Uz www.jekaba.lv

Pieci iemesli apciemot Viļņu jau šoruden

Jēkaba Ceļojumi
3 min. lasāmviela

Pēdējā laikā par Viļņu ir dzirdēti tikai labi vārdi. Sākot ar to, ka tur daudz tiek domāts par riteņbraucējiem un kājām gājējiem:

Screen Shot 2018-09-30 at 22.44.52

Beidzot ar to, ka tur vienkārši viss ir labāk.

Screen Shot 2018-09-30 at 22.45.05

Un patiesi, pāris dienas padzīvojoties pa Viļņu tūrista godā, par to atmiņā paliek ļoti labs iespaids. It kā līdzīga Rīgai, bet tomēr citāda. Turklāt tepat blakus, teju rokas stiepiena attālumā. Lūk, tikai daži no iemesliem kaimiņzemes galvaspilsētu apmeklēt jau šoruden.

1. Lidojumi ar gaisa balonu

Viļņa ir viena no retajām Eiropas galvaspilsētām, virs kuras atļauti lidojumi ar gaisa balonu. Turklāt lidojumi ir iespējami ne tikai vasarā, bet arī citos gadalaikos. Rudenī, kad pilsētas parku koku lapotnes iekrāsojas zeltainas, pieskaņojoties vecpilsētas namu rudajiem jumtiem, Viļņas panorāma no putna lidojuma izskatās īpaši iespaidīgi.

Vilnius_008

2. Skats no augšas

Taču, ja bail no lidošanas, Viļņā netrūkst citu vietu, kur palūkoties uz pilsētu no augšas – par to var pateikties pilsētas paugurainajam reljefam. Viļņas vecpilsētas bruģētās ieliņas Dienvideiropas romantiskāko pilsētu tradīcijās vijas te augšup, te lejup, un daudzviet ārpus vecpilsētas izveidojušies skatu laukumi, kas paver acīm ainaviskus skatus uz dažādiem Viļņas nostūriem.

Vilnius_007

3. Izcila kafija

Vispasaules kafijas kults ir sasniedzis arī Viļņu, un visi pilsētas viesi, kas nevar iesākt savu dienu bez labas kafijas, var būt droši, ka neplaiks bešā. Pēdējo gadu laikā Viļņā tapušas daudzas specialty kafejnīcas, kas pret kafijas pagatavošanas mākslu izturas ar vislielāko cieņu. Ja Rīgā tādas vietas pagaidām ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas, tad Viļņā to skaits jau tuvojas divciparu skaitlim un labu kafiju iespējams atrast arī attālākos pilsētas nostūros. Lūk, tikai daži no variantiem: StrangeLove, Taste Map, Coffee1.

Vilnius_002

4. Nesteidzīgas pastaigas gar upi

Kā jau sevi cienošām pilsētām pienākas, arī Viļņa izvietojusies ap upi. Nere (lietuviski – Neris) met līkumu līkumus, atdalot Viļņas biznesa ēku rajonu no vecpilsētas. Abpus Neres upes krastiem pilsētas centrā izveidota plata promenāde, kas atrodas līmeni zemāk par autoceļiem un tādēļ pilsētas satiksmes burzmā kalpo kā rāma oāze, kurā patverties nesteidzīgās pastaigās un mazliet atpūsties. Sajūta mazliet kā Parīzē!

Vilnius_005

5. Cepelīni

Īsts “komforta” ēdiens, kas piedien pēc rudenīgām pastaigām – slavenās lietuviešu kartupeļu klimpas ar dažādiem pildījumiem jeb cepelīni ir atrodami gan daudzās ātrās ēdināšanas iestādēs, gan tradicionālās ēstuvītēs (piemēram, Senoji trobelė omulīgajā namiņā). Labi pagatavoti cepelīni teju paši kūst mutē un ir tik sātīgi, ka sasildīs pat vislielākajā drēgnumā. Braukt uz Viļņu ir vērts tikai tādēļ vien, lai nobaudītu šo it kā vienkāršo, bet tomēr tik ļoti gardo ēdienu!

Vilnius_004

 

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.