Uz www.jekaba.lv

Izbrauciens ar auto pa Spāniju un Portugāli: 10. daļa

Zaiga Runce, ceļotāja
4 min. lasāmviela

Pēc iepriekšējās dienas piedzīvojumiem ar stāvvietu nolēmām, ka šajā dienā mašīnu atstāsim pie naktsmītnes, bet uz Lisabonu brauksim ar vilcienu. Pirms vilcienu stacijas tuneļa pie gardumu būdiņas letes paēdām brokastis – kafija, kakao, maizītes – viss svaigs un gards.

Aizbraucām līdz Lisabonai, Martim Moniz stacijai. Tikuši virszemē, nekur īpaši tālāk netikām, jo Albertam gribējās pārbaudīt ūdeni strūklakā, padzenāt baložus, apskatīties ceļamkrānu un izmēģināt rotaļu automašīnu pie ieejas kādā tirdzniecības centrā.

Gribējām pabraukāties ar slaveno 28. tramvaju, kas izved pa skaistākajām, gleznainākajām Lisabonas vietām, bet citu braukt gribētāju rinda jau no paša rīta bija tik gara, ka mēs ātri vien pārdomājām.

Portugale_002

Pirmais iespaids, pastaigājot pa rajonu, bija tāds, it ka mēs būtu nonākuši ķīniešu kvartālā. Visapkārt sīki veikaliņi ar “ražots Ķīnā” precēm, augļu ratus stumjoši aziāti, šur tur pa kādai sarkanam papīra lukturim. Nopirkām augļus, Albertu ar ābolu rokās iesēdinājām ratos un stūmāmies kalnā augšā, ik pa brīdim atpūšoties un priecājoties par flīzētajām māju sienām.

Portugale_003

Portugale_004

Pēc pamatīga kāpiena pa stāvajām Lisabonas ielām tikām aplaimoti ar burvīgu skatu vienā no daudzajiem pilsētas skatu laukumiem. Pilsēta pie mūsu kājām ar haotiskām ieliņām, sarkanajiem dakstiņu jumtiem un kruīza kuģi piestātnē.

Portugale_013

Burtiski ap stūri atradām vēl vienu – Svētās Lūcijas – skatu laukumu. Tur, atšķirībā no pirmā, bija ļoti maz cilvēku un bez skaistā skata gozējās arī baseins, kurā Alberts gribēja iekāpt, milzīga siena ar mozaīkas gleznu un nesteidzīgi gleznotāji ziedošu koku paēnā.

Portugale_005

Bijām nopirkuši sabiedriskā transporta dienas biļeti un gribējām pabraukt ar kādu no retro tramvajiem (tādi ir vairāki, ne tikai slavenā 28. līnija). Ar 28. mums nepaveicās arī šajā pilsētas daļā – viens aiz otra brauca divi tramvaji; pirmais bija pārbāzts, gribējām iekāpt otrajā, bet tas, durvis neatvēris, pabrauca mums garām. Beigu beigās mums izdevās nedaudz izbaudīt vēsturisko šarmu 12. tramvajā, nobraucot divas pieturas.

Alberts jau sāka palikt kašķīgs, tāpēc sākām meklēt, kur varētu paēst. Attālinoties no galvenās gājēju ielas, pamanījām nelielu restorāniņu ar nosaukumu Pastelaria Verona. Tajā brīdī bijām vienīgie viesi, bet savu izvēli nenožēlojām. Te ēdām garšīgāko zaļo zupu visā Portugālē, un arī zivis bija lieliski pagatavotas. Pusdienojot restorānos Spānijā un Portugālē, secinājām, ka dzert labāk izvēlēties ūdeni vai vīnu (to gan mēs diemžēl nedrīkstējām – viens pie stūres, otrs stāvoklī). Jautājot pēc sulas, varēja tikt tikai pie diezgan briesmīgas limonādes.

Portugale_007

Pieēdis pilnu vēderu, Alberts ielīda ratos un drīz vien aizmiga, bet mēs turpinājām pastaigu pa pilsētu. Ar sabiedriskā transporta dienas biļeti drīkstējām uzbraukt arī 19. gadsimta Sv. Justas liftā, bet garā rinda pie ieejas mūs galīgi neiepriecināja, tāpēc liftu apskatījām tikai no ārpuses.

Portugale_008

Pa plato, kafejnīcu un tūristu pilno gājēju ielu izgājām cauri Augusta ielas triumfa arkai un nonācām pie upes. Mazliet papriecājāmies par skatu un klīdām tālāk pa Alfamas rajona nobružātajām ieliņām. Kamēr tā staigājām, uz kādas ēkas sienas ieraudzījām afišu par folkloras festivālu. Tieši tajā dienā, sākums pavisam drīz. Ejam? Ejam!

Portugale_009

Ar autobusu aizbraucām līdz koncerta norises laukumam, bet vēl nekas nebija sācies, tāpēc vēl mazliet pastaigājām. Pavisam drīz saklausījām mūziku un, ejot tās virzienā, ieraudzījām festivāla gājienu. Arī Alberts sāka mosties, gājām līdzi folkloristiem. Pēc svinīgajām uzrunām beidzot sagaidījām arī dziesmas un dejas. Kamēr Alberts aizrautīgi dejoja līdzi, noskatījāmies pirmo un daļu otrās grupas priekšnesumu.

Portugale_010

Portugale_011

Pirms došanās uz naktsmītni aizbraucām līdz Caxias pludmalei. Cerējām uz vakara peldi, bet bija pārāk vējains, tāpēc tikai pasēdējām un paspēlējāmies smiltiņās.

Līdz ar tumsu sagaidījām vilcienu un aizbraucām līdz savai stacijai. Krietnu pusstundu klīdām un maldījāmies, līdz atradām veikalu. Nopirkām šo to vakariņām un nākamajai dienai, un tad jau devāmies arī uz naktsmītni.

Portugale_012

Arī Tu vēlies iepazīt Portugāli? Jēkaba Ceļojumiem ir lieliski piedāvājumi!

Uzzini par jaunumiem pirmais!
Saņem Jēkaba Ceļojumu bloga jaunumus savā e-pastā.