Uz www.jekaba.lv

Pieci “karsti” galamērķi 2019. gadam

Jēkaba Ceļojumi
3 min. lasāmviela

Kas ir tās vietas, kas nākamgad plūks ceļotāju uzmanības laurus? Jēkaba Ceļojumu eksperti prognozē, kuri galamērķi nākamgad nonāks popularitātes viļņa augšgalā un kādēļ. To vidū ir gan uzlecošas zvaigznes, gan veterāni, kas atdzimuši jaunā gaismā.

1. Mjanma (Birma)

Pēc ilgstošas noslēgtības Mjanma nu plaši ver savas durvis demokrātijai un ceļotājiem. Un kā jau jebkurš apgabals, kas iepriekš nav bijis pieejams, tā vilina visus, kas meklē masu tūrisma vēl nesabojātu vidi. Un patiesi – Mjanma šķiet aizkavējusies pāris gadu simtus senā pagātnē: budistu mūki rītausmā mazgā zelta Budas statujas, bet rīsa laukos gluži kā tālā senatnē salīkuši nemainīgā ritmā rosās cilvēki; velorikšas traucas pa putekļaino burzmu, kamēr ielas malā smejošs bērneļu bars māj ar roku bālādainajiem ciemiņiem… Tūrisms Mjanmā attīstās ļoti strauji, un nu ceļotājiem ir pieejama ļoti plašs aktivitāšu klāsts – sākot ar atpūtu Indijas okeāna krastā un beidzot ar pārgājieniem kalnos. Īstais brīdis, lai apmeklētu šo Āzijas apslēpto dārgumu!

2. Kolumbija

Kolumbija ir veiksmīgi atgriezusies uz ceļotāju kartes. Pateicoties valdības ilglaicīgajām pūlēm, tā nu kļuvusi par vienu no ceļošanai drošākajām valstīm Dienvidamerikā. Un mums par to patiess prieks, jo Kolumbija ir viena no interesantākajām zemēm šajā kontinentā. Ceļotājus vilina Karību jūras apskalotas pludmales, kas gluži kā izkāpušas no pastkartītēm, modernas lielpilsētas un mežonīgas džungļu audzes ar senu civilizāciju atstātām drupām. Tur sastopamas leknas kafijas plantācijas, sniegotas kalnu virsotnes, romantiskas baltu mūru pilsētiņas un visam pāri – patiesa līksmība. Vienu vārdu sakot, ideāls galamērķis tiem, kas vēlas ne tikai baudīt karsto dienvidu sauli, bet arī iepazīt košu un daudzveidīgu kultūru!

3. Gruzija

Komplektā ar ainavisko Kaukāza kalnu dabu, neparasti gardiem un sātīgiem ēdieniem un vietējā vīna dzeršanu brokastīs, pusdienās un vakariņās, Gruzija jau vairākus gadus lēnām, bet pārliecinoši iekaro ceļotāju sirdis. Taču, ja citvalstu tūristiem tā lielākoties ir vēl neizzināta mīkla, tad latviešiem par Gruziju nav daudz jāstāsta – katrs tāpat zina, ka tā ir pasakainu kalnu, nebeidzamu viesību un dzirkstoša dzīvesprieka valsts. Gruzīni pretendē uz pasaulē viesmīlīgākās tautas statusu, taču, kad pateiksi, ka esi no Latvijas, notiks neiespējamais – gruzīni kļūs vēl viesmīlīgāki, jo saskatīs Tevī radniecīgu dvēseli. Gruzijas autoritātes arvien vairāk līdzekļu novirza tūrisma attīstībai, tiek atvērtas jaunas dizaina viesnīcas un ieguldīti līdzekļi ceļu infrastruktūras attīstībā, tādēļ ir skaidrs, ka Gruzija Latvijas un pasaules ceļotāju acīs kļūs arvien pievilcīgāka.

4. Albānija

Albānija ir viens no noslēpumainākajiem un savrupākajiem Eiropas nostūriem, kas tikai nesen modies no ilgiem sociālisma gadiem. Izmēros samērojama ar Latviju, Eiropas dienvidos guļošā skaistule nu atklājas ceļotājiem visā savā krāšņumā. Mežu apskautas klintis, ziedu pļavām izraibināti kalni un saules lutinātas pludmales Adrijas jūras piekrastē pamazām sāk iekarot savu vietu ceļotāju sirdīs. Albānija joprojām ir gluži kā nenoslīpēts dimants, kura nelīdzenās malas ir tieši tas, kas padara to interesantu un aizraujošu. Kārdinošs galamērķis dabas mīļotājiem un pārgājienu cienītājiem.

5. Peloponesa

Visbeidzot, savu uzvaras gājienu nākamgad pavisam noteikti turpinās Peloponesa – Grieķijas dienvidu pussala, kas piedāvā ne tikai izcilu atpūtu pie jūras, bet arī bagātīgu kultūrvēsturisku baudījumu. Peloponesā ikkatram top skaidrs, kāpēc Grieķiju mēdz dēvēt par civilizācijas šūpuli. Tur vēstures bagātības nav apslēptas tikai muzeju plauktos, tās ir visapkārt – ielās, laukumos, senu pilsētu drupās. Atšķirībā no spožo kūrortu rotātajām Grieķijas salām, Peloponesā neiztrūkstošs ir īstuma elements – šeit cilvēki ne tikai atpūšas, bet arī dzīvo un strādā. Varbūt tieši tādēļ Peloponesu arvien biežāk izvēlas arī atpūtnieki no Latvijas. Tiešo čarterlidojumu pieejamība noteikti šo izvēli padara vēl vieglāku. Nopietna konkurente Turcijai un Ēģiptei. Pievienojies arī Tu!

Vēlies iepazīt kādu no šīm vietām? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.