Uz www.jekaba.lv

Izbrauciens ar auto pa Spāniju un Portugāli: 11. daļa

Zaiga Runce, ceļotāja
2 min. lasāmviela

Šajā dienā mums bija paredzēts diezgan ilgs pārbrauciens, bet Lisabonā ar mašīnu ne par ko vairs negribējās braukt, tāpēc nolēmām, ka rīta cēlienu pavadīsim lielākajā Lisabonas parkā – Monsanto parkā, konkrētāk – Alvito bērnu parkā. Tas bija pilns ar dažādām atrakcijām gan mazākiem, gan lielākiem bērniem.

Portugale_002

Piknikiem paredzētajā zonā pie galdiņiem bija daudz balonu, vairākas ģimenes svinēja savu atvašu dzimšanas dienas. Mūsu atvasei ļoti aktuālas smilšu rotaļas, bet te tāpat kā citos bērnu laukumiņos, kuros bijām, smilšu kastes nebija, tādēļ Alberts labprāt šim nolūkam izmantoja akmeņu kasti, tas ir, akmentiņus apstādījumos.

Portugale_003

Paēdām otrās brokastis ar ļoti gardām, turpat uz vietas ceptām bulciņām un kūciņām, iedzērām kafiju. Bulciņas šķita tik gardas, ka nopirkām dažas arī līdzi ņemšanai.

Portugale_004

Kad Albertam sāka nākt miegs, sēdāmies mašīnā un braucām uz Marvao pilsētiņu, kas atrodas vien pāris kilometrus no Spānijas-Portugāles robežas. Tā izvietojusies kalna galā un lepojas ar viduslaiku pili, šaurām, bruģētām ieliņām un neaizmirstamiem saullēktiem un saulrietiem.

Iekārtojāmies viesnīcas numuriņā. Alberts visu pārbaudīja, un tad bijām gatavi arī nelielai pilsētiņas iepazīšanai. Kamēr klīdām pa burvīgajām ieliņām, uzkāpām uz aizsargmūra, izšūpojāmies bērnu laukumiņā un priecājāmies par gleznainajiem skatiem visapkārt, satikām vien pāris cilvēku.

Portugale_005

Portugale_006

Lai gan pulkstenis rādīja tikai nedaudz pāri sešiem vakarā, sajūta bija tāda, ka saule tūlīt, tūlīt norietēs, lai gan tajās dienās tas notika tikai ap astoņiem.

Portugale_007

Sagaidījuši vakariņu laiku, ap pusastoņiem gājām uz iepriekš noskatīto restorānu, bet tā durvīs uzraksts par vakariņu laiku tika nomainīts uz “slēgts”. Apstaigājām arī pārējos trīs restorānus, bet tā arī palikām gribot. Divos no tiem visas vietas rezervētas, bet trešajā cenas ne mūsu maciņam.

Apēdām savus pārtikas pārpalikumus – dažus tomātus un maizi ar sieru – un gājām gulēt, cerot, ka ar brokastīm mums veiksies labāk.

Arī Tu vēlies iepazīt Portugāli? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.