Uz www.jekaba.lv

Nepālas maģija: 4. diena – Himalaju mežs

Ilze Magdalēna Kļaviņa, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

Fiziskā noguruma dēļ pirmā nakts kalnos nav tik veldzējoša, kā biju cerējusi. Izrādās, arī kalnos ilūzijas nepalīdz. Turklāt šorīt prāts vēl tiecas domāt par ikdienu, par to, kas palicis mājās. Lieki gan.

Mums šajā ceļā ir lieliska tradīcija – joga no rītiem. Kad ķermenis ir ievingrināts, laiks brokastīm un masalas tējai. Tā ir melnā tēja ar garšvielām, pienu un mazliet cukura. Kalniem ļoti piemērots dzēriens – barojošs un sildošs. Vispār kalnos ir jādzer daudz šķidruma, ko ķermenis intensīvi zaudē ne tikai fiziskās slodzes, bet arī augstuma dēļ.

Un vēl mūsu grupai ir nerakstīts likums – brokastīs visiem izvēlēties vienu ēdienu, lai taupītu laiku. Šorīt tā ir spēka putra. Naktsmītnes pamešanas laikam ir liela nozīme, jo tumsa kalnos iestājas samērā ātri, jau ap sešiem-septiņiem vakarā.

Nepala_009

Kad spēki ir sakopoti, sākas kāpiens. Šodien mūs sagaida nopietns pārbaudījums – kāpiens augšup, lejup un tad atkal augšup. Jau pirmie soļi liek sirdij pukstēt straujāk un apzināties ritmiskas elpošanas svarīgumu.

Nepala_005

Kad ķermenis pieradis pie slodzes, skatienu beidzot var vērst arī kur citur. Apkārt ir daudz krāsu. Sastopam vietējās sievietes tautiskos tērpos un mazus bērnus, šķērsojam mazus kalnu ciematiņus.

Nepala_007

Nepala_008

Nepala_006

Nepala_003

Šur tur mana govis un to atstātos plāceņus. Šajā ceļa posmā nav prātīgi skatīties debesīs, ir jāskatās zem kājām.

Nepala_004

Kāpiens ir smags, bet grūtāko posmu izdodas pieveikt vēl pirms pusdienlaika. Ļaujamies Himalaju saulei un garākai pusdienu pauzei, pirms turpinām ceļu. Ainava strauji mainās. Saule un tveice pēkšņi pārtop lietū, un es attopos mežā. Ir tumšs un smaržo kā mazpilsētu dārziņos. Šajā posmā pamanu vietējo augu līdzību ar Latvijas floru, atšķiras vien augu izmērs – nātre ir prāva koka augstumā, bet vībotnes izaugušas pavisam greznas un leknas.

Nepala_010

Nepala_011

Mežs šķiet pazīstams un saprotams un rosina pavisam citādākas domas. Arī ceļš šeit šķiet izstiepies garumā. Taču, kad šķiet, ka ir laiks apstāties, lai uzlādētos ar kādu žāvēto augli, beidzot ieraugu norādi uz naktsmītni.

Nepala_002

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.