Uz www.jekaba.lv

Mūsu krāsainā pieredze Belizas pilsētā San Ignacio

Zaiga Runce, ceļotāja
3 min. lasāmviela

San Ignacio pilsēta ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem Belizā. Tas ir kā bāzes punkts, no kura startēt uz daudzām ievērojamām apskates vietām, piemēram, maiju civilizācijas celtņu drupām, iespaidīgām alām, dabas rezervātu ar ūdenskritumu. Taču arī pašā pilsētā ir gana daudz ko redzēt un izbaudīt. Šoreiz tieši par to.

1. Tirgus

Katru dienu tirgū var iegādāties svaigus, smaržīgus, garšīgus augļus un dārzeņus, bet sestdienās tur sarodas pilns ar tirgotājiem, kas pārdod gan ēdamo, gan dažādas mājlietas un apģērbu. Blakus tirgum, tuvāk upei, ir vairākas kafejnīcas, kurās var dabūt veselīgas, garšīgas un salīdzinoši lētas maltītes.

2. Havksvorta tilts

Šis vienvirziena piekares tilts tika uzbūvēts 1949. gadā. Tilts tika atvests no Midlsbro pilsētas Anglijā, un tas šķērso neskarto Makalu upi, savienojot San Ignacio ar tās sadraudzības pilsētu Santa Elena. Havksvorta tilts šobrīd ir vienīgais braucamais piekares tilts Belizā.

3. AJAW šokolādes darbnīca

Tā ir šokolādes veidošanas meistarklase, kurā var redzēt un izbaudīt visu, sākot no kakao augļa audzēšanas līdz kakao dzērienam. Meistarklase sākas ar stāstu par pilno ražošanas procesu. Kakao auglis nogatavojas, to nogriež un izņem sēklas. Ap seklām ir salds mīkstums, no kura gatavo vīnu. Kad kakao pupiņas atdalītas no mīkstuma, tās vairākas dienas kaltē saulē un tad sadala mazākos gabalos. Tam seko pats smagākais darbs – uz speciāla akmens dēļa pupiņas sasmalcina ar akmens rulli. Maiji nepazina šokolādi, kādu mēs ēdam šodien, viņiem bijis tikai kakao dzēriens. Tas bijis izredzēto dzēriens, ko lietoja tikai īpašos gadījumos, piemēram, rituālās ceremonijās. Arī mūsdienās belizieši gatavojot šokolādes dzērienu un kakao vīnu tieši uz svētkiem. Ja ir vēlme un laiks, pirms meistarklases var doties arī uz kakao plantācijām.

4. Iguānu parks

San Ignacio Hotel viesnīcas teritorijā atrodas zaļo iguānu saglabāšanas projekts. Iguānu būrī drīkst ieiet tikai kopā ar gidu, kas šo projektu aizsācis. Vienā lielā būrī dzīvo vairākas zaļās iguānas, par kurām rūpējas cilvēki. Tās iespējams gan pabarot, gan paglaudīt, gan paņemt rokās. Mēs bijām ieradušies laikā, kad iguānas bija miegainas, bet iepriekšējās grupas dabūjušas redzēt iguānu izlēcienus un uzlēcienus. Brīvā dabā iguānas glaudīt labāk nemēģināt, jo viņas var sāpīgi iekost.

5. Cahal Pech arheoloģiskā atradne

Cahal Pech reiz bija plaša, grezna māja kalna galā kādai elitārai maiju ģimenei. Šeit atrasta senākie keramikas priekšmeti rietumu Belizā. Pils atrodas stratēģiski nozīmīgā vietā – tā, lai varētu pārredzēt Makalas un Mopanas upju saplūšanas vietu. Nezināmu iemeslu dēļ maiji šo vietu pameta devītajā gadsimtā. Pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, kad tur tika veikti pirmie arheoloģiskie izrakumi, šī vieta tika izmantota kā ganības. Nopietnāki izrakumi sākās 1988. gadā. Daži atradumi ir apskatāmi nelielajā muzejā uzreiz pie ieejas. Apskatāmā platība nebija liela – ideāla, lai to izpētītu kopā ar bērniem. Redzētais būtiski atšķīrās no maiju pilsētu drupām, ko redzējām Meksikā. Cahal Pech ir vairākas piramīdas, kurās uzkāpām, šauras ejas un dažādas telpas.

Vēlies iepazīt Centrālameriku? “Jēkaba Ceļojumiem” ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.