Uz www.jekaba.lv

Piecas lietas, ko nepalaist garām Kauitā Kostarikā

Zaiga Runce, ceļotāja
3 min. lasāmviela

Ierakstiet Google meklētājā Cahuita Costa Rica, un jūs redzēsiet simtiem bilžu ar zilu Karību jūru, baltām smiltīm un līkām palmām pludmales krastā. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc tūristi tur brauc. Otrs iemesls ir Kauitas nacionālais parks. Lai gan visbiežāk Kauitā ceļotāji ierodas uz vienu dienu, ir vērts tur padzīvoties ilgāk, lai kārtīgi izbaudītu mierīgo atmosfēru, kas tur valda, un dabu, kas nebeidz pārsteigt.

1. Kauitas nacionālais parks

Parks tika dibināts 1970. gadā, lai aizsargātu Karību jūras piekrastes koraļļus. Tur ir ap 35 koraļļu veidiem, 123 zivju sugu un daudz gliemju un vēžveidīgo. Kauitas rifs diezgan smagi cieta 1991. gada zemestrīcē, un nu valsts dara visu, lai to aizsargātu. Kauitas nacionālajā parkā ir divas ieejas – viena pašā pilsētā, bet otra aptuveni 5 km ārpus pilsētas (Puerto Vergas), kur tūristus parasti aizved ar autobusu. Takas kopējais garums ir 9 km. Mēs gājām bez gida, bet varbūt ir vērts piemaksāt, lai kāds izstāsta par pašu parku, par dzīvniekiem, parādā dzīvniekus, ko bez priekšzināšanām un īpašām iemaņām ļoti grūti ieraudzīt. Tikai ejot garām grupām ar gidu, ieraudzījām, piemēram, vardi, ko paši mēs noteikti nemūžam nepamanītu. Kopā ar gidu iespējams arī nirt un snorkelēt pie koraļļu rifiem. Vislabākais laiks, kad ierasties dabas parkā, ir agrs rīts un vēla pēcpusdiena, kad dzīvnieki ir visaktīvākie un vieglāk pamanāmi.

 

2. Baltā pludmale

Baltā pludmale atrodas Kauitas nacionālajā parkā. Peldēties drīkst tikai tur, kur zemē iesprausti zaļi karodziņi. Tur, kur sarkanie, peldēt ir bīstami. Pirmkārt, zemūdens straumes, otrkārt, koraļļi, ko smiltīs var pamanīt tikai tad, kad jau atsista kāja. Zemūdens straumes ir ļoti bīstamas, tāpēc aizlieguma zīmes labāk ievērot. Vienā vietā redzējām arī pamācību, ko darīt, ja straumē tomēr gadās iekļūt. Tad, pretēji loģikai, jāmēģina peldēt paralēli krastam, nevis krasta virzienā.

 

3. Melnā pludmale

Pašā Kauitas pilsētā ir Melnā pludmale, kas tā nosaukta dēļ tumšajām vulkāniskajām smiltīm. Tā kā Kauita nav populārākā vieta tūristu vidū, pludmalē vienmēr bija maz cilvēku un tur valdīja ļoti relaksēta un priecīga atmosfēra. Var doties pastaigā gar pludmali un lasīt dažādus gliemežvākus, vērot krabjus un apbrīnot mirušos koraļļus.

 

4. Sliņķi

Kauitā pavadījām gandrīz četras dienas, un katru dienu redzējām pa kādam sliņķim. Ir ļoti aizraujoši ar acīm meklēt un atrast šos interesantos dzīvniekus. Vietējiem tas nav interesanti, bet mēs katru dienu ar acīm meklējam šos interesantos dzīvniekus, kuriem galīgi nepatīk cilvēki. Ja kāds cilvēks tiem pieskaras, tad tie varot pamatīgi saslimt un pat nomirt.

 

5. Un citi zvēri

Kostarikā ir viena no lielākajām bioloģiskajām daudzveidībām pasaulē. Starp apmeklētajām Centrālamerikas valstīm Kostarika mūs pārsteidza ar savu zaļumu un dzīvnieku pārbagātību, ko varēja redzēt, pat neejot īpašās vērošanas tūrēs. Pat neaizejot no naktsmītnes, varējām vērot sliņķus, dažādus putnus, tauriņus, dzirdēt bļauru sakliegšanos tuvējos džungļos.

Jāpiemin, ka vietējie iedzīvotāji ļoti fano par tauriņiem. Kostarikā var sastapt ap 1500 tauriņu sugām. Pašiem nemanot, arī mēs kļuvām par tauriņu un putnu pētniekiem, jo to Kostarikā ir tik daudz un tie ir tik dažādi un krāsaini!

Vēlies iepazīt Centrālameriku? “Jēkaba Ceļojumiem” ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.