Uz www.jekaba.lv

Smieklu stāsti: Welcome to Morocco!

Laine Pērse, ceļotāja
2 min. lasāmviela

527 dienas ceļojot apkārt pasaulei, gadās piedzīvot daudz mirkļu, kad vairs nezini – smieties vai raudāt. Amizanti pārpratumi un neticamas sakritības gadās ik uz soļa. Lūk, pēdējais no pieciem mūsu lielā ceļojuma stāstiem, kas mums joprojām liek plati smaidīt.

Marokā mūs nepārtraukti pavada “Welcome to Morocco!” (tulk. no angļu val.: “Laipni lūgti Marokā!”) Šķiet, ka marokāņiem šī frāze mācīta skolā – kā redzi tūristu, tā spļauj ārā! Dažreiz šo sveicienu dzirdam, teiktu no sirds, citreiz ar ironiju vai pat izsmejoši, jo ne visi par “baltajiem” ir sajūsmā.

Nerunājam ne arābu, ne franču, ne berberu valodā, tāpēc mūsu rīcībā ir vien zīmju valoda, bet stopēt izdodas tik un tā. Pirmais nostopētais vīrietis gan paņem mūs, lai izrādītu savu viesnīciņu, tomēr pacienā arī ar arbūzu: “Welcome to Morocco!

Tomēr, līdzko uz ceļa esam tālāk no tūristu iecienītām cietām, vietējie paši piedāvā braucienu. Kāds fermeris mums izrāda arī savu pilsētu un iepazīstina ar dažiem draugiem. Atvadoties marokānis mums sniedz lapiņu ar savu tālruņa numuru, aicinot atgriezties, un nosaka: “Welcome to Morocco!

Ārpus ierastajām tūristu takām vietējie ir patiesi atvērti un draudzīgi. Eh, ja vien to viņu valodu mēs prastu kaut nedaudz, tad varētu saprasties vēl labāk! Bet cilvēki nebūt nekautrējas nākt mums klāt un stāstīt par savu sapni reiz nokļūt Eiropā. Šķiramies ar “Welcome to Morocco!” un soļojam tālāk. Mūs apņem Atlasa kalni un sārtā saulrieta izgaismotas mājas. Pieredze ir patiešām neparasta – esam nonākuši tuksneša vidū, starp maziem ciemiem un apmulsušiem vietējiem.

Arī nākamo ceļa posmu pabeidzam šofera dzimtajā vietā, kur satiekam viņa ģimeni un virsū pusdienu arbūzam tiekam cienāti ar launaga arbūzu. Pēc dažām neveiklām sarunām jaukajā kompānija pasakāmies vīram un atgriežamies uz ceļa, no visiem dzirdot atvadu vārdus: “Welcome to Morocco!

Lai gan četrās stundās esam nobraukuši vien 50 kilometrus, atlikušos 200 pāri kalniem mērojam kopā ar kādu ārstu, kas pārmaiņas pēc runā angliski un dalās ar interesantiem stāstiem. Šoferītis gan nav sajūsmā par mūsu ideju gulēt teltī un piekodina – ja ir kādas problēmas ar policiju, varam teikt, ka pazīstam pilsētas acu ārstu. Un tad piebilst: “Welcome to Morocco!

Vēlies iepazīt Maroku? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.