Uz www.jekaba.lv

Latvieši ceļo: latviešu ceļotāju blogu izlase

Diāna Krampe, ceļotāja
4 min. lasāmviela

Gluži tāpat kā pašu ceļojumu, arī ceļojumu aprakstu nekad nevar būt par daudz! Tādēļ, ja ar Jēkaba Ceļojumu bloga publicētājiem ceļotāju stāstiem tev ir “par īsu”, esmu apkopojusi izlasi ar citiem šobrīd aktīvajiem latviešu ceļotāju blogiem.

mugursoma.lv

Foto: www.mugursoma.lv
Foto: www.mugursoma.lv

Zanes Eniņas ceļojumu blogs šobrīd pavisam noteikti tiek papildināts ar jauniem ceļojumu aprakstiem ar vislielāko regularitāti – autore to uzskata par sava veida pienākumu pret saviem faniem un atbalstītājiem, tādēļ, ja kādreiz kāds ieraksts arī tiek iekavēts, vēlāk tas tiek atlīdzināts ar uzviju. Zane ir kaislīga ceļotāja, kas pirms pāris gadiem pameta darbu kādā lielā uzņēmumā, lai dotos izzināt pasauli. Pavisam plašu popularitāti Zane un viņas blogs izpelnījās nesen, kad viņa sociālajos tīklos aizsāka ziedojumu vākšanu, lai piepildītu savu sapni – aizceļot uz Antarktīdu. Akcija guva plašu rezonansi, daudzi Zani kaunināja, bet vismaz tikpat daudzi – atbalstīja, un sapnis tika piepildīts! Arī par šo ceļojumu var lasīt Zanes blogā. Šobrīd Zane ceļo pa Kanādu un ASV ar mērķi nonākt Aļaskā, bet vēl pirms pāris mēnešiem viņa ilgāk nekā pusgadu dauzījās pa Dienvidameriku.

normis.info

Foto: normis.info
Foto: normis.info

Normunds regulāri dodas komandējumos uz tālām pasaules valstīm, bet atvaļinājumos ceļo ar savu ģimeni – gan ārzemēs, gan tepat Latvijā. Par saviem piedzīvojumiem viņš pēc tam uzraksta izsmeļošus stāstus, iekļaujot arī diezgan daudz praktisku padomu. Man patīk, ka Normunda apraksti ir atklāti un, gribētos teikt, godīgi – ja kaut kas nav gājis pie sirds, viņš tā arī uzraksta. Bloga vērtība ir arī kvalitatīvie fotoattēli – teju katra bilde ir “National Geographic” lappušu cienīga. Šī bloga autora pieredze ir arī apliecinājums tam, ka ar maziem bērniem ir iespējams ceļot un labi pavadīt laiku teju jebkur!

hmroads.com

Foto: hmroads.com
Foto: hmroads.com

Trīs jaunieši – Dainis, Ivars, Laura – pagājušā gada septembrī uzsāka pārgalvīgu ekspedīciju uz tālāko vietu no mājām. Pēc viņu aprēķiniem šī vieta atrodas 18 tūkst. kilometru attālumā Pitta salā, Jaunzēlandē. Ceļotāji izlēmuši izmantot garāko ceļu un lielāko daļu attāluma veikt pa sauszemi. Viņu sākotnējais plāns ceļa posmu no Minskas līdz Indijai veikt ar velosipēdiem tika izjaukts, kad diviem no trim brauciena dalībniekiem Sevastopolē braucamrīki tika nozagti. Neskatoties uz ceļā sastaptajām grūtībām, jaunieši tikuši jau līdz Irānai un turpina savus lasītājus regulāri iepriecināt ar aizraujošiem ceļojumu stāstiem, kuros netrūkst ne dzīvesprieka, ne adrenalīna.

celsuzmajam.com

Foto: celsuzmajam.com
Foto: celsuzmajam.com

Divi latviešu ceļotāji, Rita un Pēteris, uz garākās takas pasaulē – Pacific Crest Trail (PCT) ASV. Jā, jā, uz tās pašas 4000+ km takas, kuru varonīgā vientulībā pieveica galvenā varone vēl nesen populārajā kinolentē “Mežone”, ko pieminēju savā pirmajā bloga ierakstā. Blogs šiem ceļotājiem kalpo par ceļojuma dienasgrāmatu, kurā pastāstīt par katru uz takas piedzīvoto dienu, uz takas sastaptajiem cilvēkiem un neizbēgami sāpošajām kājām.

karijs.lv

Foto: karijs.lv
Foto: karijs.lv

Divu latviešu rakstiskās un foto atskaites par viņu, kā paši raksta, lēno un nesteidzīgo ceļu uz Āzijas pusi. Karīna un Harijs (no abu vārdu salikuma arī veidots bloga nosaukums “Karijs”) šobrīd vēl dzīvojas pa Turciju, bet gan jau arī Āzijas sasniegšana vairs nav ilgi jāgaida. Ieraksti ir sirsnīgi un ar veselīgu devu humoriņa – nu, kā jau īstam ceļojumu blogam pienākas!

2 Wheels, 2 Capes

Foto: 2wheels2capes.wordpress.com/
Foto: 2wheels2capes.wordpress.com/

Un visbeidzot, lai kliedētu priekšstatu, ka ceļojumu blogus raksta tikai jaunieši-avantūristi, kāds “īstu veču” ceļojuma blogs. Divi latviešu vīri uz motocikliem apņēmušies veikt 25 tūkst. km garu ceļu no Keiptaunas Āfrikas pašos dienvidos līdz Nordkapam Norvēģijas pašos ziemeļos, pa ceļam šķērsojot 13 Āfrikas un 7 Eiropas valstis. Katru mēnesi Mārtiņš un Andžs savā blogā raksta vēstules uz mājām, daloties savos piedzīvojumu stāstos. Interesanti, informatīvi un sulīgi!

Lai labi lasās!
Zini vēl kādu aizraujošu latviešu ceļojumu blogu? Pastāsti komentāros!
Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.