Uz www.jekaba.lv

Piecas lieliskas bezmaksas izklaides La Fortunā Kostarikā

Zaiga Runce, ceļotāja
4 min. lasāmviela

La Fortuna ir viena no apmeklētākajām vietām Kostarikā, līdz ar to arī viena no dārgākajām. Lai tur apskatītu ūdenskritumu, jāmaksā 25 USD katram; ieeja parkā, kurā dzīvo sliņķi, vardes un daži putni – 35 USD; lai izietu taku, kur var redzēt lavu, kas 1968. gadā izvirda no Arenāla vulkāna, jāmaksā 15 USD, nemaz nerunājot par zipline u. tml. izklaidēm. Tādēļ esmu sagatavojusi sarakstu ar piecām bezmaksas izklaidēm La Fortuna, kuras vienaldzīgu neatstās nevienu.

1. Brauciens līdz La Fortunai

Ja ir doma doties uz La Fortunu, to labāk darīt dienas gaišajā laikā, jo fantastiskus skatus var baudīt, vēl neesot pašā pilsētā. Brauciens līdz tai ir kā laba dabas vērošanas tūre – kalni ar kafijas plantācijām, dziļas lejas, dzidri zilais Arenāla ezers un spicais Arenāla vulkāns, kurš mums par godu bija pilnībā atklājies. Tas viss, protams, labāk redzams skaidrā, saulainā laikā, bet domāju, ka arī lietus īpaši netraucētu pa logu baudīt dabas skatus, izņemot vulkānu, kas varētu būt ietinies mākoņu segā. Jāpiebilst, ka mēs uz La Fortunu braucām no Tilaranas.

2. Tabakonas karstā upe

Kad meklējām informāciju par La Fortunu, vienīgā bezmaksas izklaide, ko atradām, bija karstā upe, kas atrodas 12 km attālumā no La Fortunas. Autobusi tajā virzienā brauc tikai trīs reizes dienā, un biļete tajos maksā ap 1,60 EUR. Tabakona (Tabacón) ir ciemats, caur kuru tek Río Chollín upe, ko silda blakus esošais vulkāns. Ja nav žēl 100 USD ieejas maksai, tad plunčāties upē var grezna kūrorta teritorijā, bet tieši tam blakus pieeja upei ir bez maksas. No akmeņiem un koku zariem sataisīti nelieli baseini, kuros var relaksēties 380 C siltajā ūdenī. Garām mākslīgajiem baseiniem brāžas krāčains ūdens, kam pa ceļam daži nelieli ūdenskritumi. Nereāla sajūta – sēdēt siltā upē džungļu vidū, skatoties kā turpat rokas stiepiena attālumā lidinās kolibri.

 

3. Pastaiga pa La Fortunu

Pilsēta sastāv no 3×6 kvartāliem, vidū Centrālais parks ar baznīcu tā galā. Būtībā La Fortuna sastāv lielākoties no viesnīcām, tūristiem izīrējamiem dzīvokļiem un mājām, restorāniem, kafejnīcām, suvenīru veikaliem – lieliska vieta, kur nobāzēties, lai izbaudītu Arenāla reģiona piedāvātās izklaides.

Augļu un dārzeņu tirgotavas ir laba vieta, kur apskatīt un pagaršot dažādus eksotiskus brīnumus. Saldi, sulīgi mango, dažādi citrusaugļi un nepazīstami augļi. Man iegaršojās guanabana (nav ne jausmas, kāds nosaukums latviski) – milzīgs, zaļš, adatains auglis, kam iekšā balts, sulīgs, saldi skābs mīkstums un cietas, melnas sēklas. No šī augļa kafejnīcās gatavo arī gardus dzērienus. Mūsu puikām ļoti garšoja saldā pasiflora (granadillas), kuru garša atgādināja ērkšķogas.

Ja ir skaidrs, saulains laiks, praktiski no jebkuras vietas pilsētā var redzēt Arenāla vulkānu. Pēc kārtīgas pastaigas būsiet nopelnījuši garšīgas pusdienas. Ieteikums tiem, kam ierobežots budžets – blakus La Fortuna autoostai atrodas viena no lētākajām ēstuvēm pilsētā. Tur iespējams dabūt gardas un sātīgas tradicionālās pusdienas. Tās sastāv no rīsiem, pupiņām, gaļas vai zivs un piedevām, kas var būt dažāda veida svaigu dārzeņu salāti, kartupeļi, cepti banāni, dārzeņu sautējums, tortija ar sieru, cepta ola… Vienu vārdu sakot, paēst var kārtīgi – ne velti tās ir tradicionālās strādnieku pusdienas.

4. Pastaiga ārpus pilsētas

Kostarika ir ļoti zaļa, trekni un sulīgi zaļa. Šķiet, neviena cita Centrālamerikas valsts nespētu sacensties ar Kostariku dabas bagātībā. Tieši tādēļ ir vērts iziet no pilsētas, pat nav svarīgi, kādā virzienā un uz cik ilgu laiku, var iet jebkur, kur acis rāda.


Staigājot apkārt, var vērot dažādus krāsainus un skaļus putnus. Interesanti ir arī augi. Redzējām dabā kautrīgo mimozu – augu, kas no pieskāriena aizver lapas. Vesela atrakcija – glaudīt lapas un vērot, kā tās aizveras.

Atklājām nelielu ūdenskritumu, pie kura izveidota peldētava vietējiem iedzīvotājiem. Nevienā ceļvedī par to neraksta, lieliska vieta, kur atveldzēties pastaigas laikā!

5. Fortunas upes ūdenskritums

Aptuveni kilometra attālumā no La Fortunas centra atrodas vēl viens ūdenskritums, kur vietējie peldas un, iešūpojoties virvē, lec ūdenī no klints. Ūdens vēss, bet karstajā laikā ir tik patīkami atveldzēties, pēc tam sēdēt uz akmens un vērot, kā džungļi elpo. Brīžiem aizmirstas, ka tie ir reāli džungļi, nevis mākslīga instalācija vai botāniskais dārzs.

Džungļi ir dzīvības pilni, tik jāskatās apkārt atvērtām acīm. La Fortunā iespējams doties maksas tūrē vērot vardes, bet mēs blakus upei redzējām vardi, ko dēvē par zilo džinsu vardi. Tā ir ļoti indīga, vietējie indiāņi tās indi izmantojuši bultām.
Ja nekustas, var sagaidīt arī kolibri, kas lidinās blakus rokas stiepiena attālumā. Var mēģināt kādā kokā ieraudzīt arī sliņķi, mums gan tas neizdevās, bet varbūt Tev paveiksies!

Vēlies iepazīt Centrālameriku? “Jēkaba Ceļojumiem” ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.