Uz www.jekaba.lv

Kambodžas piedzīvojums: 8.-11. diena, 1. daļa

Zanda Zariņa, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

No rīta sasēžam tuk-tukos un braucam uz piestātni, lai kuģotu uz Koh Rong saliņu, ko mēdz dēvēt arī par paradīzi zemes virsū. Daudzi ceļotāji te atbrauc uz pāris dienām, bet uzkavējas mēnešiem. Piestrādā kādā no vietējiem bāriņiem vai hosteļiem par vēdera un gultas tiesu un vada savas dienas bezrūpībā.

Kambodza_03

Kambodza_04

Arī mēs, šeit esot, ātri vien kļūstam laiski. Te tas piedien. Uz salas līdzīgi kā džungļos elektrība ir tikai no rītiem un vakaros, tāpēc te nav ledusskapju, tikai aukstuma kastes produktu un dzērienu uzglabāšanai. Pārtika ik dienas tiek piegādāta no iekšzemes. Te nav ceļu vai transportlīdzekļu, tikai pasakaini skaistas, džungļu ieskautas pludmales.

Kambodza_02

Kambodza_05

Šeit katrs darām, ko un kad gribam, un ja negribam – nedarām! Daži pamēģina niršanas priekus, citi noīrē kajakus, vēl kāds dodas pārgājienā pa džungļiem ar klinšu kāpšanas elementiem, lai tiktu pāri kalnam uz septiņus kilometrus garo balto smiltiņu pludmali.

Kambodza_06

Šī pludmale ir praktiski neapdzīvota, izņemot pāris ceļotājus-hipijus. Tie uzslējuši savas koka būdeles no turpat pludmalē atrastiem izejmateriāliem un dzīvo gandrīz kā Robinsons Krūzo, vakaros iekurinot ugunskuru un baudot pagaidām vēl neskarto dabu.

Kambodza_07

Šī esot atzīta par vienu no TOP 10 skaistākajām pludmalēm pasaulē. Tik ļoti gribētos, lai tāda tā arī paliek, bet jau tagad tiek runāts, ka uz salas tiks celta lidosta un līdz ar to attīstīta arī cita infrastruktūra. Gan jau pēc gadiem pieciem-desmit tā būs pilna ar kūrortiem un no hipijiem vairs nebūs ne vēsts. Jau tagad šeit ir neskaitāmas reizes vairāk tūristu nekā pirms divarpus gadiem, kad biju te pirmoreiz.

Kambodza_08

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.