Uz www.jekaba.lv

Sārto tuksnešu zeme Namībija – 6. diena

Jolanta Lipska, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

Kā solīts, no rīta esam klāt pie Kristālu galerijas durvīm. Tuvojos galerijai ar bažām, jo te tomēr ir Āfrika un solījumam atvērt mums muzeju agrāk var būt cits svars nekā esam ieraduši. Taču, pat lielākajiem skeptiķiem par pārsteigumu, precīzi plkst. 8:30 durvis tiek atvērtas un mēs tiekam iekšā.

Pēc galerijas apskates ar gidi Diānu ieklīstam Ziemassvētku tirdziņā. Smaržo karstvīns, olu liķieris, desiņas, un, ja apkārt neredzētu pa kādai tumšādainai himbu meitenei, varētu padomāt, ka atrodamies Vācijas mazpilsētā. Svakopmunde (Swakopmund) tiešām ir kā vācu pilsēta ar savu „ordnungu” – viss akurāts, ielas taisnas un tīras, pagalmi kārtīgi. Trūkst vēl tikai uzrakstu vācu valodā, tad tiešām būtu grūti noticēt, ka esam Āfrikā.

Seko garāks pārbrauciens uz Twyfelfontein klintīm Namībijas ziemeļos. Čeļš ir garš un nogurdinošs, taču acis priecē ainavas, kas paveras aiz mašīnas loga. Kalni mijas ar dažādu krāsu tuksnesi, smiltis nomaina nelieli krūmiņi, pēc tam dažādu nokrāsu smiltis atkal ņem virsroku.

Namibija_002

Pievakarē, kad visi jau mazliet paguruši, ierodamies brīnišķīgajā lodge tipa viesnīcā, kas atrodas kalna pakājē un no tāluma izskatās pēc daudziem maziem rūķu namiņiem. Ātri iekārtojamies, enerģiskākie grupas biedri pirms vakariņām steidz vēl nopeldēties baseinā, citi lēnā gaitā dodas vakariņās, jo vēlas izbaudīt gan maltīti, gan saules rietu. Numuriņi ir vienkārši, bez civilizācijas drauga TV, taču, sēžot uz terases un lūkojoties saulrieta gaismas spēlēs, ir skaidrs, ka šeit televizors nav vajadzīgs – te pati daba rāda filmu un tā ir brīnišķīga.

Šurpceļā Diāna pastāstīja par klinšu zīmējumiem. Kad atrodam tos, ļoti kārojas sameklēt arī mazos tuksneša zilonīšus, kas mīt apzīmēto klinšu spraugās. Diemžēl šoreiz atrodam vien apstiprinājumu tam, ka tie šeit tiešām dzīvo, bet pašus ziloņus ne.

Namibija_004

Namibija_005

Namibija_006

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.