Uz www.jekaba.lv

Izbrauciens ar auto pa Spāniju un Portugāli: 12. daļa

Zaiga Runce, ceļotāja
3 min. lasāmviela

No rīta pamostoties, pirmā doma bija – dodiet ēst! Tā kā nebijām pieteikuši maksas brokastis viesnīcā, cerējām tās dabūt kādā no kafejnīcām. Kad izgājām no viesnīcas, mums sejās iesitās negaidīts aukstums. Uzvilkām mugurā visu, kas mums bija. Par laimi, viens restorāns netālu no viesnīcas jau bija vaļā, tur arī tikām pie brokastīm terasē ar burvīgu panorāmas skatu.

Portugale_002

Portugale_003

Ar pilniem vēderiem bijām gatavi galvenajam pilsētiņas apskates objektam – pilij. Tā būvēta 13. gs. uz 860 metrus augstas klints, kas ļāva tai būt neiekarojamai, jo ienaidniekus ļoti labi varēja pamanīt jau pa gabalu. No pils mūriem lieliski var pārredzēt gan pilsētiņu, gan visu apkārtni ar laukiem gan Portugālē, gan Spānijā.

Portugale_004

Portugale_005

Pie ieejas saņēmām bukletu ar aprakstiem un ieteicamo pils apskates maršrutu, pēc tā arī vadījāmies. Pirmā un pēc Alberta domām interesantākā vieta bija pazemes ūdens cisterna. Tā bija milzīga, un tajā ļoti labi atbalsojās mūsu balsis.

Pils jaunākā daļa celta ar viltīgām ejām, lai ienaidnieki nespētu to ieņemt. Kamēr staigājām pa pils pagalmiem, vējš sapūta lietus mākoņus. Sāka nedaudz smidzināt, bet dūmaka radīja viduslaiku pilij piemērotu spocīgu noskaņu. Beigās lietus mākoņu dēļ vairs gandrīz neko sev apkārt nevarēja redzēt.

Portugale_006

Portugale_007

Paēdām pusdienas – dienas piedāvājumu – tajā pašā restorānā, kur brokastis, un braucām uz Spāniju. Ar katru nobraukto kilometru temperatūra strauji cēlās. Kad piebraucām pie Los Barruecos dabas parka ieejas, šķita jau pārāk karsti.

Los Barruecos parks īpašs ar milzīgiem granīta bluķiem un dīķiem, ap kuriem dzīvo dažādi dzīvnieki un putni, piemēram, tur mitinās vairākas balto stārķu un pelēko gārņu kolonijas.

Blakus vācu mākslinieka V.Fostela muzejam ir stāvvieta, no kuras sākas trīs dažāda garuma takas pa dabas parku. Mēs izvēlējāmies īsāko – pusstunda vienā virzienā, kas ir arī populārākā, jo ietver lielāko daļu apskates vērto skatu.

Portugale_008

Sākumā gājām pa nepareizo taku, bet, pagājuši garām govju baram, kas atveldzējās pie dīķa, ieraudzījām taku norādes. Ejot cauri izkaltušai pļavai, vērojām klinšu bluķus. Tie atgādināja dažādus dzīvniekus, piemēram, kamieli, bet, pieejot tuvāk, tie pārvērtās par milzīgiem, ovāliem akmeņiem. Takas galā, pilnīgā nekurienē mūs pārsteidza betona mašīna.

Portugale_010

Portugale_009

Atpakaļ vajadzēja iet nedaudz ātrāk, lai laicīgi varētu aizbrauktu uz Kaseres pilsētu. Tieši pl. 18.00, kā bijām norunājuši, stāvējām pie rezervētās naktsmītnes durvīm. Dzīvokļa saimniekam bija negaidīti jāaizbrauc, tāpēc mūs ielaida viņa draugs. Mēs bijām rezervējuši istabu, bet tikām pie visa dzīvokļa.

Mazliet atpūtušies, gājām iepazīt pilsētu. Tas gan mums ne pārāk labi sanāca, jo Albertam uz to prāts nemaz nenesās. Aizgājām līdz galvenajam laukumam, un pēc tam meklējām veikalu, kur nopirkt pārtiku.

Portugale_011

Tikuši galā ar misiju “veikals”, ātri gājām atpakaļ uz dzīvokli. Mums teica, ka dzīvoklī mīt divi kaķi, bet manījām tikai vienu. Sākām jau bažīties, vai tik nemanot nebijām otru izlaiduši laukā, bet tad viņu ieraudzījām – ļoti bailīgu, noslēpušos aiz dīvāna.

Kamēr gatavojām vakariņas, Alberts sadraudzējās ar drošāko kaķi, kuru iesaucām par Amigo, un visur tam sekoja.

Arī Tu vēlies iepazīt Portugāli? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.