Uz www.jekaba.lv

Nepālas maģija: 2. diena – Pokharas spēcīgais gars

Ilze Magdalēna Kļaviņa, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

Mēs dodamies uz Pokharu. Jau no paša rīta Katmandu ielās ir liela rosība. Pirms aizbraukšanas nopērkam tēju un saņemam svētību no kāda garāmejoša brahmaņa.

Nepala_004

 

Brahmaņi ir priesteri, kas pieder pie augstākas sabiedrības kastas, un viņu dzīves galvenais uzdevums ir lūgties. Viņi nedrīkst pelnīt naudu un pārtiek tikai no saņemtajiem ziedojumiem.

Ceļš ir garš un diezgan nogurdinošs – sešas stundas autobusā. Taču man patīk, jo šādos autobusos satiekas vietējie iedzīvotāji un iebraucēji – piedzīvojumu meklētāji. Un pa ceļam var redzēt ielu dzīvi, kur kāds tīra zobus, cits tirgo augļus, vēl kāds vāra tēju vai vienkārši vēro.

Beidzot esam ieradušies, un mums par pārsteigumu autobuss apstājas tieši pie viesnīcas ieejas. Patīkami, jo ārā ir karsts un nest smago somu nepavisam negribas.

Nepala_005

 

Šķiet, šai pilsētai ir spēcīgs gars. Jau pašā sākumā tā man ļoti patīk. Pokhara ir Nepālas kūrortpilsēta – mierīga, simpātiska, atvērta un interesanta, ar lielu, zaļu ezeru pašā viducī. Ezers pievelk kā magnēts. Sākumā metos tajā iekšā, lai atveldzētos, bet vēlāk izbaudu rāmo vakaru izbraucienā ar laivu. Bet patiesībā mana dvēsele jau nevar vien sagaidīt nākošo rītu, kad dosimies kalnos.

Nepala_002

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.