Uz www.jekaba.lv

Mongolija, 7. daļa – Noslēgums

Andžejs Reiters, grupu vadītājs
2 min. lasāmviela

Vai braukt uz Mongoliju? Nebraukt, ja vēl neesi gana pieaudzis. Ja tev bail no klusuma un sevis, šī nav tava valsts. Bet, ja tu vēlies sajust ko tādu, kas pazudis pat no piedzīvojumu braucienu klāsta, šī zeme tevi pārsteigs. Tajā ir tas, kā sen jau nav Taizemē, kas pazudis Marokā un, iespējams, nekad vairs nebūs sastopams industriālajās valstīs.

Mongolija_53

Mongoļa raksturu tu neizzināsi. To nevar izprast šaurībā. Mani nepameta sajūta, ka dzirdu karaspēku auļojam ik dienu. Tas ir katrā mongolī. Telefona esamība beidzās jau otrajā dienā. Pārāk liela zeme, lai ielīstu mazā aparātiņā, un pārāk tukša, lai amzierētos ar tūristu pūļiem.

Man tā ļoti patika. Pazemīgs paldies šai valstij!

Tur palika mans mandžūru zobens, to nevar ienest lidmašīnā. Nopeldējos upē, tā it kā izaicināja. Kad steidzos atpakaļ, sapratu, ka tā paņēmusi manas lūgšanu krelles. Lai kaut ko iegūti, mongoļi kaut ko ziedo – tāds ir šamaņu likums un tā ir ieejas biļete citā pasaulē. Zaudē ērtību un tu ieraudzīsi šo valsti pāri laika robežām!

P.S. Viņš nealka pēc slavas, bija kluss un ļoti pieticīgs cilvēks. Viņš bija izlēmīgs. Kāpēc viņš iekaroja tik daudzas zemes, sapratīs tikai tas, kurš redzējis viņa zemi. Noskaties filmu “Mongol”, tā pateiks visu par viņa uzvaru motīvu.

Līdz nākamajam gadam! Paldies!

Mongolija_52

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.