Uz www.jekaba.lv

Noderīgi! Desmit interneta resursi īstiem ceļotājiem

Laine Pērse, ceļotāja
4 min. lasāmviela

Šodien pasaule ceļotājiem ir daudz pieejamāka nekā mūsu vecāku un vecvecāku jaunības dienās. Ar vienu peles klikšķi interneta dzīlēs var atrast lētas aviobiļetes, citu ceļotāju padomus un bezmaksas naktsmītnes. Protams, ne vienmēr var pilnībā paļauties uz internetā atrodamo informāciju, taču ir vairākas mājaslapas, bez kurām savu ceļu iedomāties vairs nespējam.

1. COUCHSURFING.COM

Te atradīsi iespēju bez maksas palikt pie vietējiem visās pasaules malās, sniedzot pretim savu pieredzi un sarunas. Mājaslapā nepieciešams izveidot savu profilu, un tad atliek vien meklētājā ierakstīt vietu, kur meklē naktsmītni. Bieži vien izvēle būs no daudziem izmitinātājiem, bet katram no tiem ir savi nosacījumi. Kāds nevēlas, lai pie viņa ciemojas darba dienās, cits gatavs atdot atslēgas un lūdz iztukšot viņa ledusskapi; viens piedāvā privāto stūrīti, otrs matracīti – uz grīdas viņa paša istabā. Lai arī kuru variantu izvēlēsies, tā noteikti būs lieliska pieredzes apmaiņa. Un nav jau obligāti jāpaliek pa nakti – var vienkārši satikties ar kādu vietējo un ieskatīties pasaulē ar viņa acīm. Pēc tikšanās notiek apmaiņa ar publiskām atsauksmēm – tās lieti noder, izvēloties potenciālos izmitinātājus un sarunu biedrus. Šo mājaslapu esam izmantojuši neskaitāmās valstīs, un nu arī paši Latvijā uzņemam viesus no visām pasaules malām. Ir patiess prieks ārzemju draugiem parādīt arī ko ārpus tūristu takām!

2. HOMSTAY.COM un AIRBNB.COM

Šīs mājaslapas darbojas līdzīgi kā couchsurfing.com, taču par izmitināšanu ir jāmaksā. Tāds kā vidusceļš starp “sērfošanu uz dīvāniem” un palikšanu viesnīcās. Izmaksas ir līdzīgas kā par numuriņu pieklājīgā viesnīcā, tomēr palikšana notiek pie kāda mājās – tātad notiek arī pieredzes apmaiņa. Jāizveido savs profils, jāievada vieta, kur vēlies atrast naktsmājas, un tad jāraksta vēstule izvēlētajam mājas īpašniekam, kas tad arī pasaka, vai ir gatavs uzņemt viesus konkrētajā laikā vai jāmeklē nākamais.

3. BOOKING.COM un HOSTELS.COM

Attīstītajās pasaules valstīs ar šo mājaslapu starpniecību var atrast izdevīgas cenas naktsmītnēm – viesnīcām un hosteļiem. Vien jānorāda vēlamais galamērķis un jāizvēlas kritēriji, pēc kuriem meklēt – piemēram, var meklēt lētākās vai tās, kas tuvāk pilsētas centram. Daudzās pilsētās var atrast arī īres dzīvokļus, kas dažkārt ir pieejami par izdevīgāku cenu nekā numuriņi viesnīcās. Bieži pieejami pēdējā brīža piedāvājumi par samazinātu cenu. Valstīs ar zemāku attīstības līmeni vislētākās naktsmītnes gan jāmeklē, apstaigājot tās uz vietas, jo visbiežāk tās šajās mājaslapās nav reģistrētas. 

4. WORKAWAY.INFO

Te iespējams atrast gan brīvprātīgo, gan algotu darbu, kamēr esi ceļā. Var arī mazliet ietaupīt, ceļojuma laikā dzīvojot pie kāda ģimenē un palīdzot fermā vai mācot angļu valodu kādā skoliņā.

5. SKYSCANNER.NET

Vieni no lētākajiem lidojumiem atrodami tieši šeit! Ieraksti izlidošanas vietu un izvēlēto galamērķi (vai arī izvēlies “Everywhere”, kas palīdzēs atrast, kur tad vislētāk var aizlidot no norādītās izlidošanas vietas) un spied “Meklēt!”. Šis meklētājs piedāvās visdažādākos lidojumu variantus, kas atrasti oficiālajās lidsabiedrību mājaslapās. Kad īstais lidojums atrasts, dodies uz lidsabiedrības oficiālo vietni un pērc lidojumu tur – tā varēsi izvairīties no Skyscanner piemērotās komisijas maksas.

6. SEAT61.COM

Ļoti noderīga mājaslapa tiem, kam patīk pārvietoties pa zemi. Te var atrast vilcienu sarakstus dažādās pasaules valstīs. Maršruti, atiešanas laiki, instrukcijas par biļešu iegādi un attēli ar vilcienu biļetēm un vagoniem. Atliek vien izvēlēties!

 7. FLIXBUS.COM un MEGABUS.COM

Šajās lapās var iegādāties tiešām lētas autobusu biļetes. Megabus darbojas ASV, Flixbus – tepat Eiropā. Laicīgi izplānots brauciens var maksāt tikai vienu dolāru! Dažās valstīs šīm kompānijās ir arī savi biroji un kases, bet internetā pirkta biļete vienmēr būs lētāka.

8. “CEĻODROŠI” LIETOTNE

Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas izstrādāta mobilā lietotne, kurā pārskatāmā veidā apkopota informācija par ģeopolitisko situāciju, Latvijas vēstniecību atrašanās vietām un vīzu nepieciešamību katrā no pasaules valstīm, kā arī ieteikumi ceļotājiem par ceļošanai derīgiem dokumentiem, vakcīnām, robežu šķērsošanu u.tml. Ļoti ērta lietotne, kas vienmēr ziņo par aktuālo – vadījāmies pēc tās visa sava ceļojuma laikā.

 9. TRAVELBLOG.ORG

Šajā lapā var atrast vispārīgu informāciju par visām pasaules valstīm. Atzīmējot kartē interesējošo valsti, varēsi iepazīties ar galvenajiem faktiem par to, kā arī uzzināt par interesantākajām apskates vietām ar norādēm uz citu ceļotāju blogiem, kur aprakstīta viņu pieredze konkrētajā galamērķī. Ļoti aktīvs ir arī šīs lapas forums, kurā var saņemt operatīvas atbildes uz interesējošiem jautājumiem no citiem lietotājiem.

10. Hitchwiki.org

Visbeidzotarī viena mājaslapa stopētājiem! Šajā lapā var atrast padomus un ieteikumus par stopēšanu katrā valstī. Par šo mājaslapu gan uzzinājām tikai pēc sava stopēšanas piedzīvojuma. Protams, katra stopētāja pieredze ir atšķirīga – to ietekmē daudzi faktori, ieskaitot arī vienkārši veiksmi, taču pirms stopēšanas uzsākšanas noteikti ir lietderīgi iepazīties ar citu cilvēku pieredzi.

Šis ir mūsu saraksts. Varbūt neesam iekļāvuši tajā vēl kādu ceļotājiem noderīgu interneta resursu? Tad droši pastāsti par to komentāros!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.