Uz www.jekaba.lv

Kur doties atpūtā ar bērniem? Padomi vecākiem

Laura Golta-Grospiņa, ceļojumu eksperte
4 min. lasāmviela

Ģimenē ienākot mazulim, jaunie vecāki ceļošanu ne reti uz laiku piebremzē. Protams, ir vecāki, kuriem arī mazi bērni nav šķērslis ceļot tālu un ilgi – piemēram, TV raidījuma “Māmiņu klubs” vadītāja Kristīne Virsnīte pirms kāda laika ar savu mazo atvasi pārziemoja Indijā. Taču lielai daļai vecāku došanās garās ekskursijās vai kāpšana kalnos, kā arī eksotisku, bet nabadzīgu valstu apmeklēšana ar mazu bērnu uz rokām var šķist pārāk nogurdinoša, satraucoša vai pat bīstama.

Vai ir alternatīvas? Es saku, ka tas ir īstais brīdis apsvērt došanos uz kādu kūrortu – vislabāk ar tiešo avioreisu no Rīgas, lai ceļš būtu maksimāli ātrs un mazos (kā arī lielos) braucējus nenogurdinātu. Varēsiet kārtīgi atpūsties un mazliet arī remdēt savu vēlmi ceļot un iepazīt ko jaunu.

Celosana_ar_berniem_02

Turcija joprojām topā!

Šī brīža populārākie galamērķi ģimenēm ar bērniem joprojām ir Turcijas kūrortviesnīcas, kurās nodrošināts ļoti plašs pakalpojuma klāsts tieši mazajiem atpūtniekiem. Ir pieejami aktivitāšu klubiņi dažāda vecuma bērniem, mini zooloģiskie dārzi, karuseļu parki un plaši ūdens atrakciju kompleksi. Ceļojot kopā ar savu mazo māsu, es gan esmu sapratusi, ka liels ūdens slīdkalniņu skaits ne vienmēr ir priekšnosacījums pozitīvai un mierīgai atpūtai – bērns tomēr būs visu laiku jāuzmana un arī jāvaktē, cik silts atrakcijās ir ūdens, jo saaukstēties iesējams arī tad, ja ārā cepina karsta saule.

Padomi:

  • Izvēlies viesnīcu ar apsildāmu baseinu
  • Izpēti, vai viesnīca bērniem nodrošina arī citas aktivitātes, ne tikai ūdens atrakcijas
  • Izvēlies augstākās kategorijas viesnīcas, jo zemākās kategorijas viesnīcas Turcijā ir bēdīgi slavenas ar sliktu servisu

Celosana_ar_berniem_04

Grieķijas salas – laba alternatīva

Ja tomēr gribas savā braucienā redzēt ko vairāk par pludmali, tad laba alternatīva Turcijas kūrortiem ir Grieķijas salas, no kurām populārākās ir Krēta un Roda. Lai arī grieķi kā tauta varbūt nav slaveni ar īpašu darba tikumu, tomēr serviss Grieķijas viesnīcās lielākoties ir augstākā līmenī nekā Turcijā un arī par bērniem te ir padomāts. Tiesa, bērniem paredzētās izklaides te nav pieejamas tik plašā klāstā kā Turcijas kūrortos, tomēr arī šeit mazie būs gana labi nodarbināti miniklubos un īpašos rotaļu laukumos. Lielākais ieguvums – kad apniks gozēties saulītē, varēsiet noīrēt auto un doties apskatīt salu gleznaino dabu un kultūrvēsturiskās liecības vai arī doties izbraucienā ar kuģīti. Turklāt Grieķijas finanšu krīze savā ziņā ir izdevīga tūristiem, jo spiedīgie apstākļi daudziem uzņēmējiem likuši samazināt cenas.

Padomi

  • Savlaicīgi noskaidro, kādas izklaides iespējas bērniem nodrošina izvēlētā viesnīca
  • Dodies apskatīt dabu un kultūras objektus ārpus viesnīcas teritorijas
  • Pirms došanās uz Grieķiju, iepazīsties ar jaunākajām ziņām par finanšu krīzes sekām – ja nepieciešams, dodoties atpūtā, nodrošinies ar pietiekamu daudzumu skaidras naudas

Celosana_ar_berniem_05

Ziemas sezonā – sildīties uz Ēģipti un Kanāriju salām!

Spriežot pēc mūsu klientu ieradumiem, ziemā doties atpūtā kopā ar bērniem uz kādu no siltajām zemēm ir vēl aktuālāk nekā rudenī (jo gribas taču pasildīties!). Tiešie avioreisi ziemas periodā tiek organizēti uz Ēģipti un Kanāriju salām. Šie ir ļoti dažādi galamērķi, kuri piedāvā atšķirīgas atpūtas iespējas.

Politiskā nestabilitāte joprojām nav atstājusi ievērojamas pēdas Ēģiptes kūrortos un ceļojumu rezervācija uz tiem rit pilnā sparā. Atskaitot jau ierastās viesnīcu piedāvātās atrakcijas bērniem, viens no papildu izklaides objektiem būs jūra un tās daudzveidīgā zemūdens pasaule, ko mazie var iepazīt snorkelējot. Ūdens Sarkanajā jūrā ir ļoti sāļš, peldēt tajā ir viegli, taču par bērnu drošību būs jārūpējas tik un tā.

Savukārt populārākais Kanāriju salu kūrorts Tenerife jeb “mūžīgā pavasara sala” savus ciemiņus cauru gadu priecē ar mēreni siltu gaisa temperatūru – ap +23…+25C gan dienā, gan naktī. Lai arī Tenerifes viesnīcās reti kad sastopamas ūdens atrakcijas, to trūkumu noteikti atsver iespēja apmeklēt slaveno akvaparku “Siam Parkun dzīvnieku pasauli “Loro Parque. Abos interesanti būs ne tikai bērniem, bet arī vecākiem!

Ja ceļosi kopā ar skolas vecuma bērniem, tad rudens-ziemas periodā parasti jāpielāgojas skolēnu brīvlaikam. Tā kā tas visiem skolēniem ir vienā un tajā pašā laikā, pieprasījums pēc braucieniem tad ir lielāks un līdz ar to augstākas ir arī cenas (vidēji par 30%). Ceļot ar bērniem var arī citā laikā, bet tad jāraugās, lai prombūtne pēc iespējas mazāk ietekmētu bērna mācību gaitas.

Padomi

  • Savlaicīgi veic bērnu instruktāžu par drošību uz ūdens
  • Piedalies dažādās atrakcijās un aktivitātēs kopā ar bērniem – tas radīs ģimeniskuma sajūtu un vairos pozitīvas atmiņas par braucienu
  • Izvēlies ceļošanas laiku tā, lai tas minimāli iespaidotu bērna skolas gaitas

Celosana_ar_berniem_03

Ja vēlies rezervēt savas ģimenes braucienu uz kādu no kūrortiem, droši ielūkojies mūsu aktuālajos piedāvājumos! Visas viesnīcas, ko piedāvājam, esam izmēģinājuši “uz savas ādas” un iesakām tikai tās labākās.

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.