Uz www.jekaba.lv

Sārto tuksnešu zeme Namībija – 11. diena (noslēgums)

Jolanta Lipska, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

Pēdējā diena Namībijā. Neliela pilsētas apskates ekskursija – gan biznesa centrs, gan nabadzīgais Vindhukas rajons Katutura. Apmeklējam arī iepirkšanās centru, kur iegādājamies dažādus suvenīrus: kaktusu šņabi, vītinātu antilopes gaļu, krēmus un eļļas no dabīgām izejvielām, roibuša jeb sarkankrūma tēju. Dažs vēl pagūst ieskriet safari veikalā un nopirkt kādu nieku arī tur.

Pēc atgriešanās viesnīcā, sapakojamies un braucam uz lidostu. Divas nedēļas paskrējušas ļoti ātri. Skumji, ka jābrauc prom, jo Namībijā vēl ir tik daudz vietu, kas nav iepazītas un apskatītas.

Namībijā biju otro reizi. Devos šurp ar nelielu satraukumu, jo gadu atpakaļ jau biju bijusi šajā valstī. Minēju, ar ko gan tā mani varētu vēl pārsteigt, jo nosacīti viss jau bija redzēts – žirafes, lauvas, antilopes taču būtiski nemaina savu izskatu.

Namibija_003

Taču Namībija pārsteidza un ne vienu reizi vien. Skaistais Kalahari tuksnesis ar bušmeņiem, maģiskie saulrieti, gepardi, ziloņu bari… uzskaitījumu varētu vēl turpināt un turpināt. Un, protams, brīnišķīgā grupa! Šajā reizē es pati arī biju daudz mierīgāka, jo zināju, uz kurieni braucu un kas tur sagaida, kaut neiztika bez pārsteigumiem – gan labiem, gan ne pārāk.

Namibija_002

Lai piepildītu sapni par Namībiju, pagāja gari astoņi gadi. Visus šos gadus sazvanījāmies, sarakstījāmies ar Diānu un es neatmetu domu, ka kādreiz tikšu līdz Namībijai. Un tagad zinu, ka noteikti došos uz šo brīnišķīgo valsti vēl un vēl. Varu tikai piekrist savam vadītājam, kas allaž ir teicis – jo biežāk tu brauc uz kādu valsti, jo vairāk vari to atklāt un iemīlēt un jo vieglāk šo mīlestību nodot citiem. (Viņš Peru ir bijis 9 reizes un plāno turp doties vēl un vēl!)

Sapņi piepildās, vienmēr! Aicinu arī tevi, dārgo lasītāj, ierakstīt savā sapņu sarakstā Namībiju – tici man, nenožēlosi!

Namibija_004

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.