Uz www.jekaba.lv

Sārto tuksnešu zeme Namībija – 4. diena

Jolanta Lipska, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

Dodamies no tuksnešu valstības uz Namībijas ūdens valstību – Swakopmund kūrortpilsētu pie Atlantijas okeāna. Apmetamies pilsētas centrā, pavisam parastā vācu pansijā, kas pēc šajā braucienā jau pierastajām lodge tipa viesnīcām šķiet kā eksotika.

Namibija_004

Namibija_003

Namibija_006

Pa ceļam mūs sagaida nepatīkams pārsteigums. Pusdienām rezervētais restorāns nav uzskatījis par vajadzīgu mums pateikt, ka viņiem ir privāta ballīte un mūsu rezervācija ir atcelta. Glābj blakus esošā kafejnīca “Antons” ar savām sāļajām un saldajām maizītēm.

Nākamais pārsteigums mūs sagaida pie Kristālu galerijas, kas arī izrādās slēgta privātas ballītes dēļ. Turklāt uzzinām, ka tā nestrādās arī nākamajā dienā, jo būs valsts svētki, par kuriem gan neviens nemāk precīzi pastāstīt – vieni saka, ka tie būs Namībijas sieviešu svētki, citi ka cilvēktiesību aizsardzības diena. Lai nu kā, gide Diāna ilgu un enerģisku pārrunu rezultātā ar galerijas personālu vienojas, ka nākamajā dienā pēc svētkiem galeriju atvērs pusstundu agrāk nekā parasti, lai mēs varētu apskatīt milzīgo, skaisto kristālu un doties tālāk.

Mazliet apbēdināti, izmantojam brīvo laiku pastaigām, jo ir pirmssvētku laiks un pilsēta ir pilna ar tirdziņiem.

Namibija_005

Namibija_007

Vakarā visi kopā ejam vakariņās uz restorānu, kas izveidots kādreizējā dzelzceļa stacijā. Visu cieņu arhitektiem, kas nenojauca skaisto ēku, bet papildināja to ar jauniem korpusiem, pieskaņojot to stilu stacijas ēkai.

Vakariņu mielastā ir zviedru galds – samaksā noteiktu summu un ēd, kamēr vari ieēst. To mēs arī izmantojam – piedāvājumā ir arī garneles, kas mums visiem garšo, ēdam tās no sirds, jo citviet pilsētā par vienu porciju būtu jāmaksā tikpat, cik šeit par neierobežotu daudzumu. Pēc garšīgajām vakariņām, kad visi sten un pūš, ka nekad vairs tik daudz neēdīs, braucam uz viesnīcu un dodamies gulēt.

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.