Uz www.jekaba.lv

Kambodžas piedzīvojums: 5. diena

Zanda Zariņa, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

No rīta pabrokastojam, metam somas plecos un dodamies ceļā. Plānā divu dienu pārgājiens pa džungļiem, kas daudziem liek izkāpt no savas komforta zonas, jo karstums arī šodien mūs nesaudzē un attālums, kas jāpieveic, nav no mazākajiem – 20 km!

Kambodza_02

Dienas sākumā ejam vairāk pa klajumiem, ik pa brīdim nedaudz atpūšoties. Kamēr vietējie pavadoņi mums uz ugunskura gatavo pusdienas, mēs atkrītam pasnaust turpat paēnā uz akmeņiem, kas lietus sezonā ir nelielas upītes gultne.

Kambodza_03

Pēc pusdienām brīžiem ejam pa džungļiem, brīžiem – pa klajākām ielejām. Ielejā, ko šķērsojam dienas vidū, sajūta ir tiešām kā uz pannas.

Kambodza_05

Kambodza_04

Kambodza_06

Visi uzgavilējam, kad beidzot nekurienes vidū sasniedzam nelielu veikaliņu, kur var dabūt nosacīti vēsus dzērienus. Sandrai pat kļuvis mazliet slikti no karstuma, tāpēc noguldām viņu, padzirdām un atvēsinām ar ledu pie pieres. Labā ziņa, ka daudz vairs nav palicis, vēl nepilna stundiņa un būsim galā – mūsu naktsmājās, kas šoreiz ir vienkārši jumtiņš džungļu vidū pie upes.

Kad esam klāt, velkam ārā no mugursomām guļammaisus, ko iesienam zem pajumtes, tie būs mūsu šīs nakts gultas, bet upes un džungļu skaņas – mūsu šūpuļdziesma.

Kambodza_08

Diemžēl ūdens līmenis upē blakus mūsu nometnei ir ļoti zems, tādēļ ūdenskritums ir neliels, taču baseins zem tā joprojām ir dziļš un plašs. Katrs izvēlēdamies sev piemērotu augstumu, lecam tajā iekšā no klints un veldzējamies pēc garās dienas ceļā. Iekšā ielekt viegli, izlīst laukā – jau sarežģītāks uzdevums, bet, viens otram piepalīdzot, padodot roku vai pastumjot, tiekam galā ar slidenajiem akmeņiem.

Drīz jau arī klāt vakariņu laiks. Pēc dienas, piepildītas ar fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā, nav nekā garšīgāka par uz ugunskura gatavotu ēdienu. Desertā notiesājam pa sulīgam auglim, tad seko vakara tēja un sarunas sveču gaismā, līdz visi ieritināmies katrs savā kūniņā. Vakars vēl ir agrs, bet dienas nogurums dara savu un mēs iemiegam vēl pirms deviņiem.

Kambodza_07

Kambodza_09

Naktī, kad dodos uz tualeti, esmu pārsteigta, cik ārā gaišs – pilnmēness izgaismotie džungļi uz mirkli liek sajusties kā citā pasaulē. Sirreāli un nedaudz spokaini arī.

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.