Uz www.jekaba.lv

Izbrauciens ar auto pa Spāniju un Portugāli: 6. daļa

Zaiga Runce, ceļotāja
3 min. lasāmviela

Pirms astoņiem pamodāmies, nomazgājāmies un gājām brokastu meklējumos uz beļģietes ieteikto kafejnīcu. Tur jau bija pilns ar vietējiem, kas pie rīta kafijas un bulciņas apsprieda ciema jaunumus. Arī mēs paņēmām kafiju un tradicionālās pastel de nata kūciņas, ko notiesājām uz saules pielietās terases. Burvīgs, mierpilns rīts. Drīz pie blakus galdiņa mums pievienojās arī iepriekšējā vakarā iepazītā ģimenīte.

Portugale_002

Portugale_003

Tad pastaigājām pa vēl neiepazītajām Avo ieliņām. Viena no tām mūs drīz vien aizveda prom no civilizācijas, griezāmies atpakaļ. Cita, bezdelīgu pilna, uzveda mūs augšā kalnā uz pilsdrupām. No pils nekas daudz nebija palicis pāri, bet no turienes uz visām debess pusēm varēja no augšas redzēt ciemu.

Diena sāka pamazām iesilt, tas bija īstais laiks, lai atlikušo priekšpusdienu pavadītu, laiskojoties pludmalē.

Portugale_004

Portugale_005

Tam sekoja trīs stundas ilgs pārbrauciens līdz Nazarei – pilsētai okeāna krastā. Atraduši, kur atstāt mašīnu, meklējām, kur paēst. Izskatījās gan, ka šajā pilsētā pusdienu laiki netiek ievēroti tik strikti kā ciematos, bet drošs paliek nedrošs – labāk izmantot pusdienu laiku, lai atkal nepaliktu bešā.

Nelielā restorāniņā pieēdāmies dažādas zivis, tad gājām lejā no kalna ūdens virzienā. Okeāns mūs pārsteidza ar milzīgiem, trīsmetrīgiem viļņiem. Visa pludmale bija pilna ar tādiem pašiem vērotājiem kā mēs. Ja kāds piegāja par tuvu ūdenim, krasta apsargs uzreiz svilpa un sauca. Nazare ir slavena ar saviem augstajiem viļņiem, ziemās tie sasniedz pat 30 metru augstumu, un daudzi ekstrēmisti-sērfotāji brauc turp speciāli uz augsto viļņu ķeršanu.

Portugale_006

Portugale_007

Otrs pilsētas rajons, kas jāredz, ir Sitio, kur ātri var nokļūt ar funikulieri. Sitio atrodas 318 metrus augstā klintī, no kuras paveras burvīgs skats lejup. Laukums klints malā pilns ar suvenīru un gardumu tirgotājiem. Uzmanību piesaistīja arī našķu tirgotājas, kas pēc senas vietējo tradīcijas bija ģērbušās septiņos brunčos. Kā vēsta internetā atrodamā informācija, senāk visos laikapstākļos – arī aukstā, slapjā un vējainā laikā – sievietes sēdēja pludmalē un gaidīja no zvejas pārbraucam savus vīrus un dēlus. Lai nenosaltu, viņas vilka septiņus apakšsvārkus.

Portugale_008

Portugale_009

Vēl nedaudz paklīdām pa vējaino Sitio rajonu, un tad jau bija laiks braukt uz naktsmītni. Tur mūs jau gaidīja divi suņi un mājas saimnieki ar paštaisītu vīnu. Bijām rezervējuši istabu, bet negaidījām, ka tā būs tik liela. Alberts, pagaidījis, kamēr saimnieki atstāja mūs vienus, ātri vien ierāpās milzīgajā gultā, lai pārbaudītu tās atsperīgumu.

Arī Tu vēlies iepazīt Portugāli? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.