Uz www.jekaba.lv

Izbrauciens ar auto pa Spāniju un Portugāli: 3. daļa

Zaiga Runce, ceļotāja
2 min. lasāmviela

Ja vakarā domājām, kā gan sagaidīsim brokastis pl. 9.30, tad no rīta, kamēr piecēlāmies, nodušojāmies un sataisījāmies, brokastu laiks jau bija gandrīz nokavēts. Pārējie viesi jau bija ieņēmuši vietas pie lielā saimes galda virtuvē, mums atlika ieņemt vietas uz balkona, taču ar kādu skatu!

Pēc vieglām brokastīm bijām gatavi ciema iepazīšanai. Mogarraz ciemats slavens ar iedzīvotāju portretiem uz sienām. Tas sākās 1967. gadā, kad daudzi ciemata iedzīvotāji gribēja doties labāka darba meklējumos uz Vāciju, Franciju, Argentīnu un citur. Viņiem bija nepieciešamas jaunas pases bildes, par kurām parūpējās vietējais fotogrāfs. No šīm fotogrāfijām mākslinieks Lorencio Maillo uzgleznoja visus 388 ciema iedzīvotājus, un šīs bildes joprojām redzamas uz ēku fasādēm. Tieši šo portretu dēļ tūristi tiecas apmeklēt Mogarrazu, jo bez tiem ciems būtu parasts spāņu ciems, līdzīgs daudziem citiem.

Spanija_003

Spanija_002

Spanija_004

Veikaliņā nopirkām uzkodas, un ap pusdienlaiku braucām tālāk. Pa maziem kalnu ceļiem, cauri olīvu audzēm un nelieliem ciematiem, garām govju ganībām aizbraucām līdz pašai Portugāles robežai.

Pierobežā atrodas viens no portugāliskākajiem (tā to nosauca 1938. gadā) ciemiem, kas slavens ar to, ka atrodas kalna galā un ēkas ciemā uzbūvētas uz, zem un starp masīviem, citviet pat 200 tonnas smagiem akmens bluķiem. Tie kalpo gan kā māju sienas un grīdas, gan kā to jumti. Dažas no ēkām saglabājušās vēl no 16. gadsimta.

Spanija_005

Spanija_006

Spanija_007

Ir vērts uzkāpt arī līdz pašam kalna galam, kur atrodas pilsdrupas. Pat, ja neinteresē vēsture, pilsdrupas ir interesantas, un vēl saistošāki ir skati visapkārt. Alberts izskraidīja visus stūrus, uzkāpa uz visiem akmeņiem un izložņāja visus iespējamos kaktus.

Spanija_008

Kā naktsmājas Airbnb bijām rezervējuši istabu nelielā ciemā, Salvador. Mazliet pastaigājuši pa ciemu, nopirkuši zivju un kartupeļu bumbiņas vakariņām, gājām uz rezervēto mitekli. Mājas saimnieces – māte un meita – bija ļoti izpalīdzīgas un draudzīgas.

Kamēr Edgars gatavoja vakariņas mājas virtuvē, Alberts bija ļoti aizņemts ar saimnieces ierādīto mantu plauktu. Viņas dēli jau izauguši, bet rotaļlietas (pārsvarā dažādi auto un traktori) palikuši. Savu puiku no tām nevarējām ne atraut.

Spanija_009

 

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.