Uz www.jekaba.lv

Izbrauciens ar auto pa Spāniju un Portugāli: 7. daļa

Zaiga Runce, ceļotāja
4 min. lasāmviela

Paēdām brokastis, un gatavojāmies doties ceļā, kad pie mājas satikām saimnieci, kas nāca no veikala. No mājas iznāca arī saimnieks un aiz viņa vēl viens mājdzīvnieks – cūka. Alberts par to bija tādā sajūsmā, ka nekur citur doties netaisījās.

Iepriekšējā dienā negribējām ar kājām tik tālu iet, tāpēc šajā rītā aizbraucām ar mašīnu līdz Nazares cietoksnim, kas reiz kalpojis arī kā bāka. Okeānā joprojām bija lieli viļņi, papildus arī vējš un migla. Skati visapkārt, protams, iespaidīgi.

Portugale_002

Portugale_003

Portugale_004

Cietoksni iespējams apskatīt arī no iekšpuses, bet mēs negribējām vēl stundu gaidīt līdz tā atvēršanai, tāpēc braucām tālāk. Tā kā Alberts ir milzīgs ūdensmīlis, cerējām kaut kur nopeldēties. Ceļvedis un arī viens no naktsmītnes saimniekiem mums ieteica Sao Martinho do Porto pludmali, kas esot īpaši draudzīga ģimenēm ar bērniem. Pludmali no abām pusēm ieskauj klintis, tāpēc tajā ir mazāki viļņi un siltāks ūdens nekā atklātā okeānā.

Portugale_005

Piebraucot pie pludmales, termometrs rādīja +19C, bet laukā bija nejauks vējš. Atkal nesadūšojāmies peldēt, toties rotaļas smiltīs bija lieliskas.

Ja Nazarē aizslietņi pludmalē ir vesels bizness – tie izskatās kā nelielas auduma būdiņas, kurās var paslēpties no saules vai vēja, kas nu aktuālāks, tad Sao Martinho do Porto aizslietņus katrs pats bija atnesis sev līdzi. Ātri vien arī mums tādu sagribējās.

Portugale_006

Pāri klintīm no okeāna viļņiem cēlās dūmaka un, kad pretējo krastu vairs nevarēja saredzēt, braucām tālāk uz vienu no gleznainākajām pilsētām Portugālē – Obidos. Tās vecpilsēta, mūra ieskauta, apbur ar savām bruģētajām ieliņām, tradicionālajām balti-zilajām, balti-dzeltenajām mājiņām un nesteidzīgo atmosfēru.

Portugale_007

Obidos ir populārs vienas dienas tūristu galamērķis netālu no Lisabonas. To sapratām, jau iebraucot auto stāvvietā. Ieejot pa galvenajiem vārtiem vecpilsētā un nedaudz pastaigājot, secinājām, ka galvenā cilvēku plūsma ir centrālajā ielā, kur atrodas lielākā daļa restorānu, veikaliņu un suvenīru tirgotāju. Šī iemesla dēļ ātri vien nogriezāmies un izstaigājām nelielās, klusās ieliņas tai blakus. Brīžiem tajās bijām vienīgie, kas ļāva pilnībā izbaudīt fotogēnisko pilsētiņu.

Uzgājām arī kalna galā līdz pilij, kur šobrīd iekārtota viesnīca. Uzkāpām uz mūra un nedaudz pa to pagājām. Tas apņem visu vecpilsētu – nepilnas stundas laikā pa to varot apiet apkārt visai pilsētai, tikai jāņem vērā, ka daži posmi nav pavisam droši.

Portugale_008

Portugale_009

Vēderi pieprasīja savu dienas devu, tāpēc meklējām, kur paēst. Tūristiskā pilsētā tūristiskas cenas, tāpēc pasūtījām zupas un frī kartupeļus uzkodu restorānā, kur cenas likās vispieņemamākās. Viesmīlei šī nebija pati veiksmīgākā diena – kāds viņai uzgrūdās virsū ar zupas šķīvi, izlejot to viņai virsū. Turklāt viņa bija aizmāršīga, ne mēs vienīgie atgādinājām par aizmirstiem dzērieniem vai ēdieniem.

Albertam diendusas laiks mašīnā, mēs tikmēr, izpētījuši karti, nolēmām pirms došanās uz naktsmītni aizbraukt uz vēl vienu pludmali – Praia do Magoito. Pie tās var piebraukt pa diviem ceļiem. Mēs izvēlējāmies to, kas, kā izskatījās kartē, pieveda vistuvāk. Tas izrādījās šaurs, grantēts celiņš ar divmetrīgām niedrēm abās pusēs, taču jau pēc neilga brauciena nokļuvām paradīzē.

Portugale_010

Portugale_011

Alberts, kā juzdams, ka tuvumā ūdens, pamodās, tiklīdz mašīna apstājās. Šeit arī pirmo reizi ceļojuma laikā nopeldējāmies okeānā. Klintis aizturēja vēju, un bija patīkami silts.

Tuvojās norunātais tikšanās laiks ar nākamo naktsmītnes saimnieku, tāpēc devāmies ceļā. Tikt pa grantēto ceļu augšā gan nebija viegli, tikai ar trešo reizi tas izdevās.

Pēc nelielas maldīšanās atradām mums norādīto naktsmītnes adresi, bet durvis neviens nevēra vaļā. Kad piezvanījām, izrādījās, ka adrese nav norādīta gluži precīzi, māja atradās otrā ielas galā, kur vispār nebija nekādu numuru.

Pēc vakariņām kopējā virtuvē ātri devāmies pie miera.

Arī Tu vēlies iepazīt Portugāli? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.