorijā, pirms tam piekodinot: “No šī brīža jūs esat žurnālisti no Latvijas. Atcerieties to.” Viss skaidrs – ja žurnālisti, tad žurnālisti.

Visapkārt vīri ar iespaidīgiem ieročiem. Ejam cauri apsardzes postenim un plati smaidām, sniedzot savas pases darbiniekiem. Bāzē iekļūt var tikai autorizētas personas un žurnālisti, kas šodien esam arī esam. Mūsu draugi cietām un nopietnām sejām jau aizsteigušies pa priekšu. Mēs tiem sekojam, līdz nonākam milzīgā laukumā ar helikopteru tā viducī. Un tikai tad saprotam, ka vīri ir iecerējuši mūs izvizināt ar to!

Šī slepenā misija ir tik aizraujoša, ka tobrīd mums neienāk pat prātā, kādas nepatikšanas par šī joka izspēlēšanu mūsu draugiem varētu sanākt. Lidojums ir pasakains. Milzīgā, baltā pilsēta kā paklājs ieklāts zaļā kalnu ielejā. Aiz tās robežām saulīte rotājas zilzilos ezeros, ko apņem brūni un zaļi lauku ielāpi.

Protams, pēcāk vīri mums piekodina par šo lidojumu nevienam nestāstīt un bildes nepublicēt. Tomēr tik ļoti gribas dalīties ar šo neticamo stāstu!

Vēlies iepazīt kādu karstasinīgu Centrālamerikas vai Dienvidamerikas valsti? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.