Uz www.jekaba.lv

Smieklu stāsti: Brauciens pa zaķi Spānijā

Laine Pērse, ceļotāja
2 min. lasāmviela

527 dienas ceļojot apkārt pasaulei, gadās piedzīvot daudz mirkļu, kad vairs nezini – smieties vai raudāt. Amizanti pārpratumi un neticamas sakritības gadās ik uz soļa. Lūk, trešais no pieciem stāstiem, kas mums joprojām liek plati smaidīt.

No lielpilsētām Spānijā iziet grūti, tāpēc riskējam ar braucienu vilcienā. Savā budžeta ceļojumā nevaram atļauties veikt ar vilcienu lielus attālumus, tāpēc biļeti pērkam līdz tuvākajai pieturai, lai tālāk dotos “pa zaķi”…

Sagatavojuši neskaitāmas atrunas iespējamajai biļešu kontrolei, braucam garām savai pieturai un skatāmies, ka tālāk vilciena pieturas nav nožogotas un izkāpušie var doties uz visām debess pusēm. Pirmspēdējā pieturā vilciens gan dīvainā kārtā saplīst, bet spītīgi gaidām tā salabošanu, lai dotos līdz beigām, lai gan vēlāk saprotam, ka tomēr vajadzēja klausīt šai Pasaules zīmei.

Kad vilciens sakustas un nogādā mūs līdz gala pieturai, esam iekrituši. Pie izkāpšanas ir vārti, kuriem jāiet cauri, un tajos stāv vīri, kas pārbauda atbraukušo pasažieru biļetes. Skraidām pa peronu, izmisīgi meklējot kādu spraugu žogā vai sienu, pār kuru pārrāpties, kamēr pārējie pasažieri dodas uz pārbaudi. Ko nu?

Drīz no vilciena izkāpj bērnu bariņš – koristi, kas atgriezušies no kāda konkursa, aiz vārtiem bērnus gaida vecāki ar plakātiem un filmē notiekošo. Bērniem tiek atvērtas īpašas durtiņas, lai nav jākavējas pie biļešu pārbaudes, un es aši izmantoju izdevību, iefiltrējoties bērnu bariņā, jo augums to atļauj. Viss notiek ātri, un drīz vien attopos jau aiz vārtiem, drošībā, kamēr Arču ir apturējuši biļešu kontrolieri.

Nu ir laiks tēlot pamuļķīti – Arča plāta rokas un spāniski runājošajiem darbiniekiem angļu mēlē jautā, kas noticis, nobloķējot visu pārējo pasažieru plūsmu. Turpat kāds cits nepacietīgs vīrietis jau sāk rādīt savu biļeti un spraukties priekšā milzīgajam Arčam, kam mugurā vēl milzīgāka soma. Tā nu policists, sapratis, ka Arča nav vietējais un šodien spāniski nesaprot, to palaiž. Ātri steidzam ārpus stacijas. Tomēr izdevās!

Vēlies iepazīt Spāniju? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.