Uz www.jekaba.lv

Kambodžas piedzīvojums: 13. diena

Zanda Zariņa, grupu vadītāja
2 min. lasāmviela

Nākamajā rītā dodamies nelielā pilsētas apskatē. Apmeklējam karaļa pili un sudraba templi. Te viss vienā zeltā, sākot no sienām un neskaitāmām statujām, līdz pat karaļa drēbēm un kurpēm!

Kambodza_02

No gida stāstītā var noprast, cik svarīgas šeit ir tradīcijas. Ikvienam karalim ir jātiek arī ieceltam mūka kārtā, tāpēc vesels gads pirms kronēšanas tiek veltīts meditācijai, taču mūka dzīvi viņš pēc tam nepiekopj. Iepriekšējam karalim bija ne tikai sieva, bet arī vairākas mīļākās.

Karalis ir reprezentatīva persona, tā uzturēšanai tiek tērēti milzīgi līdzekļi, par kuru apmēriem tauta pat nenojauš, jo karaļa vajadzības netiek apšaubītas vai izvērtētas. Vispār, ceļojot pa Kambodžu, rodas sajūta, ka valsts izsaimnieko savus līdzekļus un izpārdod īpašumus, un tādēļ no reiz varenās Khmeru impērijas mūsdienās tā kļuvusi par mazattīstītāko valsti savā reģionā.

Tieši blakus mūsu viesnīcai ir skaista, liela celtne, kurā mājo Pnompeņas tirgus, kas noteikti ir apmeklējuma vērts. Te ir nepārtraukta rosība un, šķiet, var nopirkt jebko, sākot no visdažādākajiem augļiem, jūras veltēm, dzīvām un nedzīvām vistām un citiem zvēriem, beidzot ar apģērbu, traukiem un dārglietām, kuru tapšanu var vērot turpat blakus ap stūri nelielajās rotkaļu darbnīciņās. Es izvēlos arī pusdienot tirgū, jo tur viss tiešām garšo un notiek pa īstam un, kas patīkami, arī par vietējo cenām. Tirgus ir katras valsts spogulis, tāpēc, ja ir iespējams, to izstaigāju jebkur, kur dodos.

Tālāk braucam uz lidostu un dodamies uz Bangkoku, kur, līdzīgi kā iesākām, noslēdzam mūsu braucienu ar vakariņām, masāžām un atlikušās naudas iztērēšanu suvenīros. Vienīgi, ja, šurp braucot, Bangkoka likās pārsteidzoši netīra un nesakārtota, tad nu, salīdzinot ar Pnompeņu, tā šķiet civilizēta, organizēta un sakopta. Kā es saku, visas problēmas dzīvē rodas no salīdzināšanas! Un, jo vairāk ceļo, jo vairāk ir ar ko salīdzināt.

Lai gan ceļošanu pavisam noteikti nevar saukt par problēmu, gluži pretēji. No rīta visi laimīgi, nosauļojušies, jaunus iespaidus sasmēlušies un piedzīvojumus izdzīvojuši lidojam mājup, domās jau kaļot nākamos kopīgos ceļojumu plānus.

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.