Uz www.jekaba.lv

Kambodžas piedzīvojums: 6. diena

Zanda Zariņa, grupu vadītāja
3 min. lasāmviela

Ceļamies ar saullēktu. Kāpjot ārā no guļammaisa, Agris satraumējis muguru – izsitis no vietas muguras skriemeli, kas ievērojami ierobežo viņa kustības spējas. Skaidrs, ka visu ceļu atpakaļ noiet viņš nevarēs. Sameklējam pretsāpju zāles un sarunājam, ka viņiem abiem ar Sandru atsūtīs pakaļ motociklus. Mēs pārējie pabrokastojam, sapakojamies un dodamies ceļā.

Kambodza_02

Kambodza_10

Kambodza_03

Kambodza_04

Šodien koku ēnas mūs lutina vēl retāk nekā vakar. Grūtākais posms sākas, kad iznākam klajā laukā uz grantēta ceļa. Dažiem šis pārgājiens ir izkāpšana no komforta zonas, citi tiek pie nopietnām tulznām, kas par sevi atgādinās vēl kādu laiciņu.

Kambodza_05

Kambodza_06

Kambodza_07

Bet gandarījums, kad tiekam līdz pusdienu vietai, kas vienlaikus ir arī peldvieta, ir neviltots. To dalām ar vietējiem bērniem, kuru prieks un enerģija lēkšanai ūdenī no lielā akmens upes vidū, šķiet, ir nebeidzami. Arī apkārt peldvietai notiek rosība, turpat upē tiek mazgātas ne tikai drēbes, bet arī motocikli.

Kambodza_08

Kambodza_09

Paēduši pieveicam vēl pēdējos kilometrus un esam galā. 40 kilometri 40 grādu karstumā nav joka lieta! Esam lepni un gandarīti par paveikto.

Kambodza_11

Kad dzirdam neierastas mūzikas skaņas, gids pastāsta, ka šodien ciemā būšot kāzas. Pēc atpūtas mirkļa tiekamies uz vakariņām un tad ejam lūkot, kā šeit tiek svinēti svētki. Pagalms izrotāts, galdi saklāti, mūzika skan, bet tā īsti vēl nekas nenotiek. Izrādās, šovakar būšot tikai ballīte, uz ko arī mēs tiekam ielūgti. Pati ceremonija notiks nākamajā rītā, uz ko diemžēl nevaram paspēt, jo mums jādodas tālāk. Mēs tik nospriežam, cik jocīgi, ka viss notiek nepareizā secībā.

Padzirdējuši, ka ciemos tūristi, mūs ar savu klātbūtni pagodina arī līgava un līgavainis. Tiekam pie kopbildes. Šie gan neizskatās diez ko laimīgi. Jocīgi, jo Kambodžā teorētiski viņiem pašiem ir ļauts izvēlēties savu precinieku. Varbūt vienkārši satraukušies. Pa visiem savācam naudu, veicam nelielu ziedojumu jaunā pāra nākotnei un atvadāmies. Mums gan piekodina, ka vēlāk vakarā esam mīļi aicināti uz dejām.

Kambodza_12

Kambodza_13

Mēs ejam tālāk uz upi, pa ceļam vērojot saulrietu. Saule kā milzu sarkana bumba lēnām nolaižas džungļu biezoknī. Kāpjam laivā un, slīdot pa upi, gaidām, kad satumsīs, lai vērotu jāņtārpiņu vizēšanu upes krastos esošajos kokos.

Tomēr līdz galam nesatumst, jo gluži kā spilgta laterna virs debesjuma spīd pilnmēness. Jāņtārpiņus vietām gan redzam tik un tā, bet skats nav ne uz pusi tik iespaidīgs, kā to atceros no iepriekšējās reizes, kad abi krasti mirguļoja kā Ziemassvētku eglītes. Pēc garās un aktīvās dienas izbrauciens ar laivu mūs ieaijā miegam un kāzu dejām vairs enerģijas nepietiek.

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.