Uz www.jekaba.lv

Kā mēs atpūtāmies Krētā (varu pateikt priekšā – lieliski!)

Jēkaba Ceļojumi
3 min. lasāmviela

Pirms katra ceļojuma noteikti ir jāsaprot ceļojuma mērķis, jo citādi var sanākt vilšanās. Mūsu mērķis bija vienkāršs. Pagājušajā gadā kopā ar mammu kājām veicām ceļu uz Santjago de Kompostelu un mirklī, kad ārā bija 33 grādi un priekšā esošie ceļa 33 km vairs nešķita nekas jautrs, nolēmām, ka nākamajā gadā atvaļinājumā brauksim uz vietu, kur ir saule, jūra, nebūs pašām jāgatavo ēst un varēsim gulēt tik, cik ilgi vēlēsimies. Krēta šķita tam visam ļoti piemērots galamērķis.

Autors: Maija Jaunzeme

Krētas iedzīvotāju nodarbošanās galvenokārt saistīta ar vienu no trim jomām – lauksaimniecību (olīvām un garšaugiem), izglītību vai tūrismu. Tā kā tūrisms šajā salā ir ļoti attīstīts, savām vēlmēm atbilstošas naktsmājas tur var atrast jebkurš ceļotājs. Mēs bijām izvēlējušās Bomo Amnissos Residence 3* viesnīcu, kas bija salīdzinoši vienkārša, bet ar ļoti ģimenisku atmosfēru – cilvēki tajā ieguldīja savu darbu ar sirdi un dvēseli. Īsta trīs zvaigžņu viesnīca, ar sirsnīgiem cilvēkiem, tipisku Krētas virtuvi un atspirdzinājumiem.

Krētas īpatnība ir tajā, ka ne visur ir tik tīrs, kā esam pieraduši to redzēt Latvijā. Taču citādi sajūtas līdzīgas kā mājās. Īsta dzīve ar jūru, kas atrodas 300 metru attālumā no viesnīcas, un cīniņu par saules krēsliem, kā jau ar tūristiem no mūsu kaimiņu valsts ir pierasts, jo, kā zinām, bažas, ka nepietiks visiem, ir reālas arī šodien. Novērojām gan, ka visiem visa pietika un arī mums palika.

Izsmalcinātiem viesiem šī gan nebūs labākā izvēle, un tiem, kas uz ceļojuma rēķina vēlas ietaupīt, šo viesnīcu neiesakām, jo visu nevar gribēt. Laba cena nenozīmē super servisu. Krētā ir pieejamas arī sterilas viesnīcas ar vakarkleitām vakariņās, bet mūsu izvēlētā viesnīca bija “par dzīvi”. Īsta realitāte. Redz, mūsuprāt, galvenā šīs viesnīcas vērtība slēpjas cilvēkos, kas tur strādā – darbs smags, bet viņu acīs tāds prieks!

Ja ir vēlme doties ekskursijā, tad Krētā tādas var sarīkot, cik uziet. Dažādām interesēm un dažādām budžeta iespējām piemērotas. Mēs pirmajā dienā apskatījām vairāku tūroperatoru piedāvājumus un tomēr palikām pie tā paša, kas mums jau bija – “Mouzenidis”. Tūroperators, kas ir pārbaudīts un kam ir ļoti labas atsauksmes.

Izvēlējamies divas no piedāvātajām ekskursijām. Pirmā bija dienas ekskursija pa tuvējo pilsētu Retimno un klosteri, kas atrodas salas dienvidos. Jā, tūristu ir daudz, bet no tā aizbēgt nevar. Krētā ir grūti aizbraukt uz vietu, kuru apdzīvo tikai vietējie un kas nav tūristu skarta, jo nedz ceļu infrastruktūra ir tik attīstīta, nedz arī pati sala tik liela.

Retimno viennozīmīgi ir lieliska vieta, jo tās piedāvātais aktivitāšu klāsts ir ļoti plašs. Pluss ir arī tas, ka šī pilsēta atrodas salai pa vidu, līdz ar to no tās citas vietas ir salīdzinoši tuvu.

Otra ekskursija, ko izvēlējāmies, bija populārais gājiens Samarijā. Klintis un aizas – Eiropā kas iepriekš neredzēts. Teiksim tā, nav daudz tādu vietu, kas mūs būtu pārsteigušas, bet šī bija viena no tām. Protams, pirms došanās turp, ieteiktu pārdomāt savu fizisko sagatavotību, jo, lai arī iesākumā šķiet, ka priekšā esošie kilometri ir veicami aši, nemaz tik viegli tas nav. Lai gan ik dienu kanjonu šķērsojot aptuveni 3000 cilvēku – nezinu kā, bet visi nonāk galapunktā, no kura prāmis nogādā tos atpakaļ līdz autobusam.

Jāatzīst, ka arī noīrēt mašīnu bija jauki, būt neatkarīgām un aizbraukt uz “lielajām” pilsētām. Pastaigāties, kaut ko apskatīt savā tempā un doties atpakaļ uz viesnīcu.

Braucam atpūsties, baudām dabu un esam priecīgi!

Vēlies doties uz kādu saulainu galamērķi? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.