Uz www.jekaba.lv

Pieci raidījumi par ceļošanu, ko vērts redzēt

Zaiga Runce, ceļotāja
3 min. lasāmviela

Laikā, kad neceļojam paši, ir tik jauki ceļot, skatoties raidījumus par citu piedzīvojumiem. Lūk, apkopojums ar pieciem raidījumiem par un ap ceļošanu, kas iemantojuši lielu popularitāti gan mūsmājās, gan ārzemēs.

1. “700 pasaules brīnumi”

Pazīstami latviešu mūziķi, aktieri un raidījumu vadītāji dodas piedzīvojumu ekspedīcijās uz dažādām pasaules valstīm. Tur viņi mēģina iejusties vietējo iedzīvotāju ādā, mēģinot saprast un pieņemt vietējo dzīvesveidu. Līdz šim brīnumi pieredzēti uguns zemē Azerbaidžānā, brīvības salā Kubā, svētajā zemē Izraēlā, vēl neizpētītajā Bosnijā un Hercegovinā, spilgtu krāsu, skaļu trokšņu un asu smaržu valstī Malaizijā. Drīzumā 700 pasaules brīnumi dosies filmēt jaunu raidījumu sezonu uz Kašmīru.

Skaties te.

2. “Ar sapni mugursomā”

Piedzīvojumu raidījums par Mārča Pļaviņa sapņiem, kas piepildās. Vajag vien ticēt un rīkoties, lai tos piepildītu. Pirmās raidījuma daļas sērijās ir par to, kā Mārcis viens pats devās 20 000 kilometru garā ceļojumā no Latvijas līdz Indijai un atpakaļ ar 23 gadus vecu “Minsk” motociklu. Raidījuma turpinājumā par to, kā Mārcis piepildīja vēl vienu savu sapni – uzkāpt Everesta bāzes nometnē. Soli pa solim, elpas vilcienu pēc elpas vilciena, kamēr galamērķis sasniegts.

Skaties te.

3. “Orel i reshka”

Šim ukraiņu raidījumam jau rit 14. sezona. Tas ir ārkārtīgi populārs krieviski runājošo vidū. Katrā sērijā divi vadītāji ierodas citā pilsētā vai apkaimē, lai tur pavadītu nedēļas nogali. Metot monētu, viņi uzzina, kam tiks 100 dolāri un mugursoma, bet kam – bankas karte ar neierobežotiem naudas līdzekļiem. Galvenā raidījuma doma, ka katrā vietā ir, ko redzēt un darīt arī ar nelielu naudas summu.

Raidījums ir tik populārs, ka tā veidotājiem izdevies radīt arī papildu projektus. “Orel i reshka shopping” noteikumi tie paši, bet vadītājiem katrā vietā nauda jātērē suvenīriem. “Orel i reshka perezagruzka” citi vadītāji atgriežas tajās pašās vietās, kur “Orel i reshka” bija jau pirms pieciem gadiem un skatās, kas pa šo laiku mainījies.

Skaties te.

4. “Mir na iznanku”

Vēl viens ukraiņu raidījums, ko vada Dmitrijs Komarovs. Viņš kopā ar operatoru Aleksandru Dmitrijevu iejūtas vietējo ādā, nereti riskējot ar dzīvību un veselību. Ja pirmo ekspedīciju uz Kambodžu neviens negribēja atbalstīt un visus izdevumus sedza paši ceļotāji, tad nu jau uzfilmētas astoņas raidījuma sezonas un atbalstītāju pulks turpina augt. Tas gan nemaina raidījuma galveno koncepciju – dzīvojot vienā valstī vairākus mēnešus, Dmitrijs pilnībā iegremdējas vietējā atmosfērā, tādējādi pilnvērtīgi izbaudot vietējās kultūras kolorītu.

Skaties te.

5. “Long Way Round”

Stāsts par to, kā aktieris Jūens Makgregors un TV raidījumu vadītājs Čārlijs Bormans ar motocikliem brauca no Londonas uz Ņujorku. Ceļš veda cauri Eiropai un Āzijai. No Krievijas viņi lidoja uz Aļasku un tālāk atkal ar motocikliem līdz ASV austrumu krastam.

Aizraujoši, jo piedzīvojumiem meklētājiem jārēķinās ar dabas veidoto dienaskārtību, tās priekšā visi ir līdzvērtīgi. Ir vērts noskatīties arī “Long Way Down”, kur tie paši varoņi dodas no Skotijas uz Keiptaunu Dienvidāfrikā.

Skaties te.

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.