Uz www.jekaba.lv

Izbrauciens ar auto pa Spāniju un Portugāli: 13. daļa

Zaiga Runce, ceļotāja
3 min. lasāmviela

Šīs dienas mērķis bija nokļūt līdz Toledo pilsētai, bet jau iepriekšējā vakarā, sazinoties ar nākamās naktsmītnes saimnieci, bijām mazliet vīlušies. Paši to nemaz nepamanījuši, rezervējām dzīvokli, kurā “iečekoties” varēja tikai no rīta.

Paēdām brokastis, Alberts gan vairāk mēģināja ar desu piebarot kaķi, kas tam nemaz nepretojās. Kaseres tā arī palika neiepazīta, jau deviņos no rīta izbraucām, lai laicīgi tiktu galā.

Ar dzīvokļa saimnieci bijām sarunājuši tikties plkst. 12.00, bet durvis norādītajā adresē neviens negribēja atvērt. Sazvanījāmies, viņa prata tikai spāniski, labi, ka blakus atradās kāds, kurš prata angliski. Tā ātri tikām skaidrībā, ka neesam pareizajā vietā (atkal nepareizi norādīta adrese internetā). Pēc minūtes tomēr laimīgi satikāmies.

Edgars un Alberts palika mašīnā, kamēr es saņēmu atslēgas un apskatīju dzīvokli, pēc tam kopīgi meklējām, kur atstāt mašīnu. Vecpilsētā tas nav iespējams, arī ārpus tās jābūt ļoti uzmanīgiem ar stāvvietu zonām – daļa paredzēta tikai pilsētas pastāvīgajiem iedzīvotājiem.

Iekārtojāmies dzīvoklī. Tas pavisam nesen atjaunots un iekārtots vēsturiskā mājā vecpilsētas nomalē. Ļoti mājīgs, viss vēl jauns, svaigs un nelietots, mēs bijām tikai otrie viesi, kas tur apmetās. Ēkas vidū bija iekšpagalms, bet augstākajā stāvā – terase ar burvīgu skatu uz māju jumtiem.

Portugale_002

Portugale_003

Izgājām no dzīvokļa tieši pusdienu laikā, taču pagāja krietns laiciņš, kamēr atradām lielisku restorāniņu, kur pasūtījām dienas piedāvājumu.

Alberts ar pilnu punci atkal bija gatavs skriet, tikai šoreiz savas spējas mazliet pārvērtēja un drīz vien bija ar pieri pret bruģi. Sabijāmies ne pa jokam, bet viņš, mazliet paraudājis, atkal cēlās kājās. Mēs ar Edgaru gan vēl nebijām atguvušies no viņa kritiena.

Paņēmām ratus no dzīvokļa. Kamēr Albertam diendusa tajos, mēs lēnā garā varējām pastaigāt pa un ap vecpilsētu. Tā mūs pārsteidza ar daudziem ļoti dažādiem balkoniņiem.

Portugale_005

Portugale_004

Portugale_006

Visapkārt vecpilsētai plūst Težu upe. Izgājuši no vecpilsētas, pagājām kādu gabaliņu gar to. Karstums gan mūs drīz vien nokausēja, un meklējām kādu ēnaināku vietu, kur patverties. Alberts tieši sāka mosties, tāpēc labprāt iemukām tuvākajā parkā.

Portugale_007

Portugale_008

Izdauzījies pa nelielo bērnu rotaļu laukumiņu, Alberts ieraudzīja ūdens pumpi. Tā bija vislabākā atrakcija, no kuras nekādi nespējām viņu atraut.

Pārģērbām galīgi slapjo bērnu un gājām dzīvokļa virzienā, līdz ieraudzījām vēl vienu rotaļu laukumiņu. Tur puikas spēlējās ar traktoriem. Kāda mums iespēja tam paiet garām? Pareizi, pilnīgi nekāda!

Pēc kārtīgas izspēlēšanās blakus veikaliņā nopirkām saldētus dārzeņus un jūras veltes, un līdz ar tumsu bijām dzīvoklī.

Arī Tu vēlies iepazīt Portugāli? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.