Uz www.jekaba.lv

Sārto tuksnešu zeme Namībija – 5. diena

Jolanta Lipska, grupu vadītāja
3 min. lasāmviela

Jūras prieku diena – izbrauciens ar katamarānu Atlantijas okeānā, vērojot jūras lauvas un pelikānus.

Dodamies uz Walvis Bay – ostas pilsētu, kur mūs sagaida katamarāns, ar kuru dodamies ekskursijā. Vēl pirms dažām dienām bijām tuksnesī un „kuģojām” pa smilšu jūru, bet nu mūs ieskauj Atlantijas okeāna ūdeņi. Kapteinis izklāsta maršrutu un drošības noteikumus un izrāde var sākties!

Pirmie uz katamarāna uzrodas pelikāni, vareni savā skaistumā. Uzzinām, ka savā knābī pelikāns var noturēt līdz pat trim kilogramiem zivju, bet tā spārnu izpletums var sasniegt trīs metrus un pat vairāk.

Namibija_003

Namibija_002

Pēc brīža parādās nākamie varoņi – jūras lauvas. Tie kā bultas izšaujas no ūdens, uzlec uz klāja un sāk izrādīties, lai nopelnītu kādu zivi. Piebraucam maksimāli tuvu iespaidīgai jūras lauvu populācijai. Ir “kāzu” periods un puiši izrādās meitenēm, kā nu māk – griež ūdenī piruetes, lec gaisā.

Namibija_004

Namibija_005

Namibija_006

Redzam arī austeru audzētavas. Namībijas austeres ir vienas no labākajām pasaulē. Šajos ūdeņos tās no mazuļiem līdz ēdamām austerēm izaug deviņos mēnešos. Arī mēs uz klāja izbaudām Namībijas austeru garšu, uzdzerot pa virsu Dienvidāfrikas dzirkstošo vīnu. Diena jau ir izdevusies!

Namibija_007

Pēc ekskursijas ar katamarānu aso izjūtu cienītāji dodas izbraucienā ar kvadracikliem. Sadalāmies divās daļās – gide Diāna paliek ar tiem, kas šādu braukšanu pieredz pirmoreiz, savukārt es kopā ar puišiem piesakos ātrajos braucējos. Traucamies ar 60-70 km stundā pa tuksnesi, smiltis put pa gaisu, adrenalīns nāk ārā pa ausīm!

Izrādās, tuksnesis, pa kuru mēs joņojam ar saviem metāla rumakiem, arī pats ir pilns ar metālu. To mums nodemonstrē gids. Viņš paņem magnētu un pabraukā ar to pa smiltīm, un pēc brīža magnēts ir sīkām metāla skaidiņām aplipis un izskatās kā jūras ezis. Mazās skaidas ir labs materiāls, lai rakstītu uz smiltīm. Gids tā arī izdara: “Mēs mīlam Namībiju!” Atliek vien piekrist un iepozēt kopbildē ar pārējiem.

Namibija_013

Namibija_014

Namibija_015

Namibija_012

Dienas noslēgumā esam godam nopelnījuši vakariņas “Jetty” – restorānā, kurā vakar netikām iekšā. Jūras produktu daudzveidība ēdienkartē pārsteidz visus, un arī garšas kārpiņas ir apmierinātas ar saņemto baudu.

Namibija_010

Namibija_011

Braucot uz viesnīcu, ātri ieskrienam arī naktsklubā apskatīties, kā izklaidējas jaunieši. Ballītei esam par agru un arī nogurums dara savu, tāpēc pēc pārdesmit minūtēm esam jau savās gultās.

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.