Uz www.jekaba.lv

Sārto tuksnešu zeme Namībija – 10. diena

Jolanta Lipska, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

Esam gatavi jau pirms septiņiem rītā un startējam safari izbraucienā pa parku.  Saule, mazie springboki, žirafes un zebras uz mums vairs neatstāj lielu iespaidu, taču visi acumirklī pamostamies, kad piebraucam pie nelielas ūdenskrātuves, kurā atpūšas begemotu ģimene. Neko daudz no tiem redzēt nevar, tikai nāsis un acis, tomēr prieku sagādā arī tāds mazumiņš.

Namibija_004

Namibija_002

Namibija_003

Tam seko vēl lielāks prieks – sastapšanās ar degunradžiem, trim lieliem un vienu mazu. Mazulis ar mammu gan ātri pazūd no mūsu redzesloka, taču pārējie labprāt demonstrē mums gan savus ragus, gan dupšus, gan vieglo riksi. Šoferis piebrauc tiem pavisam tuvu. Es sēžu pie mašīnas malas – bildes sanāk lieliskas, taču sirds sitas paātrinātā tempā, jo nekad nevar zināt, kas tam degunradzim padomā. Degunradži varbūt arī ir tuvredzīgi, taču viņu ieskriešanās ātrums un sitiens pretiniekam ir diezgan iespaidīgi. Par prieku man, pēc brīža jau braucam tālāk un es varu atkal fotografēt ar nedrebošu roku.

Namibija_005

Namibija_006

Namibija_007

Namibija_008

Trīs stundas paiet nemanot, atgriežamies viesnīcā uz brokastīm. Visiem tik ļoti šeit patīk, ka izprasām gidei Diānai vienu lieku stundiņu, lai pagozētos saulītē un papeldētos baseinā.

Mazliet skumji, bet nu jādodas uz māju pusi. Diāna saka, ka visiem jābūt priecīgiem, jo ceļojums lēnām tuvojas izskaņai. Zigmunds gan viņai iebilst, sakot, ka viņa vienīgā no mums visiem var būt priecīga, jo atgriežas mājās un siltumā, bet mums beidzas atvaļinājums un par to priecāties ir grūti.

Šodien atvadu vakariņas Diānas viesnīcā, kur galvenais šefpavārs ir viņas vīrs. Lai izklaidētu viesus, esam uzaicinājuši Manfrēdu – iepriekšējā gada brauciena šoferīti, kas paņēmis līdzi savu māsu un māsas draudzeni. Viešņas ir tērpušās krāšņos Herero cilts tērpos un jautrība kļūst pavisam liela, kad mūsu dāmas sāk piemērīt meiteņu līdzi paņemto tradicionālo kleitu un cepuri ar ragiem. Bildes lieliskas, vakars izdevies!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.