Uz www.jekaba.lv

Nepālas maģija: 3. diena – Iepazīšanās ar kalniem

Ilze Magdalēna Kļaviņa, grupu vadītāja
3 min. lasāmviela

Kalnos tiekam nogādāti ar džipiem. Tas visnotaļ labi atmodina ķermeni – brauciens ir traks un ātrs, fonā skan skaļa nepāliešu popmūzika. Džipa vadītājs, izrādās, ir strādājis televīzijā. Viņš dod mums profesionālus ieteikumus par to, kā un kur kalnos fotografēties. Galējības, ko var piedzīvot šajā valstī, mani nebeidz pārsteigt.

Tālākais punkts, līdz kuram var aizbraukt ar automašīnu, ir sasniegts, un sākas mans darbs – kāpiens. Esmu satraukusies, bet tajā pašā laikā arī ļoti pacilāta.

kalni

Pirmie pretimnācēji ir ēzeļi. Izrādās, tie ir Himalaju viedie – ēzelis kalnos lieliski prot atrast drošāko ceļu. Ēzeļi ir jāciena, jo tiem piemīt apbrīnojami laba atmiņa. Ja tiem tiek nodarīts pāri, pāridarījums tiek paturēts atmiņā un var tikt atriebts pat pēc 10 gadiem. Ēzeļu bars mierīgi paiet mums garām. Mēs dodam ceļu, turoties ceļa pusē, kas tuvāks kalnam, lai ir kur atkāpties, ja kāds dzīvnieks asi reaģē uz mūsu klātbūtni. Šī ir tikai viena no gudrībām, kas jāievēro kalnos.

ezelisi

Kalnos satiekam arī vietējos iedzīvotājus, kas mani tik ļoti interesē. Šeit vienkāršība mijas ar aprēķinu, krāsainība sadzīvo ar etnisku vienveidību, bet ielu haoss – ar perfektu tīrību mājās.

pagalms

Himalaju loģistika nav mainījusies gadu simtiem, varbūt pat tūkstošiem. Tā gulstas uz šerpu pleciem. Šerpas ir kalnieši – kalsni, maza auguma vīriņi, kas ir fiziski ļoti izturīgi, ar stiprām kājām un kakliem. Viņi pārnēsā mazākas un lielākas kravas no pilsētām uz kalniem vai no viena kalnu ciematiņa uz otru.

serpa

Mūsdienās šerpas nāk līdzi arī kalnos kāpējiem – gan kā gidi, gan kā mantu nesēji. Viens šerpa parasti spēj panest līdz 30 kg. Ceļā gan sastopam šerpu, kas nes ledusskapi. Tas ir iespaidīgs skats, jo mantas tiek nestas, balstot tās uz pieres.

vecs-tilts

Kalnos ir tik interesanti, ka nav laika iedziļināties sava ķermeņa fiziskajā stāvoklī.

zirgi

Pusdienu pauzē gan beidzot sanāk mazliet atpūsties. Pie mana galdiņa piesēžas kāda kalnos kāpēja. Izrādās, meitene ir no Amsterdamas un kalnos kāpj viena pati. Man tas šķiet ļoti drosmīgi, ko viņai arī pasaku. Ceļā, šķiet, var sastapt visu pasauli.

pusdienas-darzenu-karijs

Pirmā diena izvēršas gara – papildus divu stundu braucienam ar džipiem, vēl piecas pavadām kāpjot. Naktsmītnē nonākam saguruši, bet dodamies kāpt vēl – lejā uz upi, kur ir karstie avoti. Tāds īsts dabas SPA, kas patīk gan nogurušajiem muskuļiem, gan prātam.

pec-1.dienas

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.