Uz www.jekaba.lv

Kambodžas piedzīvojums: 7. diena

Zanda Zariņa, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

Mostamies un jau atkal dodamies uz upi, lai dotos prom no džungļiem atpakaļ civilizācijā. Lai nokļūtu līdz pirmajam civilizācijas aizmetnim – lielajam ceļam, mums jāveic divu stundu garš brauciens pa upi, kas šajā rīta stundā ir fantastisks.

Kambodza_02

Gaismai austot, no upes ceļas garaiņi, ko vēlāk pamazām kliedē pirmie saules stari. Upe ir plata un rāma, ūdens kā spogulis un mēs lēnām slīdam pa to, vērojot apkārt esošos plašumus un baudot mieru. Tuvāk civilizācijai parādās kuģi, kas rok no upes gultnes smiltis un nedaudz bojā ainavu.

Kambodza_03

Kambodza_04

Tālāk ceļu uz Sihanoukville plānots mērot ar sabiedrisko autobusu, tāpēc, vērojot pulksteni, tilta sasniegšanas laiks mani sāk arvien vairāk uztraukt. Taču viss beidzas veiksmīgi, uz autobusu paspējam minūti minūtē – tieši kā izkāpjam no laivas, tas ir klāt.

Sihanoukville visi ar ovācijām sveic baseinu, kur uzreiz arī veldzējas no dienas svelmes. Baudām civilizācijas labumus – te var dabūt jebkādus ēdienus, gardus kokteiļus un citus našķus, atšķirībā no džungļiem, kur pārtikām tikai no rīsiem un nūdelēm ar piedevām.

Daži pavada dienu iepērkoties, citi pludmalē, daži noīrē motorollerus un dodas pilsētas apskatē.

Vakarā aicinu grupas biedrus pacelt šampanieša glāzes par godu Normunda un Ivetas kāzu jubilejai. Pēc tam dodamies kopīgās vakariņās turpat pludmalē – sveču gaismā, ar pēdām smiltīs un viļņu šalkām blakus.

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.