Uz www.jekaba.lv

Sārto tuksnešu zeme Namībija – 3. diena

Jolanta Lipska, grupu vadītāja
4 min. lasāmviela

Agri no rīta braucam uz slavenajām Sossusvlei kāpām. Sākam ar 45. kāpu, kas ir Namībijas vizītkarte. Ātri to apskatām un dodamies tālāk, jo vēl pirms karstuma iestāšanās mums jātiek līdz turpat netālu esošajam Deadvleiizkaltušam sālsezeram ar 800 gadu veciem akāciju kokiem.

Namibija_003

Namibija_002

No kāpas līdz kādreizējam sālsezeram ir tikai nieka pusotrs kilometrs, taču, mērojot to kājām pa smiltīm, tas šķiet krietni tālāk. Salīdzinu ceļu ar to, kādu to atceros pirms gada, kad pirmoreiz te biju – lielās kāpas palikušas turpat, kur bija, bet daudzas mazās vēja ietekmē pārvietojušās un pārveidojušās.

Namibija_005

Namibija_004

Sasniedzot galamērķi, man ir patiess prieks un gandarījums – esmu šo ceļu pievarējusi jau divreiz!

Namibija_006

Namibija_007

Pēc ezera apskates ejam atpakaļ pie akācijas, zem kuras mūs gaida godam nopelnītās brokastis. Laikam jau pats tuksneša gars ir ar mums, jo, tikko esam paēduši, sākas vējš, kas gan iešanu uz Deadvlei, gan brokastis, gan fotografēšanu padara neiespējamu.

Īss brauciens ar džipu un esam pie nākamās kāpas. Grupa dodas to apskatīt, bet es šoreiz palieku par sargu mantām. Ātrākie atgriežas jau pēc stundas un atzīmē savu uzvaru, ēnā nobaudot arbūzu.

Namibija_009

Namibija_008

Atpakaļceļā vēlreiz apstājamies pie piecus miljonus gadu vecās un 170 metrus augstās 45. kāpas, lai nofotografētos. Top grupas foto. Debesis, saule un smiltis veido tik skaistu ainavu, ka pat ar mazajiem „ziepju traukiem” sanāk brīnišķīgas fotogrāfijas.

Namibija_011

Namibija_010

Mazliet noguruši dodamies uz viesnīcu, kur mūs sagaida baseins un saules peldes. Dažas laimīgās dāmas dodas izbaudīt masāžu ar tuksneša smiltīm. Izrādās, ka mūsu lēmums aizrunāt visus brīvos masāžas laikus bijis pareizs, jo tikko iebraukušie spāņi ir ļoti neapmierināti ar to, ka visi laiki aizņemti. Es tieku pie saīsinātās skaistuma procedūras – tikai skrubis ar eļļām un aromatizēta vanna. Masāža šoreiz izpaliek, jo masiere jau tāpat ir uzkavējusies ilgāk par savu oficiālo darba laiku.

Namibija_002

Namibija_001

Namibija_003

Pilnai laimei mēs patukšojam arī viesnīcas SPA salona kosmētikas stendu – ķermeņa sviesti, masāžas eļļiņas, lūpu balzami, kas ražoti no dabīgām izejvielām. Cenas arī ir pieņemamas, lai gan nākamajā dienā, maksājot par paņemto, ir nepatīkams pārsteigums – pie stendā norādītās cenas tiek pierēķināts 15% nodoklis. Smagi nopūšos un samaksāju, jo nenesīšu jau atpakaļ un gala cena tāpat nav augsta.

Pēc vakariņām viesnīcas darbinieki mums spēlē uz tam-tamiem, dzied tautas dziesmas un dejo. Grupai tas ir pārsteigums, bet es šo priekšnesumu esmu redzējusi jau iepriekšējā gadā, tāpēc šoreiz vairs neķeru kameru un nemēģinu to visu nofilmēt, bet vienkārši ļaujos Āfrikas maģiskajām skaņām un izbaudu.

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.